Strona główna Ostrówek WSPOMINALI TYCH, KTÓRZY ODESZLI

WSPOMINALI TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrówku od kilkunastu lat organizuje spotkania pod nazwą ,,O tych, którzy odeszli”. W sali GOK-u, 1 grudnia, zebrana publiczność wysłuchała wspomnień m.in. o królowej Elżbiecie II, Franciszku  Pieczce i Barbarze Krafftównej.

Wieczór wspomnieniowy o osobach, które odeszły w mijającym roku, to już cykliczne wydarzenie, organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ostrówku.

– Zawsze staramy się przybliżyć sylwetki osób ze świata polityki, kultury, sztuki, którzy nas wzruszali, kochaliśmy ich, czasem może byli dla nas wzorem, a czasem może odwrotnie – mówi Grażyna Matusiak z GBP w Ostrówku.

– Kiedy zabrakło Wisławy Szymborskiej, czytaliśmy jej wiersze. Pamiętam też zawsze o swoich czytelnikach i mieszkańcach, wspominamy ich i upamiętniamy.

W organizację spotkania angażują się również czytelnicy, którzy czytają biografie wspomnianych osób. W czwartek popołudniu, 1 grudnia, zebrani goście mogli posłuchać historii o królowej Elżbiecie II, Ignacym Gogolewskim, czy Jerzym Urbanie. Wydarzenie uatrakcyjniły występy wokalne młodzieży, która zaprezentowała się m.in. w repertuarze Witolda Paszta, zmarłego w lutym.

– Niektóre osoby już we wrześniu pytają mnie, kiedy będzie ten wieczór. Mam stałych  czytelników, którzy chętnie służą pomocą i można na nich liczyć – podsumowuje Grażyna Matusiak.

– W tym roku to już myślę, że to było ostatnie zaplanowane wydarzenie. Na początku nowego roku będziemy mieć, tak jak zawsze, podsumowanie minionego roku i przyznamy nagrody dla czytelników młodszych oraz starszych. W marcu natomiast znów planujemy cykliczne spotkanie ,,Jej portret”.

 

Komenatrze

Polecamy!

POLICYJNY POŚCIG ZA 27-LATKIEM

W miniony piątek (3 lutego) złoczewscy kryminalni zauważyli w Wiechucicach samochód, który był prowadzony przez znanego im mężczyznę. Według ich wiedzy kierowca ten nie...

RADNY TRAFIŁ DO SAMORZĄDU, BO WIDZIAŁ POTRZEBĘ ZMIAN

Tomasz Borgul od trzech kadencji zasiada w radzie powiatu pajęczańskiego. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Powiatu EPJ. Uzyskał 427 głosów w okręgu...

JAK OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DO MIKROINSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH?

Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego zyskała w Polsce ogromną popularność i rozwija się w szybkim tempie. Program dofinansowań do domowej fotowoltaiki odniósł ogromny...

JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

3,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca, który 7 lutego został zatrzymany na MOK-u w Chojnach. O jego podejrzanym zachowaniu informowali mundurowych świadkowie, ponieważ zanim zjechał...

TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

W niedzielę, 22 stycznia, remiza strażaków z Dąbrowy (gm. Wieluń) zapełniła się dziećmi. Druhowie zaprosili w swoje progi maluchy na zabawę choinkową. Milusińscy spędzali...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ