Strona główna Sieradz UPODOBAŁ SOBIE BUDOWLANE MARKETY

UPODOBAŁ SOBIE BUDOWLANE MARKETY

Pracownicy jednego z marketów budowlanych w Sieradzu schwytali złodzieja. Zamiast w koszyku, zdejmowane z półek towary umieszczał w torbie. Jego łupem padły narzędzia, elektronarzędzia oraz artykuły budowlane. Okazało się, że mężczyzna, który „zapomniał” zapłacić za towar, to 57-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. W przeszłości był już w konflikcie z prawem.

Nieuczciwy klient przyłapany został na kradzieży w czwartek, 12 maja po godz. 18. Kiedy wszedł do sklepu, od razu zwrócił uwagę pracowników. Rozpoznali w nim osobę, która już wcześniej dokonała tu kradzieży, co zarejestrowały sklepowe kamery. Zaczęli go obserwować.

Mężczyzna podchodził do regałów, brał artykuły budowlane i wkładał je do torby – relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu. – Gdy przeszedł przez linię kas, nie płacąc za towar, pracownicy pobiegli za nim i ujęli go. Mężczyzna tłumaczył się, że po prostu zapomniał zapłacić.

Wartość skradzionych przedmiotów wynosiła ponad 1 300 złotych.

Przybyli na miejsce policjanci, ustalili, że mężczyzna może mieć na koncie jeszcze inne kradzieże i że prawdopodobnie porusza się osobowym citroenem. Zatrzymany jednak przekonywał, że do Sieradza przyjechał autobusem. Mundurowi nie dali temu wiary i wkrótce w pobliżu sklepu znaleźli citroena. Kluczyki do niego ukryte były na feldze.

– Podczas przeszukania, w bagażniku samochodu funkcjonariusze znaleźli różne elektronarzędzia oraz ich akcesoria, a także artykuły budowlane i chemiczne – kontynuuje Agnieszka Kulawiecka. – Okazało się, że część tych przedmiotów pochodziła z kradzieży w markecie budowlanym, do której doszło w grudniu 2021 roku. Wówczas łupem sprawcy padł towar o wartości ponad 1 800 złotych.

Policjanci ustalili, że wśród łupów znajdujących się w bagażniku, są również wkrętarka i młot udarowy o wartości prawie 2 000 zł, które mężczyzna skradł w innym sklepie kilka godzin przed ujęciem go.

Mieszkaniec powiatu wieruszowskiego został zatrzymany i postawiono mu zarzut kradzieży. Za swoje „gościnne występy” w Sieradzu może otrzymać nawet pięć lat więzienia. Ponadto przeszukano jego mieszkanie. Tu funkcjonariusze zabezpieczyli wiertarkę oraz materiały budowlane. W sumie wartość skradzionego przez 57-latka towaru oszacowano na 5 300 zł.

Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Komenatrze

Polecamy!

KIEROWCA I PASAŻERKA MOTOCYKLA TRAFILI DO SZPITALA

W niedzielę, 3 lipca, na drodze wojewódzkiej nr 483 w Prusicku Rzędowiu, w gminie Nowa Brzeźnica, doszło do groźnego wypadku. Poważne obrażenia ciała odnieśli...

ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I…

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37- latka, podejrzanego o zniszczenie drzwi w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna za popełnione...

OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w tej sprawie. Z ustaleń śledczych wynika, że mieli oni oszukiwać właściciela firmy skupującej zboże i nasiona...

OD DNA DO WIZERUNKU SPRAWCY ZABÓJSTWA. 70 000 ZŁOTYCH NAGRODY!

Pierwszy raz w Polsce wykorzystano możliwości zaawansowanych badań genetycznych jakie daje amerykańska firma Parabon. Pozwalają one na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia osoby...

TRAGICZNY FINAŁ PATOIMPREZY

Na trzy miesiące trafił do aresztu 22-latek, który miał być organizatorem zawodów w piciu nasz czas alkoholu. Po imprezie zmarła 37-letnia kobieta, mieszkanka powiatu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ