Strona główna Wiadomości WĘGLEM BRUNATNYM ZNÓW MOŻNA PALIĆ

WĘGLEM BRUNATNYM ZNÓW MOŻNA PALIĆ

Od 11 października PGE rozpoczęła sprzedaż węgla brunatnego dla odbiorców indywidualnych. Zakupu można dokonać w kopalniach Turów i Bełchatów.

Uruchomienie punktów sprzedaży węgla brunatnego dla odbiorców indywidualnych jest możliwe dzięki zmianom dotychczasowych przepisów. Obowiązujące od dwóch lat zakazywały sprzedaży węgla do użycia w gospodarstwach domowych lub instalacjach spalania o nominalnej mocy cieplnej mniejszej niż 1 MW z uwagi na złą jakość paliwa i zanieczyszczanie powietrza. 29 września sejm przyjął poprawkę o czasowym (do 30 kwietnia 2023 r.) zniesieniu zakazu sprzedaży.

Każde gospodarstwo domowe, które zgłosiło w deklaracji CEEB węglowe źródło ogrzewania, będzie mogło skorzystać z możliwości zakupu węgla brunatnego. Obowiązujący limit to od dwóch do sześciu ton – zakup takiej ilości w jednej z dwóch kopalń PGE GiEK, tj. Turowie lub Bełchatowie nie musi być jednorazowy.

Sprzedaż węgla dla odbiorców indywidualnych będzie się odbywać przez zamówienie telefoniczne, w trakcie którego zostanie ustalona data odbioru.

Kopalnia Bełchatów oferuje węgiel brunatny sortowany w cenie 191,51 zł za tonę (0-80 mm) lub 305,56 zł (80-300 mm). Kopalnia Turów sprzedaje węgiel brunatny w cenie 327,18 zł (0-40 mm), 388,68 zł (40-80 mm) oraz 494,46 zł (80-300 mm). Są to ceny węgla brutto, bez akcyzy.

Szczegółowe zasady funkcjonowania punktów sprzedaży węgla w Kopalni Bełchatów i Kopalni Turów są dostępne na stronach internetowych: https://kwbturow.pgegiek.pl/Oferta/Sprzedaz-wegla https://kwbbelchatow.pgegiek.pl/Oferta/Sprzedaz-wegla.

fot.: PGE Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów

Komenatrze

Polecamy!

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANĄ ZA KIEROWNICĄ

Wieluński policjant w czasie wolnym od pracy zatrzymał kobietę, która wsiadła za kierownicę opla, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ