Strona główna Wieluń W "KORCZAKU" BAL POZOSTAŁ JUŻ TYLKO WSPOMNIENIEM

W „KORCZAKU” BAL POZOSTAŁ JUŻ TYLKO WSPOMNIENIEM

7 stycznia abiturienci z siedmiu klas II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu bawili się na swoim pierwszym w życiu wielkim balu. Studniówka to ostatnie chwile beztroski przed maturą, egzaminem, który w przypadku wielu młodych ludzi decyduje o dalszym przebiegu zawodowej drogi.

Studniówkowy bal „Korczaka” rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Młodzież zaprezentowała również walca. Dziewczęta w modnych sukniach i fryzurach, chłopcy w eleganckich garniturach bawili się do samego rana.

– Ten wieczór to dobry początek przedmaturalnej wędrówki oraz okazja, aby powspominać te najwspanialsze i najnudniejsze chwile – zaznaczała Agnieszka Falis, prowadząca oficjalną część imprezy.

– Dzisiejsze spotkanie ma szczególny charakter, stanowi symboliczne pożegnanie z murami naszej szkoły, w której przez ostatnie cztery lata dane nam było przeżywanie przyjaźni, miłości, codziennych problemów, uczniowskiego życia – dodawał Jan Orzełek, który w ubiegłym roku przewodził szkolnemu samorządowi.

Część czwartoklasistów ma już pomysł na dalszą ścieżkę edukacji.

– Planuję iść na prawo, dlatego skupiam sia na historii i języku polskim – opowiadała Agnieszka Wrzesińska.

– Teraz trochę się stresuję na myśl o maturze, bo czuje że się zbliża, ale to jeszcze nie są bardzo duże nerwy. Po egzaminach próbnych każdy mógł zobaczyć czego mu brakuje. Ja uważam, że jest ok – dodawała.

Część maturzystów po próbnych maturach odetchnęła z ulgą, licząc, że w maju będzie podobny poziom.

– Jestem generalnie zadowolony z próbnych, choć nie mamy wszystkich wyników, ale to, co planuję rozszerzać, poszło naprawdę nieźle – nie kryje Maciej Sykla.

– Jeszcze nie mam skonkretyzowanych planów, odnośnie kierunku studiów, ale będzie raczej ścisły. Po czterech latach nauki w klasie o profilu matematyczno-fizycznym widać, że to jest to, w czym się odnajduję i pewnie w czymś związanym z kierunkami humanistycznymi byłoby ciężej.

– Też biorę pod uwagę kierunek ścisły – wtóruje mu Kacper Koch.

Zuzanna Gędek jeszcze do końca nie wie, co chciałaby studiować.

– Na razie nie stresuję się na myśl o maturze, próbne poszły mi w miarę dobrze. Uczę się na profilu politechnicznym, ale nie zdecydowałam, czy dalej będę się trzymać nauk ścisłych – twierdzi.

– Ja się trochę denerwuję zwłaszcza z języka polskiego, ale egzamin próbny poszedł mi lepiej niż myślałam – cieszy się za to Anna Konadorów.

Młodzi ludzie mogli w dniu balu liczyć na moc życzeń od zaproszonych gości.

– Z uśmiech na twarzy z pełną dyplomacją, elegancją i pewnością siebie, krok za krokiem podążajcie  do przodu – zwracała się do młodzieży dyrektor II LO, Renata Tatara.

– Osiągajcie sukcesy, dotykajcie chmur, sięgajcie tam, gdzie wzrok nie sięga, łamcie, czego wzrok nie złamie. W swoim zamierzeniach, planach i marzeniach bądźcie przede wszystkim odważni. Pamiętajcie, że odwaga to też często cichy głos na koniec dnia, który mówi „spróbuję jutro jeszcze raz”.

Poseł Paweł Rychlik gratulował rodzicom abiturientów.

– To są owoce waszej miłości, usłanej niejednokrotnie nie tylko chwilami radości, ale łączone często z cierpliwością, stresem, poświeceniem. Dzisiaj wchodzą w nowy etap życia – stwierdził.

Parlamentarzysta z Wielunia zwrócił również uwagę na coraz lepsze wyniki uczniów „Korczaka”.

– II Liceum Ogólnokształcące w ostatnich kilku latach galopuje i poziom nauczania, który widoczny jest w statystyka i rankingach lokalnych wojewódzkich, ale i ogólnopolskich, jest coraz wyższy (…) – podkreślał.

Wtórował mu Marek Kieler, starosta wieluński.

– Bardzo się cieszę z tego, że obserwując poczynania całego grona pedagogicznego, pod przewodnictwem dyrekcji, ta szkoła z roku na rok  idzie w dobrym kierunku, rozrasta się osobowo –  wskazywał starosta.

Komenatrze

Polecamy!

CZTERY KOLIZJE, ALE NA SZCZĘŚCIE BEZ POSZKODOWANYCH

W miniony weekend policjanci z wieruszowskiej drogówki pracowali przy kilku kolizjach. Doprowadziły do nich niedostowanie prędkości do warunków na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa czy jazda...

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O PONAD 50 KM/H

Nieodpowiedzialnością i brawurą popisał się 43-letni kierowca citroena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi, na trzy...

MIELI PRZY SOBIE METAMFETAMINĘ

Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat zatrzymali wieluńscy mundurowi w związku z podejrzeniem posiadania przez nich substancji odurzających.  Do zdarzenia doszło 3...

ZABAWA DLA DWÓCH POKOLEŃ

Babcie, dziadkowie oraz ich wnuki mieli okazję wspólnie pobawić się na imprezie zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rychłocicach. W niedzielę, 22 stycznia, w...

PIJANY 25-LATEK UDERZYŁ W PŁOT BETONOWY. WYDMUCHAŁ 3,5 PROMILA

Uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód – tak zakończył swoją podróż kompletnie pijany kierowca seata. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 25-latka 3,5 promila alkoholu. Teraz...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ