Strona główna Skomlin Wykorzystali święto dziadków do rozmów o bezpieczeństwie

Wykorzystali święto dziadków do rozmów o bezpieczeństwie

21 stycznia mundurowi z wieluńskiej komendy spotkali się w Skomlinie z seniorami. Święto babć i dziadków stało się pretekstem do rozmów o bezpieczeństwie.

Jak informuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, funkcjonariusze szczególnie dużo miejsca poświecili, aby zapoznać seniorów z metodami oszustów, działających „na wnuczka”, „na policjanta” czy „pracownika banku”.

– Mundurowi w trakcie spotkania uczulali seniorów, iż sposoby wyłudzania pieniędzy bardzo szybko się zmieniają – zaznacza st. asp. Grela.

– Coraz częściej pojawiają się oszustwa na „pracownika banku”, który sugerując, że zgromadzone na rachunku bankowym pieniądze są zagrożone, nakłania do ich przesłania na inny rachunek.

Podczas pogadanki dla seniorów policjanci nie pominęli kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Mundurowi zwrócili uwagę na zmianę przepisów prawnych, które wprowadziły pierwszeństwo pieszych przed pojazdami nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również pieszych zbliżających się do niego – zaznacza policjantka.

– Pieszym przypomniano o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko.

Każdy senior wyszedł ze spotkania z upominkiem  w postaci kamizelki odblaskowej, ufundowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu.

fot.: arch. KPP w Wieluniu

fot.: arch. KPP w Wieluniu

fot.: arch. KPP w Wieluniu

fot.: arch. KPP w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...

PRZYSZŁE MAMY WYSŁUCHAŁY WIELU CIEKAWYCH WYKŁADÓW

Po raz drugi z inicjatywy rezydentek pracujących na wieluńskiej ginekologii odbyła się konferencja „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”. 1 czerwca przyszłe mamy w salonie „Terjan”...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ