Strona główna Wieluń WIERNI PRZEMASZEROWALI OD FRANCISZKANÓW POD HALĘ. TAK ŚWIĘTOWANO TRZECH KRÓLI W WIELUNIU

WIERNI PRZEMASZEROWALI OD FRANCISZKANÓW POD HALĘ. TAK ŚWIĘTOWANO TRZECH KRÓLI W WIELUNIU

Od kilku lat w uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli ulicami Wielunia podąża kolorowy, rozśpiewany orszak. Nie inaczej było i tym razem. W piątek, 6 grudnia, po mszy w kościele ojców franciszkanów uczestnicy pochodu przemaszerowali na halę WOSIR. Tam kolędowali wspólnie z zespołem Sąsiedzi Plus.

Na wieluńskiej hali zainscenizowano, podobnie jak w poprzednich edycjach, szopkę. W 2020 r. sceneria została ukształtowana na szpital. Tym razem tło dla żłóbka stanowiły walizy.

– Liczymy na to , że odczytacie przesłanie stajenki – zwracała się do zebranych Małgorzata Dudzińska, która od wielu lat angażuje się w organizację orszaku.

– (…)Nawiązującej bardzo mocno do tego, co się teraz dzieje w całej Europie. (…) Jest to bardzo szczególne przesłanie, bo ta rodzina w tym roku jest nietypowa. Przesłanie stajenki, przesłanie naszego kolędowania w tym roku jest zapisane na jednej z większych walizek, to „pokój daję wam”.

Jak podkreślał ks. Sebastian Wyrozumski, ważne jest przeżywanie uroczystości Objawienia Pańskiego z radością.

– Dotarliśmy razem z naszymi mędrcami, pokłoniliśmy się dzieciątku Jezus, a teraz na chwałę Bożą, chcemy przeżyć ten czas ku radości, ku zadowoleniu, potrzebujemy się nawzajem, potrzebujemy dużo radości, dlatego cieszmy się, śpiewajmy, radujmy się i przeżywajmy te chwile, które są przed nami – namawiał do kolędowania.

Filip Dzudziński, który podobnie jak jego mama Małgorzata, angażuje się w organizację pochodów zaznaczał, że oprócz wartości religijnych, udział w marszu to okazja do integracji rodzin.

– W ubiegłym roku, kiedy mieliśmy okres pandemii, orszak zakończył się u ojców franciszkanów, gdzie w grocie odbył się koncert lokalnego zespołu – wspomina Dudziński.

– W tym roku wyruszyliśmy z kolei od ojców franciszkanów po mszy. Inicjatywa tego orszaku polega też na stworzeniu okazji, możliwości, spędzenia czasu przez rodzinę. Chodzi o to, aby razem uczestniczyć czy w eucharystii czy potem przejść w barwnym korowodzie razem z trzema królami na halę, gdzie możemy pokolędować.

Organizatorzy wieluńskiego marszu co roku zapraszają inny zespół. Tym razem kolędy zaśpiewali Sąsiedzi Plus, których wielunianie mieli okazję poznać podczas marszu życia.

Na hali członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji przy parafii św. Stanisława częstowali obecnych kawę, herbatą oraz domowym ciastem. Podczas kolędowania zbierano również fundusze na rzecz sióstr bernardynek, które w ostatnim czasie borykają się z problemem zakupu opału.

Komenatrze

Polecamy!

POLICYJNY POŚCIG ZA 27-LATKIEM

W miniony piątek (3 lutego) złoczewscy kryminalni zauważyli w Wiechucicach samochód, który był prowadzony przez znanego im mężczyznę. Według ich wiedzy kierowca ten nie...

RADNY TRAFIŁ DO SAMORZĄDU, BO WIDZIAŁ POTRZEBĘ ZMIAN

Tomasz Borgul od trzech kadencji zasiada w radzie powiatu pajęczańskiego. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Powiatu EPJ. Uzyskał 427 głosów w okręgu...

JAK OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DO MIKROINSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH?

Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego zyskała w Polsce ogromną popularność i rozwija się w szybkim tempie. Program dofinansowań do domowej fotowoltaiki odniósł ogromny...

JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

3,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca, który 7 lutego został zatrzymany na MOK-u w Chojnach. O jego podejrzanym zachowaniu informowali mundurowych świadkowie, ponieważ zanim zjechał...

TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

W niedzielę, 22 stycznia, remiza strażaków z Dąbrowy (gm. Wieluń) zapełniła się dziećmi. Druhowie zaprosili w swoje progi maluchy na zabawę choinkową. Milusińscy spędzali...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ