Strona główna Pajęczno ŚWIĘTOWALI ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

ŚWIĘTOWALI ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Mieszkańcy Pajęczna licznie uczestniczyli w obchodach 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jakie wczoraj przed południem odbyły się w mieście. Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 od uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt przed Ratuszem Miejskim oraz okolicznościowych przemówień Starosty Pajęczańskiego Zbigniewa Gajęckiego oraz Burmistrza Pajęczna Piotra Mielczarka.

Następnie uczestnicy przeszli do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, gdzie odprawiono Mszę świętą za Ojczyznę. Po Eucharystii złożono kwiaty i wiązanki pod pamiątkowymi tablicami poświęconymi żołnierzom Armii Krajowej i polskim lotnikom poległym w bitwie nad gminą Pajęczno 4 września 1939 roku.

Trzeciomajowy pochód przeszedł następnie ulicami miasta na cmentarz parafialny gdzie złożono kwiaty i wiązanki pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 roku oraz Pomnikiem Strażaka.

Obchody zakończono przy pamiątkowej tablicy umieszczonej na budynku ZUS przy ulicy Wiśniowej, gdzie również złożono pamiątkowe wiązanki.

Obok władz miejskich i powiatowych w pochodzie wzięli udział uczniowie pajęczańskich szkół podstawowych i średnich, harcerze z 85 Pajęczańskiej Drużyny Harcerskiej „Brzask”, przedstawiciele Cechu Rzemiosł, koła łowieckiego Nad Wartą, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji oraz innych instytucji i stowarzyszeń.

Oprawę muzyczną zapewniła Pajęczańska Orkiestra Dęta. Uroczystości trwały do godziny 12.30.

Komenatrze

Polecamy!

DILER ZATRZYMANY. MIAŁ PRZY SOBIE M.IN. MEFEDRON I METAMFETAMINĘ

Kryminalni z sieradzkiego wydziału narkotykowego wpadli na trop 30–latka, którego podejrzewali o nielegalny handel środkami psychoaktywnymi. Kierowca BMW przyjeżdżał na teren powiatu poddębickiego, gdzie...

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ