Strona główna Konopnica W WARCIE UTONĄŁ 66-LATEK

W WARCIE UTONĄŁ 66-LATEK

Do tragicznego zdarzenia doszło 20 lipca w Konopnicy. 66-letni mężczyzna wieczorem postanowił popływać w rzece. Niestety podczas kąpieli zasłabł. Szybko został odnaleziony przez strażaków. Mimo godzinnej resuscytacji, nie udało się go uratować.

20 lipca około godz. 20:30 dyżurny wieluńskiej komendy został powiadomiony, że w Konopnicy mężczyzna wszedł do wody i zniknął pod jej taflą. Na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że 66-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego przebywał wraz z żoną w Konopnicy na swojej działce rekreacyjnej.

– Wczoraj około godziny 20:00 oboje poszli na spacer nad rzekę Wartę – relacjonuje st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– W pewnym momencie mężczyzna postanowił, że się wykąpie w rzece. Wszedł do wody i odpłynął od brzegu. Kobieta w tym czasie poszła na chwilę do domu, który był nieopodal. Po powrocie nie mogła znaleźć męża i zaniepokojona wezwała służby ratownicze. Przyjechali strażacy, którzy z wykorzystaniem łodzi rozpoczęli poszukiwania 66-latka.

Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy JRG Wieluń w tym jedną z łodzią i jedną ze skuterem wodnym, jeden zastęp OSP Rychłocice, jeden zastęp OSP Konopnica, dwa zastępy OSP Szynkielów z łodzią i jeden zastęp z JRG Sieradz z łodzią. Mężczyzna został szybko odnaleziony i wyciągnięty z wody przez strażaków.

– Po wydobyciu mężczyzny rozpoczęto resuscytację, którą prowadzono około godziny. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych i uratować osoby poszkodowanej – informuje bryg. Rafał Nanys, dowódca jednostki JRG z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu.

Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie. Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą i przypomina o zasadach bezpiecznej kąpieli.

– Należy kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych – dodaje Grela.

Komenatrze

Polecamy!

NA FERIACH ROZMAWIALI O BEZPIECZENSTWIE NAJMŁODSZYCH

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie również podczas ferii prowadzili działania prewencyjne wśród najmłodszych. Odwiedzili Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie (gm. Galewice), gdzie...

NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

Zespół „Trębaczewianie” wystawił na licytację litografię znanego malarza i rzeźbiarza, Wojciecha Siudmaka. Artysta podarował swoje dzieło wiedząc, że po sprzedaży, wesprze zbiórkę dla Jasia...

BUDOWA IDZIE W EKSPRESOWYM TEMPIE

W Czerkiesach  powstaje świetlica wiejska. W odróżnieniu od innych sołectw, które decydują się zazwyczaj na skromne drewniane altany, tutejsi mieszkańcy postanowili zbudować murowany, solidny...

ARESZT DLA MŁODEGO OSZUSTA

W ubiegłą środę (25 stycznia) dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 92-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Zmanipulowany przez przestępców mężczyzna spakował...

PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach doszło do niecodziennego zdarzenia. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ