Strona główna Wieruszów WIERUSZOWSCY STRAŻACY Z MISJĄ W TURCJI

WIERUSZOWSCY STRAŻACY Z MISJĄ W TURCJI

Dwóch strażaków ratowników z OSP w Wieruszowie dotarło do Turcji, gdzie wspólnie z innymi służbami będą pomagać ofiarom tragicznego trzęsienia ziemi.
Siedmioosobowa ekipa – członkowie zespołu medycznego łódzkiej Fundacji Happy Kids, firmy Novum Clinic i OSP Wieruszów, w niedzielę, 12 lutego, wyruszyła do Turcji.
– Około godziny 6:00 ratownicy dotarli na granice Turecką. Z dostępnych nam informacji wiemy, że połączyli swoje siły z ratownikami z SOS Bihac, którzy wyruszyli z państwa Bośnia i Hercegowina w tym samym celu, co nasi ratownicy. Podróż przebiega sprawnie i bez większych komplikacji. Z relacji ratowników wiemy, że do celu zostało im ponad 600 km, a więc około godziny 02:00 (04:00 czasu Tureckiego) będą już na miejscu. Do stolicy Turcji – Ankary, ratownicy nie napotkali żadnych zniszczeń lub oznak kataklizmu. Notorycznie mijają karetki pogotowia jadące na sygnałach bądź rożnego rodzaju pojazdy rządowe Turcji i pomoce humanitarne innych państw – czytamy w poście z 13 lutego na profilu społecznościowym OSP Wieruszów.
Po pokonaniu prawie 3,5 tys. km dotarli do prowincji Hatay przy granicy z Syrią, gdzie rozpoczną swoje działania na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi.
– Z naszej jednostki wyjechało dwóch strażaków ratowników, docelowo na siedem dni jednakże ich pobyt uzależniony jest od potrzeb na miejscu – informuje Piotr Drezner, naczelnik OSP Wieruszów.
– Docelowo mają pomagać w ośrodku dla sierot, które straciły rodziców podczas kataklizmu oraz wykonywać transport rannych dzieci z Syrii do tureckich szpitali. Dopiero dojechali na miejsce, więc tak naprawdę zakres ich działań ukonstytuuje się w przeciągu kilku godzin.

Na konwój medyczny, który dojechał z wieruszowskimi strażakami, złożyły się trzy karetki wypełnione m.in. środkami opatrunkowymi i różnego rodzaju ocieplaczami.

fot.: OSP Wieruszów

 

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ