Strona główna Opoczno UTONĄŁ 17-LETNI CHŁOPAK. ZATRZYMANY 38-LETNI OPIEKUN OBOZU Z ZARZUTAMI

UTONĄŁ 17-LETNI CHŁOPAK. ZATRZYMANY 38-LETNI OPIEKUN OBOZU Z ZARZUTAMI

38-letni opiekun obozu survivalowego, podczas którego utonął 17-letni chłopak został zatrzymany przez opoczyńską policją. Decyzją sądu ,na wniosek prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany, na okres trzech miesięcy.

38-latek podejrzany jest między innymi o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślne spowodowanie śmierci. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że policjanci z opoczyńskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opocznie, wyjaśniają okoliczności utonięcia 17-letniego chłopca w Zalewie Sulejowskim w miejscowości Prucheńsko Duże.

– Zgłoszenie o zaginięciu  uczestnika obozu, policja otrzymała 1 lipca 2022 roku, o godzinie 7:24 – relacjonuje asp.szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

– Jak ustalili funkcjonariusze, chłopiec wraz z grupą rówieśników pod opieką 38-letniego opiekuna, przebywał na obozie survivalowym nad Zalewem Sulejowskim. Od momentu zgłoszenia zaginięcia,  przy poszukiwaniach nastolatka pracowały wszystkie służby. Policjanci, strażacy, ratownicy WOPR, płetwonurkowie – kontynuuje.

Nastolatek był poszukiwany zarówno na lądzie jak i wodzie. Policjanci wykorzystali do poszukiwań psa tropiącego.  Niestety, w drugim dniu poszukiwań,  2 lipca, z wód zalewu zostały wyłowione zwłoki 17-latka. Od tego momentu śledztwo w sprawie policjanci prowadzili pod  nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opocznie.

– Śledczy zbierali szereg informacji, zabezpieczyli dowody, ustalili świadków.  Dodatkowo do pomocy w realizację części czynności zostali także zaangażowani policjanci z  województwa mazowieckiego skąd pochodzą uczestnicy obozu – informuje przedstawicielka policji.

Mundurowi dążyli do ustalenia okoliczności w jakich zmarł nastolatek. Ich działania, w połączeniu ze ścisłą współpracą z opoczyńską prokuraturą  przyniosło efekty.

Zebrane w sprawie  dowody pozwoliły na przedstawienie 38-letniemu opiekunowi obozowiczów,  zarzutów karnych. Na podstawie wydanego nakazu doprowadzenia, policjanci  z opoczyńskiej komendy 22 lipca 2022 roku, na terenie województwa mazowieckiego  zatrzymali 38-latka.

Następnego dnia, prokurator przedstawił zarzuty 38-latkowi, między innymi: narażenia  na niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierci.

Sąd Rejonowy w Opocznie, przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

– Na tym etapie 38-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – kończy asp.szt. Barbara Stępień.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

fot.: KPP w Opocznie

fot.: KPP w Opocznie

 

Komenatrze

Polecamy!

67-LATKA PRZYGNIÓTŁ CIĄGNIK. ROLNIK NIE ŻYJE

Mężczyzna zginął podczas prac polowych w Woli-Chojnata, w gminie Biała Rawska (woj. łódzkie). Ciągnik, którym kierował, przewrócił się i przygniótł go. Rolnik zmarł na...

UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW. NOWA METODA „NA WĘGIEL”

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy....

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY

Każdego dnia policyjne patrole zatrzymują kolejne osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze powiatowej Słok – Bełchatów. Tym razem...

USZKODZIŁ SAMOCHÓD SĄSIADCE. GROZI MU PIĘĆ LAT WIĘZIENIA!

Sąsiedzkie konflikty mają przeróżne odsłony. W Złoczewie policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który kosząc trawnik, celowo uderzył kosą spalinową w przedni zderzak zaparkowanego auta swojej sąsiadki, z...

O RADNYCH, CO MAJĄ MOC NIESŁYCHANĄ – komentarz

O rany, słuchajcie tego wszystkie stany! Radna Miejska z Rzeszowa złożyła interpelacje, żeby w mieście był Starbucks. Dla tych, co nie ogarniają wyjaśniam, że...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ