Strona główna Bez kategorii URATOWALI SPOD GRUZÓW CZTEROLATKĘ

URATOWALI SPOD GRUZÓW CZTEROLATKĘ

Już pierwszego dnia misji wieruszowskich strażaków w Turcji wydarzył się cud. Dawid Sikorski i Kamil Prokop wspólnie z innymi służbami uratowali 4-letnią ofiarę trzęsienia ziemi.
Wczoraj, 14 lutego, siedmioosobowa ekipa – członkowie zespołu medycznego łódzkiej Fundacji Happy Kids, firmy Novum Clinic i OSP Wieruszów, szczęśliwie rozpoczęła akcję humanitarną w miejscowości Hatay – w prowincji graniczącej z Syrią. Udało się uratować 4-letnią dziewczynkę, która pod gruzami spędziła około 9 dni. Odnalezione dziecko znajdowało się w głębokiej hipotermii, po wyciągnięciu stwierdzono u niej brak funkcji życiowych. Czynności medyczne ratowników powiodły się i dziewczynkę przewieziono do szpitala.
– Sytuacja obecna na miejscu zmusiła nas do natychmiastowego przystąpienia do działań po około 40. godzinnej podróży – relacjonują ratownicy Dawid Sikorski i Kamil Prokop z OSP Wieruszów, którzy nadal prowadzą akcje ratownicze.
– Nasze działania polegają na odgruzowywaniu miejsc, w których znajdują się dalej uwięzione osoby. Stosujemy patrole piesze, podczas których udzielamy pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Pomagamy służbom przy dojeździe na miejsca zagrożone i pomagamy im lokalizować osoby uwięzione.
– Dziękujemy wszystkim służbom i organizacjom obecnym na miejscu, którzy nam pomagają w naszych działaniach. Dziękujemy rządowi Turcji, który wyposażył ratowników w karty SIM Tureckie, które pozwalają nam na bezpośredni kontakt – podkreślają strażacy.

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ