Strona główna Pajęczno W święta było więcej kontroli

W święta było więcej kontroli

Okres świąteczny na drogach naszego regionu upłynął w miarę bezpiecznie. W całym kraju od piątku, 15 kwietnia, do poniedziałku, 18 kwietnia, policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2022”.

Podczas długiego weekendu mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach całego kraju. W trakcie działań zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie ograniczeń prędkości, na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, a także stan trzeźwości kierujących.

– W okresie świątecznym na drogach naszego miasta i powiatu na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie sześć niegroźnych kolizji – mówi st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– Funkcjonariusze skontrolowali 198 kierujących pojazdami i nałożyli 84 mandaty karne, z których większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnych limitów prędkości.  Podczas kontroli zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych, z czego siedem za brak aktualnych badań technicznych pojazdu, natomiast pięć za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Wyeliminowali również z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Ponadto 60-latek i 45-latka odpowiedzą za kierowanie  rowerami w stanie nietrzeźwości.

W powiecie wieruszowskim święta wielkanocne upłynęły spokojnie i bezpiecznie. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali jedynie trzy niegroźne kolizje i nałożyli na kierowców 39 mandatów karnych.

– Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń odnotowano przekraczanie dozwolonej prędkości oraz jazdę bez wymaganego oświetlenia i pasów bezpieczeństwa – informuje  asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie.

– Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kierującego bez prawa jazdy oraz cztery dowody rejestracyjne, za niesprawności techniczne pojazdów i brak badań technicznych. Sprawdzili stan trzeźwości u ponad 70 kierujących pojazdami, wśród których nie ujawnili żadnego pijanego kierowcy.

W powiecie pajęczańskim zatrzymano za to aż czterech nietrzeźwych kierowców, jeden z nich posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pijanego rowerzystę.

– Uprawnienia do kierowania stracił na trzy miesiące 62-letni mieszkaniec Kłobucka, który jechał z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym – podsumowuje sierż. sztab. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

– Odnotowano pięć kolizji, jeden wypadek, w którym ucierpiała 70- letnia rowerzystka. Trzech nieodpowiedzialnych kierowców doprowadziło do zdarzeń drogowych, na szczęście nietragicznych w skutkach. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

fot.: KPP Pajęczno

 

Komenatrze

Polecamy!

ON ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW, ONA ZA HANDEL NIMI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który miał przy sobie narkotyki. Zatrzymali również 41-letnią kobietę, która mu je sprzedawała. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o...

PACJENCI JUŻ ROZGOŚCILI SIĘ W NOWYM SKRZYDLE ZOLU-U

Pierwsi pacjenci już pojawili się w nowym skrzydle Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, działającym przy pajęczańskim SP ZOZ-ie. Oddział wzbogacił się o dodatkowe sześć sal, 12 miejsc....

PLANY NA BOISKO MUSZĄ (NA RAZIE) ODEJŚĆ DO LAMUSA

Samorządowcy z Ostrówka zdecydowali o zmniejszeniu zakresu zadania przy boisku UMKS-u „Ostrowii” Ostrówek. Jak podkreśla wójt, Ryszard Turek, powstanie obiekt z zapleczem administracyjno-sanitarnym. Póki...

ZAATAKOWAŁA STARSZĄ KOBIETĘ. TRAFIŁA DO ARESZTU

44-latka pod wpływem alkoholu pobiła swoją 86-letnią teściową, po czym zabrała jej telefon komórkowy i uciekła. Starsza pani o sprawie powiadomiła stróżów prawa. Do...

61-LATEK MIAŁ PONAD 2 PROMILE I KIEROWAŁ

Do ujęcia pijanego kierowcy, 61-latka, doszło 29 stycznia w Wieluniu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek zdarzenia. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem. Około godziny 19:00...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ