Strona główna Łubnice WYPADEK DROGOWY. PIJANY KIEROWCA I POSZUKIWANY PASAŻER

WYPADEK DROGOWY. PIJANY KIEROWCA I POSZUKIWANY PASAŻER

Do groźnego wypadku drogowego doszło w Kolonii Dzietrzkowice, w gminie Łubnice (pow. wieruszowski). 23-letni kierowca audi A4 uderzył w audi A3. Jeden z nich kierował mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, na dodatek przewoził osobę poszukiwaną.

A rzecz działa się w niedzielny wieczór, 13 listopada.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynik

ało, że 23-letni kierujący audi A4, z nieznanych dotąd przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym audi A3, którego kierująca trafiła do szpitala – relacjonuje asp. Piotr Siemicki, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Obrażenia 63-latki były na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców wykazało, że 23-latek był pijany. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Okazało się również, że 38-letni pasażer audi A4 był poszukiwany za… prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oraz spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna – informuje asp. Piotr Siemicki.

– Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, głównie o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, co jest najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych – podsumowuje przedstawiciel wieruszowskiej policji.

 

Komenatrze

Polecamy!

POLICJA ZNALAZŁA NARKOTYKI W JEGO AUCIE I DOMU

Działoszyńscy policjanci podczas patrolowania terenu w pobliżu stadionu piłkarskiego w Lipniku, w gminie Siemkowice, wylegitymowali 24-latka, w samochodzie którego znaleźli szklany słoik z marihuaną....

DILER ZATRZYMANY. MIAŁ PRZY SOBIE M.IN. MEFEDRON I METAMFETAMINĘ

Kryminalni z sieradzkiego wydziału narkotykowego wpadli na trop 30–latka, którego podejrzewali o nielegalny handel środkami psychoaktywnymi. Kierowca BMW przyjeżdżał na teren powiatu poddębickiego, gdzie...

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ