Strona główna Sokolniki UKRADŁ KWIAT DLA ZNAJOMEJ

UKRADŁ KWIAT DLA ZNAJOMEJ

42-letni mieszkaniec gminy Galewice połakomił się na kwiat rosnący w gminnej donicy stojącej przy ul. Szkolnej w Sokolnikach. Mężczyzna za swój czyn już poniósł konsekwencje finansowe.

Do kradzieży doszło 7 czerwca. Z donicy zniknęła roślina ozdobna – kordylina australijska – o wartości blisko 50 złotych. O zdarzeniu tym powiadomiono dzielnicowego.

– Mając na uwadze podobne takie zdarzenia z przeszłości, monitorował on środowisko oraz analizował okoliczności tego zdarzenia – informuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

– Współpracując z miejscowym urzędem gminy oraz dzielnicowym gminy Galewice, ustalił, że kradzieży mógł dopuścić się mieszkaniec gminy Galewice.

Mundurowi wytypowali posesje, w których mógł znajdować się skradziony kwiat. Następnie przeszukując jedną z nich, znaleźli tę roślinę. Przy okazji spotkali tam mężczyznę podejrzewanego o kradzież.

– Przyznał się on do winy i tłumaczył policjantom, że kwiat bardzo podobał się jego znajomej i dlatego postanowił zaryzykować – wyjaśnia Damian Pawlak.

Dzielnicowy ukarał 42-latka 500-złotowym mandatem karnym, a odzyskana roślina wróciła na swoje miejsce.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ