Strona główna Pajęczno W święta było więcej kontroli

W święta było więcej kontroli

Okres świąteczny na drogach naszego regionu upłynął w miarę bezpiecznie. W całym kraju od piątku, 15 kwietnia, do poniedziałku, 18 kwietnia, policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2022”.

Podczas długiego weekendu mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach całego kraju. W trakcie działań zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie ograniczeń prędkości, na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, a także stan trzeźwości kierujących.

– W okresie świątecznym na drogach naszego miasta i powiatu na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie sześć niegroźnych kolizji – mówi st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– Funkcjonariusze skontrolowali 198 kierujących pojazdami i nałożyli 84 mandaty karne, z których większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnych limitów prędkości.  Podczas kontroli zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych, z czego siedem za brak aktualnych badań technicznych pojazdu, natomiast pięć za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Wyeliminowali również z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Ponadto 60-latek i 45-latka odpowiedzą za kierowanie  rowerami w stanie nietrzeźwości.

W powiecie wieruszowskim święta wielkanocne upłynęły spokojnie i bezpiecznie. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali jedynie trzy niegroźne kolizje i nałożyli na kierowców 39 mandatów karnych.

– Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń odnotowano przekraczanie dozwolonej prędkości oraz jazdę bez wymaganego oświetlenia i pasów bezpieczeństwa – informuje  asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie.

– Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kierującego bez prawa jazdy oraz cztery dowody rejestracyjne, za niesprawności techniczne pojazdów i brak badań technicznych. Sprawdzili stan trzeźwości u ponad 70 kierujących pojazdami, wśród których nie ujawnili żadnego pijanego kierowcy.

W powiecie pajęczańskim zatrzymano za to aż czterech nietrzeźwych kierowców, jeden z nich posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pijanego rowerzystę.

– Uprawnienia do kierowania stracił na trzy miesiące 62-letni mieszkaniec Kłobucka, który jechał z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym – podsumowuje sierż. sztab. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

– Odnotowano pięć kolizji, jeden wypadek, w którym ucierpiała 70- letnia rowerzystka. Trzech nieodpowiedzialnych kierowców doprowadziło do zdarzeń drogowych, na szczęście nietragicznych w skutkach. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

fot.: KPP Pajęczno

 

Komenatrze

Polecamy!

UKRADŁ PIŁĘ SPALINOWĄ I WSTAWIŁ JĄ DO LOMBARDU

44-latek ukradł pilarkę spalinową z ciągnika rolniczego. Skradziony sprzęt o wartości 2500 złotych, zlodziej wstawił do lombardu. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskana...

PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Działoszynie ostrzegają przed oszustami. Do urzędników docierają informacje od mieszkańców, którym podejrzana „fundacja” ma oferować pomoc w wypełnieniu wniosków o...

PRZYWITALI NOWY ROK KONCERTOWO

W czwartek, 29 września, w wieluńskim Kino-Teatrze Syrena odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku, działającego przy Wieluńskim Domu Kultury. Otwarcie zimowego...

WYPADEK SZKOLNEGO AUTOBUSU

Jeszcze trwają czynności policjantów na miejscu zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W kraksie zostało rannych ośmioro uczniów. Na szczęście ich obrażeni nie są groźne. Jak...

STADO BYKÓW STRATOWAŁO ROLNIKA! MĘŻCZYZNY NIE UDAŁO SIĘ URATOWAĆ

Agresywne byki stratowały małżeństwo zajmujące się gospodarstwem rolnym. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Niestety, mimo błyskawicznej akcji służb...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ