Strona główna Sulmierzyce STRZELNICA SPORTOWA W SULMIERZYCACH ZACHWYCA ZAWODOWCÓW

STRZELNICA SPORTOWA W SULMIERZYCACH ZACHWYCA ZAWODOWCÓW

Zapowiada się, że strzelnica sportowa w Sulmierzycach będzie miała spore obłożenie. Dopiero co otwarty obiekt sportowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co ważne, chcą tu przyjeżdżać i trenować zawodowcy. Chwalą obiekt i zapowiadają ponowne odwiedziny.

W ciągu ostatnich kilku dni w strzelnicy sportowej w Sulmierzycach trwało zgrupowanie kadry narodowej juniorek strzelectwa sportowego. Wzięły w nim udział także dwie przedstawicielki kadry narodowej seniorek.

Grupa najlepszych zawodniczek z klubów z całego kraju trenowała przed nowym sezonem w konkurencji karabin sportowy oraz karabin pneumatyczny.

Grzegorz Pietrzyk, trener kadry narodowej juniorek w strzelectwie sportowym nie szczędzi miłych słów pod adresem władz gminy Sulmierzyce.

– Zdecydowaliśmy się skorzystać z możliwości nowej strzelnicy sportowej w Sulmierzycach i muszę powiedzieć, że obiekt zrobił na nas niesamowite wrażenie – mówi Pietrzyk.

– W tej chwili mogę powiedzieć, że strzelnica sportowa w Sulmierzycach jest jedną z najlepszych tego typu w Polsce – akcentuje trener kadry i dodaje, że odbiera wiele sygnałów od ludzi z branży, że coraz więcej osób chce tu przyjeżdżać.

Grzegorz Pietrzyk w rozmowie z reporterem zapewnia, że w Sulmierzycach kadra nie jest ostatni raz.

– Będziemy przyjeżdżać tu częściej. To jest obiekt bardzo dobrze przygotowany do szkolenia olimpijskiego – podkreśla.

Nowy obiekt sportowy w Sulmierzycach chwalą także zawodniczki, członkinie kadry narodowej strzelectwa sportowego.

– Ta strzelnica jest bardzo dobrze zbudowana, jest wielofunkcyjna, ma różne długości, jest 10 metrów, 50 metrów, 100 metrów. Jakość jest super. Mało jest takich obiektów w Polsce – mówi Martyna Krzesaj z kadry narodowej juniorek w strzelectwie sportowym.

– Mój trener Piotr Szuszczyński już zapowiedział, że chce tu przyjechać trenować – dopowiada juniorka.

Strzelnicę wypróbowała także polska strzelczyni specjalizująca się w strzelaniu z karabinu, mistrzyni Europy, czterokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich Agnieszka Nagay.

– Na ten moment o obiekcie mogę powiedzieć same dobre rzeczy – zaznacza zawodniczka kadry narodowej.

– Jako obiekt treningowy, to nie mamy się do czego przyczepić. Mamy zapewnione wszelkie możliwości. Jest do dyspozycji strzelnica 50 metrowa, tarcze zarówno papierowe jak i elektroniczne, strzelnica pneumatyczna. Jest ciepło i przyjemnie. Jeśli chodzi o zgrupowania, to jest to idealna strzelnica. Bardzo polecam – finalizuje Agnieszka Nagay.

Komenatrze

Polecamy!

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...

PRZYSZŁE MAMY WYSŁUCHAŁY WIELU CIEKAWYCH WYKŁADÓW

Po raz drugi z inicjatywy rezydentek pracujących na wieluńskiej ginekologii odbyła się konferencja „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”. 1 czerwca przyszłe mamy w salonie „Terjan”...

PIKNIK DLA DZIECI W PARKU TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ. Z DARMOWYCH DMUCHAŃCY SKORZYSTAŁY TŁUMY

Jak co roku gmina Wieluń z okazji Dania Dziecka przygotowała wiele atrakcji dla małych mieszkańców (i nie tylko) gminy. Jak podkreślał szef miejscowego ratusza,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ