Strona główna Działoszyn WŁAMANIE W DZIAŁOSZYNIE. TO JUŻ DRUGIE W TYM MIESIĄCU!

WŁAMANIE W DZIAŁOSZYNIE. TO JUŻ DRUGIE W TYM MIESIĄCU!

Wczorajszego wieczora przy ul. Bankowej w Działoszynie doszło do usiłowania kradzieży z włamaniem. Właściciel domu po powrocie z zakupów zastał wyważone okno, a mieszkanie nosiło ślady penetrowania. Finalnie jednak nic nie zginęło. To już drugie włamanie w Działoszynie w ostatnim czasie. 

Ze wstępnych informacji wynika, że sprawcy poruszają się samochodem osobowym. Nie wiadomo jeszcze, czy włamywacze zostali przez kogoś spłoszeni czy uciekli bez łupu z innych pobudek. Policyjni śledczy na terenie posesji pracowali do późnych godzin wieczornych.

Przypomnijmy, że 4 listopada przy ul. Zachodniej również miało miejsce włamanie do domu jednorodzinnego. Wówczas złodzieje ukradli z mieszkania biżuterię o wartości kilku tysięcy złotych. Ze względu na dobro postępowania policja nie zdradza, czy za oba włamaniami stoi ta sama grupa przestępców.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie wzmożonej czujności. Zwracajmy uwagę na podejrzane pojazdy i osoby obserwujące domy, nie bójmy się zgłaszać takich informacji na policję. W sytuacji, gdy planujemy wyjazd, warto poinformować o tym sąsiada, aby miał oko na nasz dom – mówi kom. Zbigniew Światowski, Komendant Komisariatu Policji w Działoszynie.

fot. Polska Policja
fot. Polska Policja

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ