Strona główna Wiadomości STRAŻACY WYJEŻDŻALI Z REMIZY KILKA RAZY

STRAŻACY WYJEŻDŻALI Z REMIZY KILKA RAZY

 

Fala upałów dotarła do naszego regionu. Wysokie temperatury oraz brak opadów w ostatnim czasie powodują, że o pożar nie trudno. W środę, 20 lipca, doszło do trzech pożarów na polach.

Po 12:00 strażacy zostali wezwani do pożaru zboża na pniu we Wierzbiu. Oprócz dziewięciu  jednostek z terenu powiatu oleskiego, zadysponowano również  druhów z OSP Ożarów, OSP Pątnów oraz zastęp z JRG Wieluń. Ogień strawił ok. 2 ha pola.

Z kolei w Kopydłowie doszło do pożaru ścierniska. Ogień wybuchł ok. 14:00. Na miejscu w akcji gaśniczej udział brało pięć zastępów strażaków, jeden z JRG Wieluń oraz trzy z OSP, dwa z Białej oraz po jeden z Wielunia.

Pół godziny późnij, w Bieńcu, zapalił się kombajn na polu. gasiły go trzy jednostki, z JRG Wieluń oraz z OSP Pątnów i OSP Bieniec.

fot.: Katarzyna Cieślik

fot.: Katarzyna Cieślik

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ