Strona główna Wieruszów WPADŁA Z NARKOTYKAMI, BO KIEROWCA JECHAŁ ZA SZYBKO

WPADŁA Z NARKOTYKAMI, BO KIEROWCA JECHAŁ ZA SZYBKO

18-letni kierowca z gminy Galewice został zatrzymany przez patrol wieruszowskiej drogówki z powodu przekroczenia prędkości. Podczas kontroli okazało się, że 26-letnia pasażerka ma przy sobie dwa woreczki z marihuaną o łącznej wadze 13 gramów. Kobieta już usłyszała zarzuty w tej sprawie. Teraz może trafić na trzy lata do więzienia.

We wtorek 7 marca, przed godz. 17., w Cieszęcinie w gminie Wieruszów, policjanci zatrzymali do kontroli hondę, której kierowca na liczniku miał o 20 km/h za dużo. Poruszał się z prędkością 60 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 40. Prowadzącym pojazd okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Galewice, z którym jechały dwie osoby w wieku 21 i 26 lat.

– Funkcjonariusze w trakcie przeprowadzonej kontroli wyczuli silny zapach marihuany z wnętrza samochodu – relacjonuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. – W tej sytuacji wezwali kierującego i pasażerów do wydania środków zakazanych prawem. U 26-letniej kobiety, mieszkanki gminy Wieruszów, ujawnili dwa przezroczyste woreczki z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego.

Badanie narkotykowym testerem wykazało, że jest to marihuana. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Grozi jej za to kara nawet do trzech lat więzienia. Natomiast 18-letni kierowca hondy za swoje przewinienie dostał mandat karny.

Zdjęcie poglądowe

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ