Strona główna Wieluń TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

W niedzielę, 22 stycznia, remiza strażaków z Dąbrowy (gm. Wieluń) zapełniła się dziećmi. Druhowie zaprosili w swoje progi maluchy na zabawę choinkową. Milusińscy spędzali czas, organizowany przez animatorkę, a zmęczeni wygibasami mogli posilić się przekąskami.

To już kolejna zabawa dla maluchów, przygotowana przez druhów OSP Dąbrowa. W ubiegłym roku też organizowali taneczny wieczorek dla najmłodszych. Tym razem chętnych było jeszcze więcej.

– Spodziewałem się takiej frekwencji, już w ubiegłym roku było sporo osób, a mieliśmy przecież pandemię, bardzo mi miło, że tyle dzieci przyszło na imprezę, którą przygotowaliśmy właśnie dla nich – komentował druh Bronisław Mituła, honorowy prezes OSP Dąbrowa.

Większość dzieci to mali mieszkańcy tej miejscowości, ale nie brakło gości z terenu powiatu.

– Miałem telefony od osób z Osjakowa czy Wydrzyna, pytały czy są zapisy, a my nie robiliśmy żadnych zapisów, to po prostu jest impreza dla dzieciaków, wszystko jest tu gratis – podkreślał Mituła.

Środki na przygotowanie zabawy pochodziły z własnych fundusze strażaków. Druhów w ufundowaniu niespodzianek dla najmłodszych wsparła też lokalna księgarnia „Globus”.

– Tutaj w remizie są różne uroczystości, imprezy na sali, dzięki temu udaje nam się pozyskiwać jakieś środki i chcemy się tymi pieniędzmi podzielić ze społecznością Dąbrowy – zapewnia honorowy prezes.

– Dlatego organizujemy spotkania integracyjne, jak opłatek w grudniu, teraz zabawa dla dzieci, a potem jeszcze Dzień Kobiet – dodaje.

Działania społeczne jednostki nie ograniczają się tylko do moderowania imprez. Udało im się pozyskać dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania, dzięki czemu powstaje bardzo atrakcyjny plac zabaw ze sporym zamkiem i zjeżdżalnią typu tyrolka. Oficjalne otwarcie obiektu ma nastąpić wiosną. Niedawno, po raz drugi zresztą, obdarowali filię biblioteczną książkami dla dzieci.

– Pani dyrektor wspominała, że nie spotkała się jeszcze z takim przypadkiem, aby jednostka OSP przekazywała książki, a my taką akcję już po raz drugi zorganizowaliśmy i myślę, że to będą działania cykliczne – planuje Mituła.

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ