Strona główna Wiadomości z regionu Wieluń na tym nie straci – twierdzi Okrasa

Wieluń na tym nie straci – twierdzi Okrasa

Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia, mimo ogromnego sprzeciwu społecznego, nie ma zamiaru wycofać się z umowy, jaką podpisał z MMA-vip. Zgodnie z nią na hali sportowej odbędzie się turniej. Kontrowersje budzi fakt, że impreza organizowana przez Marcina Najmana, jest sygnowana przez „Słowika”, jednego z bossów mafii pruszkowskiej. Andrzej Z. teraz przebywa na wolności, ale przeciw niemu dalej toczą się postępowania. Z powodu powiązań „Słowika” z turniejem, wydarzenia nie chciały u siebie m.in. Kielce.

Postawa Okrasy spotkała się z ogromną krytyką. Również lokalni samorządowcy chcą, aby Wieluń zrezygnował z wynajmowania pomieszczeń.

Burmistrz uważa że cała wrzawa ostatecznie miastu pomogła. Właśnie rozpoczął kampanię reklamującą tani podatek od środków transportu, co ma przyciągnąć firmy transportowe. Okrasa twierdzi, że dzięki temu, iż o mieście teraz się dużo mówi, przedstawiciele firm niejako przy okazji powzięli informacje o tanich podatkach i już chcą się przenosić tutaj.

W ostrych słowach zwrócił się do dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego, który ujawnił powiązania „Słowika” z Najmanem. Sądzi, że albo sam ma udziały w konkurencyjnym biznesie, albo zmówił się z Najmanem, żeby wszystko rozdmuchać.

– (…)kilka dni po wydarzeniu spotkacie się  w jednym z drogich warszawskich hoteli, w jakimś pokoju i podzielicie się kasą (…) – zwrócił się do Stanowskiego, przedstawiając swoją hipotezę.

Ponadto Okrasa zaznacza, że zawarłby umowę na każde wydarzenie, nawet na turniej picia piwa na czas.

– (…)nawet jakby pan chciał zrobić jakieś nabożeństwo ku czci dębu Bartek, bo chciałby pan założyć kościół, gdzie dąb Bartek będzie pańskim bogiem, też możemy zrobić tutaj takie wydarzenie, gdzie wyznawcy dębu Bartek mogą się spotkać i czcić ten dąb, nie tam gdzie jest dąb, tylko w Wieluniu, też na to panu pozwolimy, tak działa wolny rynek, tak też działa wolność słowa w tym kraju – dodawał burmistrz.

Z takim przedstawieniem sprawy nie zgadzają się inni samorządowcy i politycy.

– (…)Celebrytami powinni być policjanci wsadzający za kraty gangsterów, a nie odwrotnie. Kropka. Wciąż liczę na opamiętanie władz Wielunia. Sprawa wygląda coraz gorzej – napisał w mediach społecznościowych Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Komenatrze

Polecamy!

PRAWIE JAK W BETLEJEM

Wydaje się, że do kalendarza wydarzeń artystycznych gminy Wierzchlas wpisała się nowa impreza. Jest nią Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno –...

ZIGNOROWAŁ SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

W sobotę (28 stycznia) na skrzyżowaniu ulic Sieradzkiej i Głowackiego w Wieluniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z informacji przekazanych przez służby...

41-LATKA NIE USTĄPIŁA PIERWSZEŃSTWA. SĄ DWIE POSZKODOWANE

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 31 stycznia, po godz. 7:00, na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Mickiewicza w Działoszynie. Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów drogówki...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD POD WPŁYWEM THC. TO NIE KONIEC JEGO KŁOPOTÓW!

W sobotni wieczór (28 stycznia) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki podczas patrolu zatrzymali do kontroli samochód, kierowany przez 26-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego. W trakcie procedur policjanci...

DWÓCH PIJANYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH DZIEŃ PO DNIU

Surowych wyroków mogą się spodziewać mężczyźni, którzy postanowili kierować wozami po spożyciu alkoholu. 43-latek został zatrzymany 28 stycznia w Józefowie (gm. Czastary). Przewoził wtedy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ