Strona główna Kiełczygłów TŁUMY ŻEGNAŁY ŁUKASZA

TŁUMY ŻEGNAŁY ŁUKASZA

Miał 39 lat, wspaniałą żonę, trójkę kochanych dzieci, dobrą pracę i masę znajomych, na których mógł liczyć. Był samorządowcem i działaczem społecznym. W niedzielne popołudnie żegnały go tłumy. Po żałobnej mszy, jego prochy spoczęły na cmentarzu w Siemkowicach. Mowa o Łukaszu Gaiku, który zmarł w wyniku obrażeń po wypadku samochodowym.

Zginął w wypadku

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek, 2 listopada, w Chabielicach. Łukasz Gaik prowadził fiata punto. W pewnym momencie, z nieustalonych dotąd przyczyn, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu, dachując.

– Zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i kilkakrotnie dachował, zatrzymując się w polu – relacjonuje zdarzenie nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Radny powiatu pajęczańskiego został odtransportowany do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. W nocy, z 2 na 3 listopada, zmarł. Okoliczności tego tragicznego wypadku bada prokuratura w Bełchatowie.

 

Radny, prezes, społecznik…

Łukasz Gaik był mężem, ojcem trójki dzieci – dwóch córek i syna. Był też radnym powiatowym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a także członkiem zarządu Powiatu Pajęczańskiego. Z partią związany był już od 2005 roku. Kandydował na wójta gminy Kiełczygłów.

Był znany społeczności lokalnej z zaangażowania w sprawy innych ludzi, a także z niebywale wyjątkowego humoru, którym zarażał wszystkich wokół.

Był dobrze wykształcony, ukończył studia magisterskie na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi. Miał duże doświadczenie zawodowe – był pracownikiem kopalni w Bełchatowie, wcześniej pracował m.in. w Urzędzie Pracy w Pajęcznie.

Łukasz Gaik był też prezesem Ludowego Klubu Sportowego w Kiełczygłowie. Członkowie drużyny bardzo przeżyli jego odejście. Na swoim koncie jednego z portali społecznościowych napisali tak:

„Byłeś, jesteś i na zawsze będziesz członkiem naszej drużyny. Zrobiłeś wiele dla naszego środowiska, na pewno nie zapomnimy”.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło kilkaset osób. Prócz rodziny, bliskich i lokalnej społeczności, w ostatniej drodze Ś.P. Łukaszowi Gaikowi towarzyszyli znajomi z pracy, a także samorządowcy i politycy. Po mszy świętej żałobnej odprawionej w kościele św. Marcina w Siemkowicach, urna z prochami 39-letniego działacza została złożona do grobu na miejscowym cmentarzu.

***

Łukasz Gaik przez wiele lat współpracował z tygodnikiem lokalnym „Kulisy Powiatu” – zarówno jako prezes klubu sportowego jak i kandydat na wójta gminy Kiełczygłów. Zapamiętamy go jako uśmiechniętego, otwartego i kreatywnego. Zresztą nie tylko my. Niech spoczywa w pokoju.

Komenatrze

Polecamy!

OGIEŃ POJAWIŁ SIĘ NA PODDASZU. STRATY TO OK. 60 TYS. ZŁ

30 strażaków walczyło z pożarem poddasza w domu jednorodzinnym w Bieniądzicach pod Wieluniem. Straty oszacowano na 60 tys. zł. Do zdarzenia doszło w piątek, 30...

67-LATKA PRZYGNIÓTŁ CIĄGNIK. ROLNIK NIE ŻYJE

Mężczyzna zginął podczas prac polowych w Woli-Chojnata, w gminie Biała Rawska (woj. łódzkie). Ciągnik, którym kierował, przewrócił się i przygniótł go. Rolnik zmarł na...

UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW. NOWA METODA „NA WĘGIEL”

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy....

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY

Każdego dnia policyjne patrole zatrzymują kolejne osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze powiatowej Słok – Bełchatów. Tym razem...

USZKODZIŁ SAMOCHÓD SĄSIADCE. GROZI MU PIĘĆ LAT WIĘZIENIA!

Sąsiedzkie konflikty mają przeróżne odsłony. W Złoczewie policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który kosząc trawnik, celowo uderzył kosą spalinową w przedni zderzak zaparkowanego auta swojej sąsiadki, z...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ