Strona główna Wieluń W "KORCZAKU" BAL POZOSTAŁ JUŻ TYLKO WSPOMNIENIEM

W „KORCZAKU” BAL POZOSTAŁ JUŻ TYLKO WSPOMNIENIEM

7 stycznia abiturienci z siedmiu klas II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu bawili się na swoim pierwszym w życiu wielkim balu. Studniówka to ostatnie chwile beztroski przed maturą, egzaminem, który w przypadku wielu młodych ludzi decyduje o dalszym przebiegu zawodowej drogi.

Studniówkowy bal „Korczaka” rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Młodzież zaprezentowała również walca. Dziewczęta w modnych sukniach i fryzurach, chłopcy w eleganckich garniturach bawili się do samego rana.

– Ten wieczór to dobry początek przedmaturalnej wędrówki oraz okazja, aby powspominać te najwspanialsze i najnudniejsze chwile – zaznaczała Agnieszka Falis, prowadząca oficjalną część imprezy.

– Dzisiejsze spotkanie ma szczególny charakter, stanowi symboliczne pożegnanie z murami naszej szkoły, w której przez ostatnie cztery lata dane nam było przeżywanie przyjaźni, miłości, codziennych problemów, uczniowskiego życia – dodawał Jan Orzełek, który w ubiegłym roku przewodził szkolnemu samorządowi.

Część czwartoklasistów ma już pomysł na dalszą ścieżkę edukacji.

– Planuję iść na prawo, dlatego skupiam sia na historii i języku polskim – opowiadała Agnieszka Wrzesińska.

– Teraz trochę się stresuję na myśl o maturze, bo czuje że się zbliża, ale to jeszcze nie są bardzo duże nerwy. Po egzaminach próbnych każdy mógł zobaczyć czego mu brakuje. Ja uważam, że jest ok – dodawała.

Część maturzystów po próbnych maturach odetchnęła z ulgą, licząc, że w maju będzie podobny poziom.

– Jestem generalnie zadowolony z próbnych, choć nie mamy wszystkich wyników, ale to, co planuję rozszerzać, poszło naprawdę nieźle – nie kryje Maciej Sykla.

– Jeszcze nie mam skonkretyzowanych planów, odnośnie kierunku studiów, ale będzie raczej ścisły. Po czterech latach nauki w klasie o profilu matematyczno-fizycznym widać, że to jest to, w czym się odnajduję i pewnie w czymś związanym z kierunkami humanistycznymi byłoby ciężej.

– Też biorę pod uwagę kierunek ścisły – wtóruje mu Kacper Koch.

Zuzanna Gędek jeszcze do końca nie wie, co chciałaby studiować.

– Na razie nie stresuję się na myśl o maturze, próbne poszły mi w miarę dobrze. Uczę się na profilu politechnicznym, ale nie zdecydowałam, czy dalej będę się trzymać nauk ścisłych – twierdzi.

– Ja się trochę denerwuję zwłaszcza z języka polskiego, ale egzamin próbny poszedł mi lepiej niż myślałam – cieszy się za to Anna Konadorów.

Młodzi ludzie mogli w dniu balu liczyć na moc życzeń od zaproszonych gości.

– Z uśmiech na twarzy z pełną dyplomacją, elegancją i pewnością siebie, krok za krokiem podążajcie  do przodu – zwracała się do młodzieży dyrektor II LO, Renata Tatara.

– Osiągajcie sukcesy, dotykajcie chmur, sięgajcie tam, gdzie wzrok nie sięga, łamcie, czego wzrok nie złamie. W swoim zamierzeniach, planach i marzeniach bądźcie przede wszystkim odważni. Pamiętajcie, że odwaga to też często cichy głos na koniec dnia, który mówi „spróbuję jutro jeszcze raz”.

Poseł Paweł Rychlik gratulował rodzicom abiturientów.

– To są owoce waszej miłości, usłanej niejednokrotnie nie tylko chwilami radości, ale łączone często z cierpliwością, stresem, poświeceniem. Dzisiaj wchodzą w nowy etap życia – stwierdził.

Parlamentarzysta z Wielunia zwrócił również uwagę na coraz lepsze wyniki uczniów „Korczaka”.

– II Liceum Ogólnokształcące w ostatnich kilku latach galopuje i poziom nauczania, który widoczny jest w statystyka i rankingach lokalnych wojewódzkich, ale i ogólnopolskich, jest coraz wyższy (…) – podkreślał.

Wtórował mu Marek Kieler, starosta wieluński.

– Bardzo się cieszę z tego, że obserwując poczynania całego grona pedagogicznego, pod przewodnictwem dyrekcji, ta szkoła z roku na rok  idzie w dobrym kierunku, rozrasta się osobowo –  wskazywał starosta.

Komenatrze

Polecamy!

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ