Strona główna Sokolniki WYBRZMIAŁO PONAD 150 GŁOSÓW

WYBRZMIAŁO PONAD 150 GŁOSÓW

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, po raz 12. w kościele p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach 22 października odbył się Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych.

Przegląd rozpoczął się o godz. 15:00 mszą świętą, a następnie uroczystego otwarcia dokonał Stefan Pietras, starosta wieruszowski.

– Data przeglądu nie była przypadkowa. Organizatorzy wybrali 22 października, który jest w kościele dniem wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II, papieża Polaka – wyjaśnia Zofia Siwik, dyrektorka GOKSiT w Sokolnikach.

Organizatorem przeglądu od 12 lat jest właśnie Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, Gminy Sokolniki oraz Parafii p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach. W tegorocznej edycji zaprezentowały się: Chór „Melodia” z Wielunia,  Schola „Arka Bożych Nut” z Opatowa, Schola „NieBo To My” z Lututowa, Zespół Folklorystyczny „Sokolniki”, Zespół Pieśni Ludowej z Dębiny, Zespół „Płomienie” z Sokolnik,  Zespół Pokorni II z Dzietrzkowic, Zespół Śpiewaczy Biała,  Zespół Śpiewaczy Czeremcha z Rudy oraz Zespół Śpiewaczy „Naramianki” z Naramic. Ze względów losowych Grupa Obrzędowo – Śpiewacza „Raduczanie” musiała odwołać swój występ.

– Podczas trzygodzinnej, muzycznej prezentacji wybrzmiały utwory o bardzo różnej tematyce, w tym m.in. jeden z wykonywanych przez każdy zespół utworów poświęcony był papieżowi. W sumie w kościele wybrzmiało ponad 150 głosów. Najmłodsza uczestniczka przeglądu miała zaledwie 5 lat i zachwyciła wszystkich, wykonując utwór „Lipka” – relacjonuje Zofia Siwik.

Po rozdaniu dyplomów oraz nagród, których fundatorami było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie oraz ks. proboszcz Tomasz Wasielewski, uczestnicy oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

– Dziękujemy za stale rosnące zainteresowanie przeglądem oraz gratulujemy wysokiego poziomu prezentacji, który wynika z konsekwentnej pracy dyrygentów oraz opiekunów muzycznych. Do zobaczenia za rok – podsumowuje dyrektorka GOKSiT w Sokolnikach.

Komenatrze

Polecamy!

ŚMIERTELNY WYPADEK NA TORACH W OZORKOWIE. NIE ŻYJE 55-LATEK

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 4 grudnia, ok. godz. 12:15, na torach w Ozorkowie przy ul. Konopnickiej. W wyniku zdarzenia śmierć...

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ