Strona główna Prezentacje TERMY W PODDĘBICACH NOWĄ ATRAKCJĄ REGIONU

TERMY W PODDĘBICACH NOWĄ ATRAKCJĄ REGIONU

Po kilku latach gruntownych rewitalizacji, Termy w Poddębicach już od 1 maja przyjmują gości i zapewniają moc atrakcji wszystkim miłośnikom zażywania kąpieli w naturalnych wodach geotermalnych. Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji – Termy Poddębice to obowiązkowy punkt na mapie miejsc do odwiedzenia w tegoroczne wakacje, oferujący wspaniałe formy wodnej terapii i głębokiego relaksu.

Ta nowa atrakcja województwa łódzkiego powstała na terenie dawnego kompleksu geotermalnego w Poddębicach. Jego przebudowa i dostosowanie do obecnych potrzeb było możliwe dzięki wsparciu ze środków unijnych, które pokryły blisko 42 miliony złotych z ponad 88 milionów złotych całej inwestycji.

Bogata oferta kompleksu

Na terenie Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji – Termy Poddębice można znaleźć bogatą ofertę usług w licznych basenach termalnych, strefie saun, strefie SPA, a także w trzech salach fitness. Siedem basenów zewnętrznych i wewnętrznych o łącznej powierzchni lustra wody równej ok. 2300 m2 to wspaniałe miejsce na odpoczynek w naturalnych wodach geotermalnych, wydobywanych z głębokości 2101 metrów. Temperatura wody w basenach waha się między 30-38 stopni Celsjusza, co przyczynia się do głębokiego relaksu dla ciała i ducha, niepozbawionego benefitów zdrowotnych.

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu w wodzie z pewnością ucieszą się z basenu olimpijskiego o długości 50 metrów. Najmłodsi natomiast będą mogli szaleć w basenie z kaskadami i armatkami wodnymi, w którym nie brakuje także zjeżdżalni. Specjalny basen ścian wodnych został natomiast przygotowany z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami, które z łatwością mogą wjechać do niego na przystosowanych do tego wózkach. W poddębickich Termach znajdziemy także dziką rzekę, groty sztucznej fali, groty z masażami, gejzery, a nawet rurowe leżanki z masażem powietrznym.

Dbanie o zdrowie i relaks w jednym

Wyjątkowa oferta strefy saun w Termach Poddębice zawiera w sobie klasyczną saunę fińską, łaźnię parową, saunę infrared, grotę solną, pomieszczenie haloterapii, a także saunarium oraz słoneczną łąkę. W klasycznej saunie fińskiej oraz w saunie infrared skorzystamy z koloroterapii, która jest metodą leczniczą polegającą na eksponowaniu wzroku na odpowiednie barwy. Wśród dostępnych form leczenia na terenie strefy saun znajdziemy także aromaterapię, czyli leczenie naturalnymi olejkami eterycznymi, oraz haloterapię poprawiającą stan naszego zdrowia poprzez dobroczynne działanie soli w różnych postaciach. Na uwagę zasługuje także tak zwana ścieżka Kneippa. Jest to rodzaj terapii polegający na naprzemiennym zanurzaniu stóp w ciepłej i ziemnej wodzie, co wspaniałe wzmacnia układ odpornościowy oraz poprawia krążenie.

Wszyscy fani głębokiego relaksu ciała i ducha z pewnością zachwycą się strefą SPA poddębickich Term. Można tam skorzystać przede wszystkim z kąpieli oraz zabiegów z wykorzystaniem borowiny, leczniczych i relaksacyjnych masaży, odprężających peelingów do ciała, a także hydromasaży z wykorzystaniem surowej wody termalnej. Trzy sale fitness znajdujące się na terenie obiektu umożliwiają natomiast prowadzenie zajęć z gimnastyki korekcyjnej oraz ćwiczeń rekreacyjnych, takich jak joga, tabata, czy aerobik. W Termach działa także gabinet fizjoterapii, gdzie można uzyskać pomoc wykwalifikowanych fizjoterapeutów oraz rozpocząć leczenie.

Fundusze Europejskie w powiecie wieluńskim

Termy w Poddębicach to prawdziwa perełka regionu i świetne miejsce na wakacyjny relaks z najbliższymi. Jego realizacja nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia Funduszy Europejskich. Powiat wieluński także zmienia się dzięki środkom unijnym, dlatego będąc w okolicy warto przejść się nowym szlakiem turystycznym, który powstał na dawnej trasie wieluńskiej kolejki wąskotorowej. Można go pokonać pieszo lub na rowerze, jest to więc wspaniała forma letniej aktywności fizycznej, zwiedzania malowniczych okoliczności przyrody i regionalnego wypoczynku w gronie najbliższych.

Komenatrze

Polecamy!

PRAWIE JAK W BETLEJEM

Wydaje się, że do kalendarza wydarzeń artystycznych gminy Wierzchlas wpisała się nowa impreza. Jest nią Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno –...

ZIGNOROWAŁ SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

W sobotę (28 stycznia) na skrzyżowaniu ulic Sieradzkiej i Głowackiego w Wieluniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z informacji przekazanych przez służby...

41-LATKA NIE USTĄPIŁA PIERWSZEŃSTWA. SĄ DWIE POSZKODOWANE

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 31 stycznia, po godz. 7:00, na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Mickiewicza w Działoszynie. Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów drogówki...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD POD WPŁYWEM THC. TO NIE KONIEC JEGO KŁOPOTÓW!

W sobotni wieczór (28 stycznia) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki podczas patrolu zatrzymali do kontroli samochód, kierowany przez 26-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego. W trakcie procedur policjanci...

DWÓCH PIJANYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH DZIEŃ PO DNIU

Surowych wyroków mogą się spodziewać mężczyźni, którzy postanowili kierować wozami po spożyciu alkoholu. 43-latek został zatrzymany 28 stycznia w Józefowie (gm. Czastary). Przewoził wtedy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ