Strona główna Działoszyn WSIADŁ DO AUTA POMIMO SĄDOWEGO ZAKAZU. MIAŁ 1,5 PROMILA

WSIADŁ DO AUTA POMIMO SĄDOWEGO ZAKAZU. MIAŁ 1,5 PROMILA

Kolejnego kierowcę na podwójnym gazie wyeliminowali z ruchu mundurowi z Komisariatu Policji w Działoszynie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 18 listopada, w piątek, w Niżankowicach. Wtedy to mundurowi zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Mężczyzna kierował fiatem pandą, pomimo odurzenia alkoholem. Po sprawdzeniu w policyjnych archiwach okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Działoszyna mężczyzna zakończył jazdę i nikomu nic się nie stało – uważa mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie.

– Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu – dodaje policjantka.

52-latkowi grozi kara do pięciu lata pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tys. zł.

– Ponawiamy apel do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po alkoholu, należy zachować w tym względzie rozsądek  – podkreśla mł. asp. Mielczarek.

– Nietrzeźwi kierujący stanowią na drodze śmiertelne zagrożenie, dlatego funkcjonariusze z całą bezwzględnością będą traktować wszystkich, którzy w stanie nietrzeźwości zdecydują się kierować pojazdami – dodaje.

Rzeczniczka pajęczańskich policjantów namawia, aby informować mundurowych o osobach, które planują prowadzić po przysłowiowym kielichu, a nawet w miarę możliwości uniemożliwić im jazdę.

– Każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku – zaznacza Mielczarek.

– Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

 

Komenatrze

Polecamy!

ŚMIERTELNY WYPADEK NA TORACH W OZORKOWIE. NIE ŻYJE 55-LATEK

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 4 grudnia, ok. godz. 12:15, na torach w Ozorkowie przy ul. Konopnickiej. W wyniku zdarzenia śmierć...

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ