Strona główna Osjaków WÓZ ZE ŚLĄSKA POSŁUŻY W JÓZEFINIE

WÓZ ZE ŚLĄSKA POSŁUŻY W JÓZEFINIE

Ochotnicza Straż Pożarna w Józefinie wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Wóz został przekazany przez jednostkę OSP Katowice-Podlesie.  

Lepszego prezentu pod choinkę strażacy z Józefiny chyba nie mogli sobie wymarzyć, jak nowe auto. Nabytek został oficjalnie powitany 21 grudnia 2022 roku.

– Dzięki przychylności Urzędu Miasta Katowice, Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach, Komendzie Miejskiej PSP w Katowicach, OSP Katowice-Podlesie, prezydentowi Marcinowi Krupie, naszej wieloletniej współpracy z st. bryg. w stanie spoczynku Bogdanem Jędrochą oraz Komendantem Miejskim PSP Arkadiuszem Korzeniewskim – wymieniał Arkadiusz Wojcieszek, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Osjakowie.

– Po wielu spotkaniach i rozmowach telefonicznych, przy ich osobistym zaangażowaniu, OSP w Józefinie wzbogaci się o średni wóz ratowniczo-gaśniczy, który przyczyni się do jeszcze większego bezpieczeństwa mieszkańców Józefiny, gminy Osjaków oraz powiatu wieluńskiego. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten dar i bardzo zmotywowani do nieustającej pracy na rzecz OSP i lokalnej społeczności.

Pozyskany samochód marki Volvo jest o 15 lat młodszy od wozu (średniego Renault), który jednostka w Józefinie posiadała do tej pory.

– Nowy samochód chociaż nie jest nowy fabrycznie zawsze będzie jeszcze służył – podkreślił st. bryg. w stanie spoczynku Bogdan Jędrocha.

– Samochód to jednak za mało, by to bezpieczeństwo było na odpowiednim poziomie. Najważniejsi są ludzie i dopóki ta lokalna społeczność będzie otwierała się na strażaka ochotnika, którzy będą chcieli poświęcać swój czas, często swoje życie, mieszkańcy, a przecież to dla nich jest najważniejsze, będą się czuli bezpiecznie w tym miejscu. Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych potrzeb każdego człowieka i myślę, że tą małą cegiełką zwiększymy je w Józefinie.

Po uroczystym przekazaniu kluczyków, goście z Katowic otrzymali podziękowania od druhów z Józefiny i gminy Osjaków.

– Chcielibyśmy podziękować za przekazanie wozu, za wsparcie, bo z pewnością przekazany samochód posłuży długo mieszkańcom Józefiny, jak i całej społeczności gminy Osjaków – zapewniał Michał Kuhn, prezes OSP Józefina.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili również zaproszeni samorządowcy, strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Osjaków oraz mieszkańcy Józefiny.

– Cieszę się bardzo, że wasze marzenia się spełniają, marzenia, które pewnie narodziły się jak to w straży, działania są czasami spontaniczne, ale przemyślane. Do takiej niedużej miejscowości, jednostki dotarł wóz z prawdziwego zdarzenia – stwierdził Marek Kieler, starosta wieluński.

– Jestem bardzo zadowolony, że kolejny samochód w tym roku trafia na ziemię wieluńską i zdolność operacyjna tej jednostki zdecydowanie zostanie podniesiona – dodał bryg. Karol Bednarski, Komendant Powiatowy PSP w Wieluniu.

Głos zabrał również wójt gminy Osjaków Jarosław Trojan.

– Ogromne słowa podziękowania, uznania dla druhów z OSP Katowice-Podlesie za to, że dzielicie się tym, co macie, co na dobrą sprawę moglibyście u siebie zatrzymać i pewnie byście z tego korzystali, ale rozumiecie, że w Józefinie jest taka potrzeba i chcecie przekazać wóz – zaznaczył włodarz, który słowa podziękowania skierował także do Bogdana Jędrochy.

– Oglądałem na zdjęciach ten samochód, ale to, co teraz widzę, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Ten samochód jest piękny, ale bez obsady nic nie będzie warty. Ogromne druhowie dla was zobowiązanie, że kiedy będzie taka potrzeba, to znajdą się ochotnicy, którzy będą udzielali pomocy – podsumował Jarosław Trojan.

fot.: Katarzyna Cieślik

Komenatrze

Polecamy!

POLICYJNY POŚCIG ZA 27-LATKIEM

W miniony piątek (3 lutego) złoczewscy kryminalni zauważyli w Wiechucicach samochód, który był prowadzony przez znanego im mężczyznę. Według ich wiedzy kierowca ten nie...

RADNY TRAFIŁ DO SAMORZĄDU, BO WIDZIAŁ POTRZEBĘ ZMIAN

Tomasz Borgul od trzech kadencji zasiada w radzie powiatu pajęczańskiego. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Powiatu EPJ. Uzyskał 427 głosów w okręgu...

JAK OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DO MIKROINSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH?

Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego zyskała w Polsce ogromną popularność i rozwija się w szybkim tempie. Program dofinansowań do domowej fotowoltaiki odniósł ogromny...

JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

3,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca, który 7 lutego został zatrzymany na MOK-u w Chojnach. O jego podejrzanym zachowaniu informowali mundurowych świadkowie, ponieważ zanim zjechał...

TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

W niedzielę, 22 stycznia, remiza strażaków z Dąbrowy (gm. Wieluń) zapełniła się dziećmi. Druhowie zaprosili w swoje progi maluchy na zabawę choinkową. Milusińscy spędzali...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ