Strona główna Opoczno UTONĄŁ 17-LETNI CHŁOPAK. ZATRZYMANY 38-LETNI OPIEKUN OBOZU Z ZARZUTAMI

UTONĄŁ 17-LETNI CHŁOPAK. ZATRZYMANY 38-LETNI OPIEKUN OBOZU Z ZARZUTAMI

38-letni opiekun obozu survivalowego, podczas którego utonął 17-letni chłopak został zatrzymany przez opoczyńską policją. Decyzją sądu ,na wniosek prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany, na okres trzech miesięcy.

38-latek podejrzany jest między innymi o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślne spowodowanie śmierci. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że policjanci z opoczyńskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opocznie, wyjaśniają okoliczności utonięcia 17-letniego chłopca w Zalewie Sulejowskim w miejscowości Prucheńsko Duże.

– Zgłoszenie o zaginięciu  uczestnika obozu, policja otrzymała 1 lipca 2022 roku, o godzinie 7:24 – relacjonuje asp.szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

– Jak ustalili funkcjonariusze, chłopiec wraz z grupą rówieśników pod opieką 38-letniego opiekuna, przebywał na obozie survivalowym nad Zalewem Sulejowskim. Od momentu zgłoszenia zaginięcia,  przy poszukiwaniach nastolatka pracowały wszystkie służby. Policjanci, strażacy, ratownicy WOPR, płetwonurkowie – kontynuuje.

Nastolatek był poszukiwany zarówno na lądzie jak i wodzie. Policjanci wykorzystali do poszukiwań psa tropiącego.  Niestety, w drugim dniu poszukiwań,  2 lipca, z wód zalewu zostały wyłowione zwłoki 17-latka. Od tego momentu śledztwo w sprawie policjanci prowadzili pod  nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opocznie.

– Śledczy zbierali szereg informacji, zabezpieczyli dowody, ustalili świadków.  Dodatkowo do pomocy w realizację części czynności zostali także zaangażowani policjanci z  województwa mazowieckiego skąd pochodzą uczestnicy obozu – informuje przedstawicielka policji.

Mundurowi dążyli do ustalenia okoliczności w jakich zmarł nastolatek. Ich działania, w połączeniu ze ścisłą współpracą z opoczyńską prokuraturą  przyniosło efekty.

Zebrane w sprawie  dowody pozwoliły na przedstawienie 38-letniemu opiekunowi obozowiczów,  zarzutów karnych. Na podstawie wydanego nakazu doprowadzenia, policjanci  z opoczyńskiej komendy 22 lipca 2022 roku, na terenie województwa mazowieckiego  zatrzymali 38-latka.

Następnego dnia, prokurator przedstawił zarzuty 38-latkowi, między innymi: narażenia  na niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierci.

Sąd Rejonowy w Opocznie, przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

– Na tym etapie 38-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – kończy asp.szt. Barbara Stępień.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

fot.: KPP w Opocznie

fot.: KPP w Opocznie

 

Komenatrze

Polecamy!

POTRĄCIŁA PIESZĄ NA PASACH

W piątek, 27 stycznia, na oznakowanym przejściu dla pieszych, na ulicy Piłsudskiego w Wieluniu, doszło do wypadku. Na pasach potrącona została 54-latka, która trafiła...

DZIECI SPOZA GMINY WIELUŃ POWINNY PŁACIĆ ZA DARMOWE DMUCHAŃCE?

„Weź się pan do roboty” – takimi słowami zachęcał kierownika biura burmistrza Wielunia, Radosława Urbaniaka, radny Radosław Buda. A chodzi o wprowadzenie weryfikacji w...

STRAŻACY PIŁKĘ KOPALI

Jednostka OSP Kurów będzie reprezentować gminę Wieluń w zawodach strażaków w piłce halowej na szczeblu powiatowym. Do eliminacji gminnych w niedzielę, 15 stycznia, przystąpiło sześć...

DWÓCH HAL SPORTOWYCH NIE BĘDZIE. CO DALEJ Z PROMESĄ?

Samorządowcy z Białej uruchomili karuzelę pomysłów. Chodzi o zrealizowanie promesy z rządowego programu „polski ład”. Pierwotnie środki w wysokości 7,65 mln zł miały zostać...

69-LATEK UKRADŁ PIENIĄDZE Z SAMOCHODU. GROZI MU 5 LAT WIĘZIENIA!

W czwartek (19 stycznia) dyżurny z komisariatu w Błaszkach otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z pojazdu na jednym ze złomowisk w Błaszkach. Poszkodowany pozostawił...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ