Strona główna Kiełczygłów TŁUMY ŻEGNAŁY ŁUKASZA

TŁUMY ŻEGNAŁY ŁUKASZA

Miał 39 lat, wspaniałą żonę, trójkę kochanych dzieci, dobrą pracę i masę znajomych, na których mógł liczyć. Był samorządowcem i działaczem społecznym. W niedzielne popołudnie żegnały go tłumy. Po żałobnej mszy, jego prochy spoczęły na cmentarzu w Siemkowicach. Mowa o Łukaszu Gaiku, który zmarł w wyniku obrażeń po wypadku samochodowym.

Zginął w wypadku

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek, 2 listopada, w Chabielicach. Łukasz Gaik prowadził fiata punto. W pewnym momencie, z nieustalonych dotąd przyczyn, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu, dachując.

– Zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i kilkakrotnie dachował, zatrzymując się w polu – relacjonuje zdarzenie nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Radny powiatu pajęczańskiego został odtransportowany do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. W nocy, z 2 na 3 listopada, zmarł. Okoliczności tego tragicznego wypadku bada prokuratura w Bełchatowie.

 

Radny, prezes, społecznik…

Łukasz Gaik był mężem, ojcem trójki dzieci – dwóch córek i syna. Był też radnym powiatowym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a także członkiem zarządu Powiatu Pajęczańskiego. Z partią związany był już od 2005 roku. Kandydował na wójta gminy Kiełczygłów.

Był znany społeczności lokalnej z zaangażowania w sprawy innych ludzi, a także z niebywale wyjątkowego humoru, którym zarażał wszystkich wokół.

Był dobrze wykształcony, ukończył studia magisterskie na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi. Miał duże doświadczenie zawodowe – był pracownikiem kopalni w Bełchatowie, wcześniej pracował m.in. w Urzędzie Pracy w Pajęcznie.

Łukasz Gaik był też prezesem Ludowego Klubu Sportowego w Kiełczygłowie. Członkowie drużyny bardzo przeżyli jego odejście. Na swoim koncie jednego z portali społecznościowych napisali tak:

„Byłeś, jesteś i na zawsze będziesz członkiem naszej drużyny. Zrobiłeś wiele dla naszego środowiska, na pewno nie zapomnimy”.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło kilkaset osób. Prócz rodziny, bliskich i lokalnej społeczności, w ostatniej drodze Ś.P. Łukaszowi Gaikowi towarzyszyli znajomi z pracy, a także samorządowcy i politycy. Po mszy świętej żałobnej odprawionej w kościele św. Marcina w Siemkowicach, urna z prochami 39-letniego działacza została złożona do grobu na miejscowym cmentarzu.

***

Łukasz Gaik przez wiele lat współpracował z tygodnikiem lokalnym „Kulisy Powiatu” – zarówno jako prezes klubu sportowego jak i kandydat na wójta gminy Kiełczygłów. Zapamiętamy go jako uśmiechniętego, otwartego i kreatywnego. Zresztą nie tylko my. Niech spoczywa w pokoju.

Komenatrze

Polecamy!

NA FERIACH ROZMAWIALI O BEZPIECZENSTWIE NAJMŁODSZYCH

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie również podczas ferii prowadzili działania prewencyjne wśród najmłodszych. Odwiedzili Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie (gm. Galewice), gdzie...

NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

Zespół „Trębaczewianie” wystawił na licytację litografię znanego malarza i rzeźbiarza, Wojciecha Siudmaka. Artysta podarował swoje dzieło wiedząc, że po sprzedaży, wesprze zbiórkę dla Jasia...

BUDOWA IDZIE W EKSPRESOWYM TEMPIE

W Czerkiesach  powstaje świetlica wiejska. W odróżnieniu od innych sołectw, które decydują się zazwyczaj na skromne drewniane altany, tutejsi mieszkańcy postanowili zbudować murowany, solidny...

ARESZT DLA MŁODEGO OSZUSTA

W ubiegłą środę (25 stycznia) dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 92-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Zmanipulowany przez przestępców mężczyzna spakował...

PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach doszło do niecodziennego zdarzenia. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ