Strona główna Sokolniki W PRZEBRANIU DROGOWCA DEMONTOWAŁ BANER. ODPOWIE TEŻ ZA NARKOTYKI I KRADZIEŻ

W PRZEBRANIU DROGOWCA DEMONTOWAŁ BANER. ODPOWIE TEŻ ZA NARKOTYKI I KRADZIEŻ

Policjanci z Wieruszowa zatrzymali 33-latka, który przebrał się za pracownika obsługi drogowej i demontował metalową konstrukcję baneru reklamowego na trasie S8. Okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki, a także skradzione wcześniej: tablice rejestracyjne, dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny.

Funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie 19 marca, o 21:00, w Prusaku zauważyli samochód marki Renault Megane, który znajdował się na drodze serwisowej.

– Samochód miał założone niemieckie tablice rejestracyjne i wyposażony był dodatkowo w żółty sygnał świetlny – podaje asp. Piotr Siemicki, rzecznik KPP w Wieruszowie.

– Mundurowi postanowili sprawdzić kierowcę oraz pojazd. Kiedy policjanci podjechali, w samochodzie nikogo nie było. Zauważyli zaklejoną taśmą nalepkę kontrolną na szybie czołowej i ustalili, że pojazd widnieje na sieradzkich numerach rejestracyjnych. Po chwili podszedł mężczyzna, ubrany w odzież pracownika służby drogowej, który oświadczył że sprawdzana osobówka należy do niego i czeka na kolegę.

Policjanci ustalili, że był to 33-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Widząc coraz większe zdenerwowanie u zatrzymanego, postanowili dokładnie sprawdzić samochód i jego właściciela. W trakcie czynności w renault ujawnili sieradzkie i oleskie komplety tablic rejestracyjnych, dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny od pojazdu marki Kia Shuma. Okazało się, że sprawdzane dokumenty i tablice rejestracyjne na oleskich numerach zostały skradzione w styczniu i w marcu 2023 roku.

– Mundurowi ujawnili również w renault siedem elementów metalowych, które pochodziły z pobliskiej konstrukcji reklamowej. Ponadto w samochodzie zabezpieczyli również narkotyki. Badanie narkotykowym testerem wykazało, że zabezpieczone substancje to mefedron i amfetamina – dodaje Siemicki.

– W renault znajdowały się również wkrętarki oraz pompa, z której wydobywał się intensywny zapach paliwa. Mężczyzna był trzeźwy, została pobrana mu krew do badań, które wykażą, czy znajdował się pod działaniem środków odurzających.

Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, natomiast 33-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Grozi mu teraz kara do pięciu lat więzienia.

Komenatrze

Polecamy!

WYSOKIE TRAWY PRZY DROGACH ZMORĄ KIEROWCÓW

Okazuje się, że również wiosna potrafi zaskoczyć naszych drogowców, a to za sprawą bardzo szybko rosnących w tym czasie traw. Kierowcy narzekają na zarośnięte...

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ