Strona główna Kiełczygłów TŁUMY ŻEGNAŁY ŁUKASZA

TŁUMY ŻEGNAŁY ŁUKASZA

Miał 39 lat, wspaniałą żonę, trójkę kochanych dzieci, dobrą pracę i masę znajomych, na których mógł liczyć. Był samorządowcem i działaczem społecznym. W niedzielne popołudnie żegnały go tłumy. Po żałobnej mszy, jego prochy spoczęły na cmentarzu w Siemkowicach. Mowa o Łukaszu Gaiku, który zmarł w wyniku obrażeń po wypadku samochodowym.

Zginął w wypadku

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek, 2 listopada, w Chabielicach. Łukasz Gaik prowadził fiata punto. W pewnym momencie, z nieustalonych dotąd przyczyn, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu, dachując.

– Zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i kilkakrotnie dachował, zatrzymując się w polu – relacjonuje zdarzenie nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Radny powiatu pajęczańskiego został odtransportowany do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. W nocy, z 2 na 3 listopada, zmarł. Okoliczności tego tragicznego wypadku bada prokuratura w Bełchatowie.

 

Radny, prezes, społecznik…

Łukasz Gaik był mężem, ojcem trójki dzieci – dwóch córek i syna. Był też radnym powiatowym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a także członkiem zarządu Powiatu Pajęczańskiego. Z partią związany był już od 2005 roku. Kandydował na wójta gminy Kiełczygłów.

Był znany społeczności lokalnej z zaangażowania w sprawy innych ludzi, a także z niebywale wyjątkowego humoru, którym zarażał wszystkich wokół.

Był dobrze wykształcony, ukończył studia magisterskie na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi. Miał duże doświadczenie zawodowe – był pracownikiem kopalni w Bełchatowie, wcześniej pracował m.in. w Urzędzie Pracy w Pajęcznie.

Łukasz Gaik był też prezesem Ludowego Klubu Sportowego w Kiełczygłowie. Członkowie drużyny bardzo przeżyli jego odejście. Na swoim koncie jednego z portali społecznościowych napisali tak:

„Byłeś, jesteś i na zawsze będziesz członkiem naszej drużyny. Zrobiłeś wiele dla naszego środowiska, na pewno nie zapomnimy”.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło kilkaset osób. Prócz rodziny, bliskich i lokalnej społeczności, w ostatniej drodze Ś.P. Łukaszowi Gaikowi towarzyszyli znajomi z pracy, a także samorządowcy i politycy. Po mszy świętej żałobnej odprawionej w kościele św. Marcina w Siemkowicach, urna z prochami 39-letniego działacza została złożona do grobu na miejscowym cmentarzu.

***

Łukasz Gaik przez wiele lat współpracował z tygodnikiem lokalnym „Kulisy Powiatu” – zarówno jako prezes klubu sportowego jak i kandydat na wójta gminy Kiełczygłów. Zapamiętamy go jako uśmiechniętego, otwartego i kreatywnego. Zresztą nie tylko my. Niech spoczywa w pokoju.

Komenatrze

Polecamy!

WIĘCEJ KASY DLA OSIEDLI, POMIMO OPORU BURMISTRZA

Budżety wieluńskich osiedli wzrosły czterokrotnie – z kwoty 5 do 20 tys. zł rocznie. Aby dopiąć swego, zarządy osiedli musiały stoczyć w tej sprawie...

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ