Strona główna Sokolniki WYBRZMIAŁO PONAD 150 GŁOSÓW

WYBRZMIAŁO PONAD 150 GŁOSÓW

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, po raz 12. w kościele p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach 22 października odbył się Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych.

Przegląd rozpoczął się o godz. 15:00 mszą świętą, a następnie uroczystego otwarcia dokonał Stefan Pietras, starosta wieruszowski.

– Data przeglądu nie była przypadkowa. Organizatorzy wybrali 22 października, który jest w kościele dniem wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II, papieża Polaka – wyjaśnia Zofia Siwik, dyrektorka GOKSiT w Sokolnikach.

Organizatorem przeglądu od 12 lat jest właśnie Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, Gminy Sokolniki oraz Parafii p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach. W tegorocznej edycji zaprezentowały się: Chór „Melodia” z Wielunia,  Schola „Arka Bożych Nut” z Opatowa, Schola „NieBo To My” z Lututowa, Zespół Folklorystyczny „Sokolniki”, Zespół Pieśni Ludowej z Dębiny, Zespół „Płomienie” z Sokolnik,  Zespół Pokorni II z Dzietrzkowic, Zespół Śpiewaczy Biała,  Zespół Śpiewaczy Czeremcha z Rudy oraz Zespół Śpiewaczy „Naramianki” z Naramic. Ze względów losowych Grupa Obrzędowo – Śpiewacza „Raduczanie” musiała odwołać swój występ.

– Podczas trzygodzinnej, muzycznej prezentacji wybrzmiały utwory o bardzo różnej tematyce, w tym m.in. jeden z wykonywanych przez każdy zespół utworów poświęcony był papieżowi. W sumie w kościele wybrzmiało ponad 150 głosów. Najmłodsza uczestniczka przeglądu miała zaledwie 5 lat i zachwyciła wszystkich, wykonując utwór „Lipka” – relacjonuje Zofia Siwik.

Po rozdaniu dyplomów oraz nagród, których fundatorami było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie oraz ks. proboszcz Tomasz Wasielewski, uczestnicy oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

– Dziękujemy za stale rosnące zainteresowanie przeglądem oraz gratulujemy wysokiego poziomu prezentacji, który wynika z konsekwentnej pracy dyrygentów oraz opiekunów muzycznych. Do zobaczenia za rok – podsumowuje dyrektorka GOKSiT w Sokolnikach.

Komenatrze

Polecamy!

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANĄ ZA KIEROWNICĄ

Wieluński policjant w czasie wolnym od pracy zatrzymał kobietę, która wsiadła za kierownicę opla, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ