Strona główna Kiełczygłów TŁUMY ŻEGNAŁY ŁUKASZA

TŁUMY ŻEGNAŁY ŁUKASZA

Miał 39 lat, wspaniałą żonę, trójkę kochanych dzieci, dobrą pracę i masę znajomych, na których mógł liczyć. Był samorządowcem i działaczem społecznym. W niedzielne popołudnie żegnały go tłumy. Po żałobnej mszy, jego prochy spoczęły na cmentarzu w Siemkowicach. Mowa o Łukaszu Gaiku, który zmarł w wyniku obrażeń po wypadku samochodowym.

Zginął w wypadku

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek, 2 listopada, w Chabielicach. Łukasz Gaik prowadził fiata punto. W pewnym momencie, z nieustalonych dotąd przyczyn, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu, dachując.

– Zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i kilkakrotnie dachował, zatrzymując się w polu – relacjonuje zdarzenie nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Radny powiatu pajęczańskiego został odtransportowany do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. W nocy, z 2 na 3 listopada, zmarł. Okoliczności tego tragicznego wypadku bada prokuratura w Bełchatowie.

 

Radny, prezes, społecznik…

Łukasz Gaik był mężem, ojcem trójki dzieci – dwóch córek i syna. Był też radnym powiatowym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a także członkiem zarządu Powiatu Pajęczańskiego. Z partią związany był już od 2005 roku. Kandydował na wójta gminy Kiełczygłów.

Był znany społeczności lokalnej z zaangażowania w sprawy innych ludzi, a także z niebywale wyjątkowego humoru, którym zarażał wszystkich wokół.

Był dobrze wykształcony, ukończył studia magisterskie na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi. Miał duże doświadczenie zawodowe – był pracownikiem kopalni w Bełchatowie, wcześniej pracował m.in. w Urzędzie Pracy w Pajęcznie.

Łukasz Gaik był też prezesem Ludowego Klubu Sportowego w Kiełczygłowie. Członkowie drużyny bardzo przeżyli jego odejście. Na swoim koncie jednego z portali społecznościowych napisali tak:

„Byłeś, jesteś i na zawsze będziesz członkiem naszej drużyny. Zrobiłeś wiele dla naszego środowiska, na pewno nie zapomnimy”.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło kilkaset osób. Prócz rodziny, bliskich i lokalnej społeczności, w ostatniej drodze Ś.P. Łukaszowi Gaikowi towarzyszyli znajomi z pracy, a także samorządowcy i politycy. Po mszy świętej żałobnej odprawionej w kościele św. Marcina w Siemkowicach, urna z prochami 39-letniego działacza została złożona do grobu na miejscowym cmentarzu.

***

Łukasz Gaik przez wiele lat współpracował z tygodnikiem lokalnym „Kulisy Powiatu” – zarówno jako prezes klubu sportowego jak i kandydat na wójta gminy Kiełczygłów. Zapamiętamy go jako uśmiechniętego, otwartego i kreatywnego. Zresztą nie tylko my. Niech spoczywa w pokoju.

Komenatrze

Polecamy!

Jak przywieźli, tak leży

Pracownicy Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sobotę, 4 grudnia, przewieźli elementy  lodowiska. Na razie jednak nie ma szans na uruchomienie instalacji. Nie pozwala...

38-latka z trzema promilami i za kierownicą

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kierującej doszło 7 grudnia po godz. 20:00 na ul. Rynek w Wieruszowie. Kobieta miała w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Z...

Dzieci cały rok były grzeczne, dostały prezenty

Święty Mikołaj, jak nakazuje tradycja, odwiedził 6 grudnia przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Raduckim Folwarku. Maluchy przyjęły go radośnie. Jak podają nauczycielki z Raduckiego Folwarku,...

TOMOGRAF JUŻ PRZYJECHAŁ. PIERWSZE BADANIA JESZCZE W TYM ROKU

Do wieluńskiego szpitala właśnie dotarł nowy tomograf komputerowy. Szpital otrzymał ten sprzęt nieodpłatnie, z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Specjalnego przygotowania wymagały pomieszczenia, w...

Wojska Polskiego 5 Kompleksowe usługi pod jednym adresem

Pod jednym adresem, dokładnie przy ulicy Wojska Polskiego 5 w Wieluniu, można znaleźć gabinet kosmetyczny oraz gabinet fizjoterapii i masażu. Jest to idealne miejsce...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ