Strona główna Skomlin Wykorzystali święto dziadków do rozmów o bezpieczeństwie

Wykorzystali święto dziadków do rozmów o bezpieczeństwie

21 stycznia mundurowi z wieluńskiej komendy spotkali się w Skomlinie z seniorami. Święto babć i dziadków stało się pretekstem do rozmów o bezpieczeństwie.

Jak informuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, funkcjonariusze szczególnie dużo miejsca poświecili, aby zapoznać seniorów z metodami oszustów, działających „na wnuczka”, „na policjanta” czy „pracownika banku”.

– Mundurowi w trakcie spotkania uczulali seniorów, iż sposoby wyłudzania pieniędzy bardzo szybko się zmieniają – zaznacza st. asp. Grela.

– Coraz częściej pojawiają się oszustwa na „pracownika banku”, który sugerując, że zgromadzone na rachunku bankowym pieniądze są zagrożone, nakłania do ich przesłania na inny rachunek.

Podczas pogadanki dla seniorów policjanci nie pominęli kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Mundurowi zwrócili uwagę na zmianę przepisów prawnych, które wprowadziły pierwszeństwo pieszych przed pojazdami nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również pieszych zbliżających się do niego – zaznacza policjantka.

– Pieszym przypomniano o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko.

Każdy senior wyszedł ze spotkania z upominkiem  w postaci kamizelki odblaskowej, ufundowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu.

fot.: arch. KPP w Wieluniu

fot.: arch. KPP w Wieluniu

fot.: arch. KPP w Wieluniu

fot.: arch. KPP w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

NA FERIACH ROZMAWIALI O BEZPIECZENSTWIE NAJMŁODSZYCH

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie również podczas ferii prowadzili działania prewencyjne wśród najmłodszych. Odwiedzili Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie (gm. Galewice), gdzie...

NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

Zespół „Trębaczewianie” wystawił na licytację litografię znanego malarza i rzeźbiarza, Wojciecha Siudmaka. Artysta podarował swoje dzieło wiedząc, że po sprzedaży, wesprze zbiórkę dla Jasia...

BUDOWA IDZIE W EKSPRESOWYM TEMPIE

W Czerkiesach  powstaje świetlica wiejska. W odróżnieniu od innych sołectw, które decydują się zazwyczaj na skromne drewniane altany, tutejsi mieszkańcy postanowili zbudować murowany, solidny...

ARESZT DLA MŁODEGO OSZUSTA

W ubiegłą środę (25 stycznia) dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 92-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Zmanipulowany przez przestępców mężczyzna spakował...

PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach doszło do niecodziennego zdarzenia. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ