Strona główna Wieruszów WŁAMYWACZE OKRADAJĄ DOMY I MIESZKANIA. UWAŻAJCIE!

WŁAMYWACZE OKRADAJĄ DOMY I MIESZKANIA. UWAŻAJCIE!

W ciągu miesiąca, w gminie Wieruszów, policjanci odnotowali trzy przypadki włamań z kradzieżą. Niepokojące jest to, że miało ono miejsce również w biały dzień. Złodzieje, jak dotąd, nie zostali ustaleni.

Do pierwszego włamania – do mieszkania w Wieruszowie na ulicy Waryńskiego – doszło 23 lutego.

9 marca złodzieje pojawili się w domu jednorodzinnym w miejscowości Kowalówka, a sześć dni później – 15 marca, włamano się do mieszkania na ul. Kordeckiego w Wieruszowie.

– Do mieszkań złodzieje dostali się poprzez wyłamanie wkładów zamka i dokonali kradzieży pieniędzy, sejfu oraz alkoholu o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych – tłumaczy asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie.

W Kowalówce natomiast złodzieje po wyłamaniu zamka w drzwiach, dostali się do środka i skradli stąd zegarki oraz zniszczyli tylne drzwi. Tu straty sięgają kilku tysięcy złotych.

Jednak we wszystkich tych przypadkach kradzieży, dokładna wartość strat jest w trakcie ustalania.

– Wszystkie osoby, które cokolwiek mogą wiedzieć na temat tych włamań, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieruszowie pod numerem telefonu 47 84 56 211 – kończy Piotr Siemicki. – Osobom kontaktującym się zapewniamy anonimowość.

Fot.: Zdjęcie poglądowe

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ