Strona główna Praszka ŚLEDCZY ROZBILI SZAJKĘ MOŁDAWSKICH ZŁODZIEI SKLEPOWYCH

ŚLEDCZY ROZBILI SZAJKĘ MOŁDAWSKICH ZŁODZIEI SKLEPOWYCH

Trójka złodziei sklepowych pochodzenia mołdawskiego została zatrzymana na terenie gminy Dobrzeń Wielki. Obcokrajowcy byli poszukiwani w związku z kradzieżami sklepowymi w dwóch sklepach w Praszce i Gorzowie Śląskim. Szacuje się, że ukradli oni towary o łącznej wartości ponad 2 000 złotych.

Do wspomnianych kradzieży doszło w drugiej połowie sierpnia. Wówczas sprawą zajęli się kryminalni z praszkowskiego komisariatu. Blisko trzy miesiące zajęło śledczym zidentyfikowanie sprawców oraz ustalenie ich miejsca pobytu.

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 29 lat oraz ich 26-letnią wspólniczkę. Są to obywatele Mołdawii. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszeli oni po dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznali – komentuje asp. sztab. Stanisław Filak, asystent ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za to kradzież grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzą także, czy nie są oni powiązani z innymi kradzieżami.

fot. KPP Olesno
fot. KPP Olesno

Komenatrze

Polecamy!

OBYWATEL UKRAINY ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Policjanci z Wielunia zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z miejscowych marketów. Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu produkty drogeryjne. Teraz...

PĘDZIŁ 104 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM. STRACIŁ PRAWO JAZDY!

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 59-letni mieszkaniec Wójcina (gm. Łubnice), który w miniony weekend został zatrzymany do kontroli przez patrol kępickiej drogówki. Ponadto...

JAKOŚĆ I PROFESJONALNA POMOC – NOWA WYPOŻYCZALNIA JUŻ OTWARTA

Jeśli planujesz remont, budowę lub pracę ogrodowe, na pewno potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Nie każdy jednak ma własne narzędzia, a ich kupno może być kosztowne i nieopłacalne, zwłaszcza jeśli potrzebujesz ich tylko na krótki czas. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług wypożyczalni, takiej jak Perfect Dom.

MATKA Z CÓRKĄ PŁACIŁY KRADZIONĄ KARTĄ. GROZI IM 10 LAT WIĘZIENIA!

Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu przyjęli zawiadomienie o kradzieży karty bankomatowej. Mężczyzna poinformował wówczas, że bank zarejestrował w międzyczasie...

NIELETNI BAWILI SIĘ W PODPALANIE PUSTOSTANÓW. STANĄ PRZED SĄDEM

Pomiędzy końcem kwietnia a pierwszą połową maja doszło w Wieluniu do serii pożarów pustostanów.  Zdarzenia miały miejsce w tej samej części miasta, na ul....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ