Strona główna Kłobuck SZEŚCIU NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW WYKLUCZONYCH Z RUCHU

SZEŚCIU NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW WYKLUCZONYCH Z RUCHU

Tylko w ostatnich dniach kłobuccy funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 6 nietrzeźwym kierowcom. Rekordzista miał w organizmie prawie 2,2 promila alkoholu i czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych!

Wśród ujawnionych nietrzeźwych kierowców najczęściej powtarza się bardzo podobne tłumaczenie swojego nieodpowiedzialnego zachowania. W przypadku porannych kontroli kierowcy wyjaśniają, że „pili dzień wcześniej, a teraz czują się dobrze”, natomiast w przypadku kontroli prowadzonych po południu i wieczorem, że „wypili tylko jedno piwo kilka godzin wcześniej” – komentuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Z informacji, które udało nam się uzyskać, wynika, że nie tylko wspomniany rekordzista posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku wszystkich sześciu kierowców sprawa została skierowana do sądu.

Za jazdę „na podwójnym gazie” kierowcom grozi grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do 10 lat. W przypadku recydywistów kary są jeszcze wyższe. Skazany jest również zobligowany do zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych.

fot.: Sławomir Rajch / RAJCH Agencja Prasowa
fot.: Sławomir Rajch / RAJCH Agencja Prasowa

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ