Strona główna Działoszyn WSIADŁ DO AUTA POMIMO SĄDOWEGO ZAKAZU. MIAŁ 1,5 PROMILA

WSIADŁ DO AUTA POMIMO SĄDOWEGO ZAKAZU. MIAŁ 1,5 PROMILA

Kolejnego kierowcę na podwójnym gazie wyeliminowali z ruchu mundurowi z Komisariatu Policji w Działoszynie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 18 listopada, w piątek, w Niżankowicach. Wtedy to mundurowi zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Mężczyzna kierował fiatem pandą, pomimo odurzenia alkoholem. Po sprawdzeniu w policyjnych archiwach okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Działoszyna mężczyzna zakończył jazdę i nikomu nic się nie stało – uważa mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie.

– Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu – dodaje policjantka.

52-latkowi grozi kara do pięciu lata pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tys. zł.

– Ponawiamy apel do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po alkoholu, należy zachować w tym względzie rozsądek  – podkreśla mł. asp. Mielczarek.

– Nietrzeźwi kierujący stanowią na drodze śmiertelne zagrożenie, dlatego funkcjonariusze z całą bezwzględnością będą traktować wszystkich, którzy w stanie nietrzeźwości zdecydują się kierować pojazdami – dodaje.

Rzeczniczka pajęczańskich policjantów namawia, aby informować mundurowych o osobach, które planują prowadzić po przysłowiowym kielichu, a nawet w miarę możliwości uniemożliwić im jazdę.

– Każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku – zaznacza Mielczarek.

– Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

 

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ