Strona główna Sulmierzyce STRZELNICA SPORTOWA W SULMIERZYCACH ZACHWYCA ZAWODOWCÓW

STRZELNICA SPORTOWA W SULMIERZYCACH ZACHWYCA ZAWODOWCÓW

Zapowiada się, że strzelnica sportowa w Sulmierzycach będzie miała spore obłożenie. Dopiero co otwarty obiekt sportowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co ważne, chcą tu przyjeżdżać i trenować zawodowcy. Chwalą obiekt i zapowiadają ponowne odwiedziny.

W ciągu ostatnich kilku dni w strzelnicy sportowej w Sulmierzycach trwało zgrupowanie kadry narodowej juniorek strzelectwa sportowego. Wzięły w nim udział także dwie przedstawicielki kadry narodowej seniorek.

Grupa najlepszych zawodniczek z klubów z całego kraju trenowała przed nowym sezonem w konkurencji karabin sportowy oraz karabin pneumatyczny.

Grzegorz Pietrzyk, trener kadry narodowej juniorek w strzelectwie sportowym nie szczędzi miłych słów pod adresem władz gminy Sulmierzyce.

– Zdecydowaliśmy się skorzystać z możliwości nowej strzelnicy sportowej w Sulmierzycach i muszę powiedzieć, że obiekt zrobił na nas niesamowite wrażenie – mówi Pietrzyk.

– W tej chwili mogę powiedzieć, że strzelnica sportowa w Sulmierzycach jest jedną z najlepszych tego typu w Polsce – akcentuje trener kadry i dodaje, że odbiera wiele sygnałów od ludzi z branży, że coraz więcej osób chce tu przyjeżdżać.

Grzegorz Pietrzyk w rozmowie z reporterem zapewnia, że w Sulmierzycach kadra nie jest ostatni raz.

– Będziemy przyjeżdżać tu częściej. To jest obiekt bardzo dobrze przygotowany do szkolenia olimpijskiego – podkreśla.

Nowy obiekt sportowy w Sulmierzycach chwalą także zawodniczki, członkinie kadry narodowej strzelectwa sportowego.

– Ta strzelnica jest bardzo dobrze zbudowana, jest wielofunkcyjna, ma różne długości, jest 10 metrów, 50 metrów, 100 metrów. Jakość jest super. Mało jest takich obiektów w Polsce – mówi Martyna Krzesaj z kadry narodowej juniorek w strzelectwie sportowym.

– Mój trener Piotr Szuszczyński już zapowiedział, że chce tu przyjechać trenować – dopowiada juniorka.

Strzelnicę wypróbowała także polska strzelczyni specjalizująca się w strzelaniu z karabinu, mistrzyni Europy, czterokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich Agnieszka Nagay.

– Na ten moment o obiekcie mogę powiedzieć same dobre rzeczy – zaznacza zawodniczka kadry narodowej.

– Jako obiekt treningowy, to nie mamy się do czego przyczepić. Mamy zapewnione wszelkie możliwości. Jest do dyspozycji strzelnica 50 metrowa, tarcze zarówno papierowe jak i elektroniczne, strzelnica pneumatyczna. Jest ciepło i przyjemnie. Jeśli chodzi o zgrupowania, to jest to idealna strzelnica. Bardzo polecam – finalizuje Agnieszka Nagay.

Komenatrze

Polecamy!

CZTERY KOLIZJE, ALE NA SZCZĘŚCIE BEZ POSZKODOWANYCH

W miniony weekend policjanci z wieruszowskiej drogówki pracowali przy kilku kolizjach. Doprowadziły do nich niedostowanie prędkości do warunków na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa czy jazda...

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O PONAD 50 KM/H

Nieodpowiedzialnością i brawurą popisał się 43-letni kierowca citroena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi, na trzy...

MIELI PRZY SOBIE METAMFETAMINĘ

Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat zatrzymali wieluńscy mundurowi w związku z podejrzeniem posiadania przez nich substancji odurzających.  Do zdarzenia doszło 3...

ZABAWA DLA DWÓCH POKOLEŃ

Babcie, dziadkowie oraz ich wnuki mieli okazję wspólnie pobawić się na imprezie zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rychłocicach. W niedzielę, 22 stycznia, w...

PIJANY 25-LATEK UDERZYŁ W PŁOT BETONOWY. WYDMUCHAŁ 3,5 PROMILA

Uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód – tak zakończył swoją podróż kompletnie pijany kierowca seata. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 25-latka 3,5 promila alkoholu. Teraz...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ