Strona główna Skomlin Wykorzystali święto dziadków do rozmów o bezpieczeństwie

Wykorzystali święto dziadków do rozmów o bezpieczeństwie

21 stycznia mundurowi z wieluńskiej komendy spotkali się w Skomlinie z seniorami. Święto babć i dziadków stało się pretekstem do rozmów o bezpieczeństwie.

Jak informuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, funkcjonariusze szczególnie dużo miejsca poświecili, aby zapoznać seniorów z metodami oszustów, działających „na wnuczka”, „na policjanta” czy „pracownika banku”.

– Mundurowi w trakcie spotkania uczulali seniorów, iż sposoby wyłudzania pieniędzy bardzo szybko się zmieniają – zaznacza st. asp. Grela.

– Coraz częściej pojawiają się oszustwa na „pracownika banku”, który sugerując, że zgromadzone na rachunku bankowym pieniądze są zagrożone, nakłania do ich przesłania na inny rachunek.

Podczas pogadanki dla seniorów policjanci nie pominęli kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Mundurowi zwrócili uwagę na zmianę przepisów prawnych, które wprowadziły pierwszeństwo pieszych przed pojazdami nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również pieszych zbliżających się do niego – zaznacza policjantka.

– Pieszym przypomniano o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko.

Każdy senior wyszedł ze spotkania z upominkiem  w postaci kamizelki odblaskowej, ufundowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu.

fot.: arch. KPP w Wieluniu

fot.: arch. KPP w Wieluniu

fot.: arch. KPP w Wieluniu

fot.: arch. KPP w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

67-LATKA PRZYGNIÓTŁ CIĄGNIK. ROLNIK NIE ŻYJE

Mężczyzna zginął podczas prac polowych w Woli-Chojnata, w gminie Biała Rawska (woj. łódzkie). Ciągnik, którym kierował, przewrócił się i przygniótł go. Rolnik zmarł na...

UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW. NOWA METODA „NA WĘGIEL”

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy....

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY

Każdego dnia policyjne patrole zatrzymują kolejne osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze powiatowej Słok – Bełchatów. Tym razem...

USZKODZIŁ SAMOCHÓD SĄSIADCE. GROZI MU PIĘĆ LAT WIĘZIENIA!

Sąsiedzkie konflikty mają przeróżne odsłony. W Złoczewie policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który kosząc trawnik, celowo uderzył kosą spalinową w przedni zderzak zaparkowanego auta swojej sąsiadki, z...

O RADNYCH, CO MAJĄ MOC NIESŁYCHANĄ – komentarz

O rany, słuchajcie tego wszystkie stany! Radna Miejska z Rzeszowa złożyła interpelacje, żeby w mieście był Starbucks. Dla tych, co nie ogarniają wyjaśniam, że...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ