Strona główna Pajęczno W święta było więcej kontroli

W święta było więcej kontroli

Okres świąteczny na drogach naszego regionu upłynął w miarę bezpiecznie. W całym kraju od piątku, 15 kwietnia, do poniedziałku, 18 kwietnia, policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2022”.

Podczas długiego weekendu mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach całego kraju. W trakcie działań zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie ograniczeń prędkości, na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, a także stan trzeźwości kierujących.

– W okresie świątecznym na drogach naszego miasta i powiatu na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie sześć niegroźnych kolizji – mówi st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– Funkcjonariusze skontrolowali 198 kierujących pojazdami i nałożyli 84 mandaty karne, z których większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnych limitów prędkości.  Podczas kontroli zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych, z czego siedem za brak aktualnych badań technicznych pojazdu, natomiast pięć za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Wyeliminowali również z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Ponadto 60-latek i 45-latka odpowiedzą za kierowanie  rowerami w stanie nietrzeźwości.

W powiecie wieruszowskim święta wielkanocne upłynęły spokojnie i bezpiecznie. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali jedynie trzy niegroźne kolizje i nałożyli na kierowców 39 mandatów karnych.

– Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń odnotowano przekraczanie dozwolonej prędkości oraz jazdę bez wymaganego oświetlenia i pasów bezpieczeństwa – informuje  asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie.

– Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kierującego bez prawa jazdy oraz cztery dowody rejestracyjne, za niesprawności techniczne pojazdów i brak badań technicznych. Sprawdzili stan trzeźwości u ponad 70 kierujących pojazdami, wśród których nie ujawnili żadnego pijanego kierowcy.

W powiecie pajęczańskim zatrzymano za to aż czterech nietrzeźwych kierowców, jeden z nich posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pijanego rowerzystę.

– Uprawnienia do kierowania stracił na trzy miesiące 62-letni mieszkaniec Kłobucka, który jechał z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym – podsumowuje sierż. sztab. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

– Odnotowano pięć kolizji, jeden wypadek, w którym ucierpiała 70- letnia rowerzystka. Trzech nieodpowiedzialnych kierowców doprowadziło do zdarzeń drogowych, na szczęście nietragicznych w skutkach. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

fot.: KPP Pajęczno

 

Komenatrze

Polecamy!

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ