Strona główna Sieradz UPODOBAŁ SOBIE BUDOWLANE MARKETY

UPODOBAŁ SOBIE BUDOWLANE MARKETY

Pracownicy jednego z marketów budowlanych w Sieradzu schwytali złodzieja. Zamiast w koszyku, zdejmowane z półek towary umieszczał w torbie. Jego łupem padły narzędzia, elektronarzędzia oraz artykuły budowlane. Okazało się, że mężczyzna, który „zapomniał” zapłacić za towar, to 57-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. W przeszłości był już w konflikcie z prawem.

Nieuczciwy klient przyłapany został na kradzieży w czwartek, 12 maja po godz. 18. Kiedy wszedł do sklepu, od razu zwrócił uwagę pracowników. Rozpoznali w nim osobę, która już wcześniej dokonała tu kradzieży, co zarejestrowały sklepowe kamery. Zaczęli go obserwować.

Mężczyzna podchodził do regałów, brał artykuły budowlane i wkładał je do torby – relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu. – Gdy przeszedł przez linię kas, nie płacąc za towar, pracownicy pobiegli za nim i ujęli go. Mężczyzna tłumaczył się, że po prostu zapomniał zapłacić.

Wartość skradzionych przedmiotów wynosiła ponad 1 300 złotych.

Przybyli na miejsce policjanci, ustalili, że mężczyzna może mieć na koncie jeszcze inne kradzieże i że prawdopodobnie porusza się osobowym citroenem. Zatrzymany jednak przekonywał, że do Sieradza przyjechał autobusem. Mundurowi nie dali temu wiary i wkrótce w pobliżu sklepu znaleźli citroena. Kluczyki do niego ukryte były na feldze.

– Podczas przeszukania, w bagażniku samochodu funkcjonariusze znaleźli różne elektronarzędzia oraz ich akcesoria, a także artykuły budowlane i chemiczne – kontynuuje Agnieszka Kulawiecka. – Okazało się, że część tych przedmiotów pochodziła z kradzieży w markecie budowlanym, do której doszło w grudniu 2021 roku. Wówczas łupem sprawcy padł towar o wartości ponad 1 800 złotych.

Policjanci ustalili, że wśród łupów znajdujących się w bagażniku, są również wkrętarka i młot udarowy o wartości prawie 2 000 zł, które mężczyzna skradł w innym sklepie kilka godzin przed ujęciem go.

Mieszkaniec powiatu wieruszowskiego został zatrzymany i postawiono mu zarzut kradzieży. Za swoje „gościnne występy” w Sieradzu może otrzymać nawet pięć lat więzienia. Ponadto przeszukano jego mieszkanie. Tu funkcjonariusze zabezpieczyli wiertarkę oraz materiały budowlane. W sumie wartość skradzionego przez 57-latka towaru oszacowano na 5 300 zł.

Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Komenatrze

Polecamy!

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANĄ ZA KIEROWNICĄ

Wieluński policjant w czasie wolnym od pracy zatrzymał kobietę, która wsiadła za kierownicę opla, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ