Strona główna Pajęczno W święta było więcej kontroli

W święta było więcej kontroli

Okres świąteczny na drogach naszego regionu upłynął w miarę bezpiecznie. W całym kraju od piątku, 15 kwietnia, do poniedziałku, 18 kwietnia, policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2022”.

Podczas długiego weekendu mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach całego kraju. W trakcie działań zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie ograniczeń prędkości, na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, a także stan trzeźwości kierujących.

– W okresie świątecznym na drogach naszego miasta i powiatu na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie sześć niegroźnych kolizji – mówi st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– Funkcjonariusze skontrolowali 198 kierujących pojazdami i nałożyli 84 mandaty karne, z których większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnych limitów prędkości.  Podczas kontroli zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych, z czego siedem za brak aktualnych badań technicznych pojazdu, natomiast pięć za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Wyeliminowali również z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Ponadto 60-latek i 45-latka odpowiedzą za kierowanie  rowerami w stanie nietrzeźwości.

W powiecie wieruszowskim święta wielkanocne upłynęły spokojnie i bezpiecznie. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali jedynie trzy niegroźne kolizje i nałożyli na kierowców 39 mandatów karnych.

– Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń odnotowano przekraczanie dozwolonej prędkości oraz jazdę bez wymaganego oświetlenia i pasów bezpieczeństwa – informuje  asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie.

– Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kierującego bez prawa jazdy oraz cztery dowody rejestracyjne, za niesprawności techniczne pojazdów i brak badań technicznych. Sprawdzili stan trzeźwości u ponad 70 kierujących pojazdami, wśród których nie ujawnili żadnego pijanego kierowcy.

W powiecie pajęczańskim zatrzymano za to aż czterech nietrzeźwych kierowców, jeden z nich posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pijanego rowerzystę.

– Uprawnienia do kierowania stracił na trzy miesiące 62-letni mieszkaniec Kłobucka, który jechał z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym – podsumowuje sierż. sztab. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

– Odnotowano pięć kolizji, jeden wypadek, w którym ucierpiała 70- letnia rowerzystka. Trzech nieodpowiedzialnych kierowców doprowadziło do zdarzeń drogowych, na szczęście nietragicznych w skutkach. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

fot.: KPP Pajęczno

 

Komenatrze

Polecamy!

UPODOBAŁ SOBIE BUDOWLANE MARKETY

Pracownicy jednego z marketów budowlanych w Sieradzu schwytali złodzieja. Zamiast w koszyku, zdejmowane z półek towary umieszczał w torbie. Jego łupem padły narzędzia, elektronarzędzia...

STRAŻACY ŚWIĘTOWALI

W komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu zorganizowano dziś, 27 maja, coroczne święto strażaków. Uroczystość została połączona z obchodami 30-lecia PSP. Była to też...

KAŻDA ZŁOTÓWKA RATUJE KUBUSIA

Historię Kubusia Szwagruka, który urodził się z ciężką wadą serca, opisywaliśmy już na łamach ,,Kulis…”. Trzylatek z gm. Nowa Brzeźnica wymaga pilnej operacji, ratującej...

MNIE DZIECIŃSTWO ZABRAŁA WOJNA

Pan Marian Majtyka niedawno ukończył 85 lat. Z tego całego okresu najtrudniejsze było dzieciństwo. Przypadło ono na czas drugiej wojny światowej, ale wspomnienia o...

PRAKTYKANT OKAZAŁ SIĘ ZŁODZIEJEM

Policjanci z Kępna zatrzymali 18-latka, który podejrzany jest o kradzież narzędzi i części samochodowych na szkodę swojego pracodawcy. Mundurowi odzyskali część skradzionych przez młodego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ