Strona główna Wiadomości z regionu Wypatrzyli zawieszonego księdza na zdjęciach

Wypatrzyli zawieszonego księdza na zdjęciach

Parafianie z kościoła pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie są zniesmaczeni faktem, że odnaleźli zdjęcie swojego wikariusza, dokumentujące jego działalność w OSP Szynkielów. Na księdzu ciążą bowiem oskarżenia o niestosowne zachowanie wobec małoletnich uczennic.

Wicestarosta wieluński, Krzysztof Dziuba, regularnie prezentuje na swoim profilu  w mediach społecznościowych informacje o lokalnych inicjatywach, dotyczących pomocy uchodźcom. Nie inaczej było, kiedy do magazynu zbiorczego przy ZS nr 1 dary przywieźli strażacy z Szynkielowa. Tym razem jednak fotografia wzbudziła mieszane uczucia w niektórych mieszkańcach naszego regionu.

„Zawieszony wikariusz dumnie prezentuje się na FB wicestarosty, jako przykładny druh osp” – poinformował nas z nieukrywanym niesmakiem jeden czytelników.

Rzeczone zdjęcie pojawiło się w sieci w czwartek, 3 marca. Dzień wcześniej w naszej gazecie ukazał się tekst pt. „Nieprzyzwoite propozycje”.

Chodzi o wikarego Bartosza z parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Jak przyznał w oświadczeniu, przysłanym do redakcji „Kulis…”, rzecznik częstochowskiej kurii, ks. Mariusz Bakalarz, w związku z doniesieniem o możliwości popełnienia przestępstwa, do czasu zakończenia działań organów ścigania,  ksiądz został zawieszony w pełnieniu posługi duszpasterskiej.  Toczy się również wobec niego dochodzenie kanoniczne.

Swoje czynności wykonują też organy ścigania.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, prok. Jolanta Szkilnik potwierdza, że prokuratura prowadzi dochodzenie, zapoczątkowanego złożeniem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez matkę małoletniej oraz Archidiecezję Częstochowską.

– Postępowanie wyjaśnia okoliczności zdarzenia, dotyczącego elektronicznego kontaktu w styczniu 2022 roku z osobą poniżej 15 roku życia i złożenia propozycji czynności seksualnej – informuje prok. Szkilnik.

Na razie ksiądz nie usłyszał zarzutów.

Prokurator Szkilnik dodaje, że przestępstwo z art. 200a par. 2 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

Ma on brzmienie:

„Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

O komentarz w sprawie zwróciliśmy się również do ks. Bartosza, jednak do tej pory nie odpowiedział  na naszą prośbę.

fot.: arch. wicestarosta wieluński

 

Komenatrze

Poprzedni artykułSARENKA URATOWANA
Następny artykuł30-latek ranny po zderzeniu osobówek

Polecamy!

49-LATKA WJECHAŁA W OGRODZENIE

Do zdarzenia tego doszło w poniedziałek wieczorem, 3 października. Wtedy dyżurny wieruszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Głównej w Wyszanowie auto osobowe wjechało...

PRACOWNIK HURTOWNI PRZYGNIECIONY PALETAMI

W hurtowni materiałów budowlanych w Złoczewie doszło do niebezpiecznego wypadku. Podczas załadunku samochodu ciężarowego materiały znajdujące się na paletach przygniotły pracownika firmy transportowej. Przytomny mężczyzna został przetransportowany...

SIATKARSKIE ŚWIĘTO W PAJĘCZNIE

Siatkówka na najwyższym krajowym poziomie zawita w ten weekend do Pajęczna. W sobotę 8 października w hali sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej zmierzą się zespoły...

OGIEŃ POJAWIŁ SIĘ NA PODDASZU. STRATY TO OK. 60 TYS. ZŁ

30 strażaków walczyło z pożarem poddasza w domu jednorodzinnym w Bieniądzicach pod Wieluniem. Straty oszacowano na 60 tys. zł. Do zdarzenia doszło w piątek, 30...

67-LATKA PRZYGNIÓTŁ CIĄGNIK. ROLNIK NIE ŻYJE

Mężczyzna zginął podczas prac polowych w Woli-Chojnata, w gminie Biała Rawska (woj. łódzkie). Ciągnik, którym kierował, przewrócił się i przygniótł go. Rolnik zmarł na...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ