Strona główna Skomlin W PARKU COŚ DLA SENIORÓW, COŚ DLA JUNIORÓW

W PARKU COŚ DLA SENIORÓW, COŚ DLA JUNIORÓW

Park wiejski przy ul. Mickiewicza w Skomlinie staje się coraz atrakcyjniejszy. Ostatnio wzbogacił się o miejsca przeznaczone dla seniorów i młodzieży. Aby ich zachęcić do korzystania z parku, zostały one odpowiednio wyposażone.

Z myślą o seniorach zamontowano specjalny stół do gry w szachy, warcaby, czy chińczyka. Stół jest betonowy, a dzięki temu mało wrażliwy na czynniki atmosferyczne. W jego blat wtopione są szachownica i plansza do chińczyka.

– Wystarczy na nim rozstawić jakieś guziki, czy przynieść ze sobą figury szachowe i grać – mówił jeszcze przed jego zamontowaniem Edward Zaręba, sołtys Skomlina II, na terenie którego znajduje się park. – To wszystko jest trwałe, silne i tego chyba nikt nie zepsuje. Przez piętnaście lat pracowałem w delegacjach i jeździłem po różnych miastach. Widziałem wówczas takie stoliki. Siadali przy nich starsi panowie i grali. Bardzo mi się to podobało i chciałem, żeby w Skomlinie też coś takiego było.

No i już jest. Przy stoliku znajdują się dwie ławki, kosz na śmieci oraz lampa solarna, która umożliwia granie nawet wieczorem. Natomiast miejsce dla młodzieży zostało zaaranżowane inaczej. Tutaj podstawowym elementem jest specjalna ławka bez oparcia z wysoko zamontowanym siedziskiem, jakie preferują dziś młodzi ludzie. Również tu znajdują się lampa solarna i kosz.

– Taki stół do gry jest bardzo fajny – ocenia Teresa Nowak ze Skomlina. – W ogóle cały ten park z placem zabaw to wspaniała rzecz zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży. Bo nasza młodzież skomlińska oprócz tego, nie ma gdzie pójść. Nie ma dla niej takiej placówki, gdzie mogłaby posiedzieć, porozmawiać, pożartować. Również mamusie z małymi dziećmi mogą tu przyjść, odpocząć, a pociechy w tym czasie pobawić się, powspinać, pogimnastykować. Tu są bezpieczne, bo całość jest ogrodzona.

Miejsce do gry w szachy oraz ławeczka dla młodzieży powstały w ramach zadania „Strefa seniora i juniora”. Sołectwo Skomlin II otrzymało na nie dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego w wysokości 12 000 złotych. Przedsięwzięcie to zmieściło się w przyznanej dotacji, a kosztowało blisko 11 700 zł.

Fot.: Elżbieta Wodecka

Zdjęcia:

1/ Teresa Nowak ze Skomlina cieszy się, że park wzbogacił się o miejsca dla seniorów i młodzieży

2/ – 3/  Taki stół na pewno zachęca do rozegrania partyjki szachów

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ