Strona główna Skomlin STRAŻACY Z WICHERNIKA ODEBRALI ODZNACZENIA

STRAŻACY Z WICHERNIKA ODEBRALI ODZNACZENIA

Ochotnicza Straż Pożarna w Wicherniku, choć nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, jest jednostką bardzo prężną. Nie narzeka ani na liczbę członków, ani na brak druhów mających uprawnienia na wyjazdy do akcji, ani nie martwi się o brak narybku. Na walnym zebraniu sprawozdawczym, druhowie podsumowali swoją pracę za 2022 rok.

Chociaż do zdarzeń w ubiegłym roku jednostka wzywana była tylko pięć razy, to sprawności i wyszkolenia jej członków może pozazdrościć wiele straży z KSRG. Pokazała to w trakcie ubiegłorocznych zawodów sportowo – pożarniczych.

– Naszym największym osiągnięciem w 2022 roku było to, że na zawody gminne wystawiliśmy drużyny we wszystkich czterech kategoriach – mówi Dawid Baranowski, naczelnik OSP w Wicherniku. – Z tego trzy – seniorzy, kobiety i dziewczynki z młodzieżowej drużyny pożarniczej – wygrały i brały potem udział w zawodach na szczeblu powiatowym w Wieluniu. Tutaj z kolei te najmłodsze zajęły pierwsze miejsce i wróciły z dużym, złotym pucharem.

Dodatkowo dziewczęta w nagrodę za zwycięstwo pojechały ze swoim opiekunem, którym jest naczelnik, na wycieczkę do term w Uniejowie.

Sukcesem jest również to, że trzech druhów ukończyło z wynikiem pozytywnym szkolenie podstawowe strażaków – ratowników, dzięki czemu grono mających uprawnienia do brania udziału w akcjach wzrosło do 16.

W ubiegłym roku jednostka wzięła też udział w gminnych manewrach pożarniczych, które odbyły się na terenie Agrolandu w Skomlinie.

– Modernizowaliśmy także naszą strażnicę – podkreślają wicherniccy ochotnicy. – Najpoważniejszym przedsięwzięciem, którego dokonaliśmy, było założenie klimatyzacji w naszej sali, dzięki czemu upał w lecie nie będzie nam przeszkadzał.

Przez cały czas, druhowie bardzo ściśle współpracowali z miejscowym społeczeństwem.

Aktualnie OSP w Wicherniku liczy 45 członków czynnych, sześciu wspierających i trzech honorowych. Działają przy niej drużyna żeńska i dwie drużyny młodzieżowe – dziewcząt i chłopców.

Walne zebranie sprawozdawcze było okazją do wyróżnienia druhów. Odznakę „Za wysługę lat” otrzymali: Marian Pilarski (55 lat), Zbigniew Zając i Zygmunt Topoła (obaj 45), Stefan Nowak (35), Andrzej Faryś i Karol Pilarski (obaj 25), Paweł Czyż, Marian Faryś, Daniel Piekielny (wszyscy 20), Dawid Baranowski, Kacper Biermuszka, Dawid Biskup, Adrian Dzięcioł i Patryk Pilarski (wszyscy 10).

Wyróżnieni zostali również najmłodsi druhowie – członkowie drużyn młodzieżowych.

Srebrną odznakę MDP przyznano: Wiktorii Fraszek, Lenie Nowak, Julii Polak, Karolinie Golańskiej, Marcie Trojnicz, Wiktorii Kasprzyckiej, Aleksandrze Szynczewskiej i Kacprowi Smokowi.

Brązowe odznaki MDP otrzymali: Wiktoria Madziara, Sandra Podeszwa, Adam Brąś, Konrad Faryś, Maksymilian Faryś, Szymon Faryś, Stanisław Pilarski, Patryk Wołoszyn i Antoni Zając.

Fot.: Ochotnicza Straż Pożarna w Wicherniku (wszystkie)

Komenatrze

Polecamy!

WIĘCEJ KASY DLA OSIEDLI, POMIMO OPORU BURMISTRZA

Budżety wieluńskich osiedli wzrosły czterokrotnie – z kwoty 5 do 20 tys. zł rocznie. Aby dopiąć swego, zarządy osiedli musiały stoczyć w tej sprawie...

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ