Strona główna Wieluń UCZNIOWIE ZGŁĘBILI HISTORIE RODZINNE

UCZNIOWIE ZGŁĘBILI HISTORIE RODZINNE

Dokładnie 69 prac wpłynęło na konkurs „Moje drzewo genealogiczne”, organizowany przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. We wtorek, 7 marca, ogłoszono wyniki i została otwarta wystawa pokonkursowa. 

Jury, w składzie: Jan Książek, Wojciech Knaga, Magdalena Kopańska, Tomasz Spychała oraz Marek Gogola oceniło nadesłane prace pod względem ilości i czytelności zawartych w nich informacji, pomysłowości, strony plastycznej i estetycznej.  Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. W pierwszej kategorii zwyciężył Łukasz Lebioda z SP nr 4 w Wieluniu, drugie miejsce przypadło Natalii Czarnuch i Lenie Werbickiej z SP nr 4 w Wieluniu oraz Kornelii Płuskiej z SP w Bieniądzicach. Trzecią lokatę zajęli Wojciech Gabrysiak z SP w Kurowie, Zuzanna Urbanik z ZSP w Mierzycach, Julia Błaszczyk z SP w Bolesławcu. Wyróżnienia powędrowały do Tomasza Kolanka (SP w Szynkielowie), Marcina Dworackiego (Publiczna Szkoła Podstawowa w Żytniowie), Łucji Ciężkiej (SP w Skomlinie), Leny Karpińskiej (SP w Wiewcu), Julii i Miłosza Pamuły (Zespół Szkoły i Przedszkola w Komornikach), Igi Ciećki (Zespół Szkoły i Przedszkola w Mokrsku), Amelii Szczepańskiej ( Publiczna Szkoła Podstawowa w Młynisku), Weroniki i Wojciecha Trochów (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach).

W kategorii klas starszych pierwsze miejsce przyznano Maksymilianowi Mikołajczykowi (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lindowie), a trzecie Wiktorii Kozik (SP w Osjakowie). Jakub Owczarek (SP w Naramicach), Julia Podgórniak (SP w Osjakowie), Dominik Baranowski (SP w Bieniądzicach), Patrycja Fojtar (SP nr 2 w Wieluniu) oraz Antonina Hurylska (SP w Osjakowie) otrzymali natomiast wyróżnienia.

Celem konkursu „Moje drzewo genealogiczne” jest zainteresowanie dzieci i młodzieży własną historią rodzinną.

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ