Strona główna Wiadomości z regionu Wypatrzyli zawieszonego księdza na zdjęciach

Wypatrzyli zawieszonego księdza na zdjęciach

Parafianie z kościoła pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie są zniesmaczeni faktem, że odnaleźli zdjęcie swojego wikariusza, dokumentujące jego działalność w OSP Szynkielów. Na księdzu ciążą bowiem oskarżenia o niestosowne zachowanie wobec małoletnich uczennic.

Wicestarosta wieluński, Krzysztof Dziuba, regularnie prezentuje na swoim profilu  w mediach społecznościowych informacje o lokalnych inicjatywach, dotyczących pomocy uchodźcom. Nie inaczej było, kiedy do magazynu zbiorczego przy ZS nr 1 dary przywieźli strażacy z Szynkielowa. Tym razem jednak fotografia wzbudziła mieszane uczucia w niektórych mieszkańcach naszego regionu.

„Zawieszony wikariusz dumnie prezentuje się na FB wicestarosty, jako przykładny druh osp” – poinformował nas z nieukrywanym niesmakiem jeden czytelników.

Rzeczone zdjęcie pojawiło się w sieci w czwartek, 3 marca. Dzień wcześniej w naszej gazecie ukazał się tekst pt. „Nieprzyzwoite propozycje”.

Chodzi o wikarego Bartosza z parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Jak przyznał w oświadczeniu, przysłanym do redakcji „Kulis…”, rzecznik częstochowskiej kurii, ks. Mariusz Bakalarz, w związku z doniesieniem o możliwości popełnienia przestępstwa, do czasu zakończenia działań organów ścigania,  ksiądz został zawieszony w pełnieniu posługi duszpasterskiej.  Toczy się również wobec niego dochodzenie kanoniczne.

Swoje czynności wykonują też organy ścigania.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, prok. Jolanta Szkilnik potwierdza, że prokuratura prowadzi dochodzenie, zapoczątkowanego złożeniem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez matkę małoletniej oraz Archidiecezję Częstochowską.

– Postępowanie wyjaśnia okoliczności zdarzenia, dotyczącego elektronicznego kontaktu w styczniu 2022 roku z osobą poniżej 15 roku życia i złożenia propozycji czynności seksualnej – informuje prok. Szkilnik.

Na razie ksiądz nie usłyszał zarzutów.

Prokurator Szkilnik dodaje, że przestępstwo z art. 200a par. 2 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

Ma on brzmienie:

„Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

O komentarz w sprawie zwróciliśmy się również do ks. Bartosza, jednak do tej pory nie odpowiedział  na naszą prośbę.

fot.: arch. wicestarosta wieluński

 

Komenatrze

Poprzedni artykułSARENKA URATOWANA
Następny artykuł30-latek ranny po zderzeniu osobówek

Polecamy!

SĄSIAD WŁAMYWACZ PRZECENIŁ SWOJE MOŻLIWOŚCI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 49-latka. Mężczyzna włamał się do jednego z domów w Rudzie, ale nie osiągnął swojego celu, ponieważ spłoszyli go zbudzeni hałasem domownicy....

POTRĄCIŁA PIESZĄ NA PASACH

W piątek, 27 stycznia, na oznakowanym przejściu dla pieszych, na ulicy Piłsudskiego w Wieluniu, doszło do wypadku. Na pasach potrącona została 54-latka, która trafiła...

DZIECI SPOZA GMINY WIELUŃ POWINNY PŁACIĆ ZA DARMOWE DMUCHAŃCE?

„Weź się pan do roboty” – takimi słowami zachęcał kierownika biura burmistrza Wielunia, Radosława Urbaniaka, radny Radosław Buda. A chodzi o wprowadzenie weryfikacji w...

STRAŻACY PIŁKĘ KOPALI

Jednostka OSP Kurów będzie reprezentować gminę Wieluń w zawodach strażaków w piłce halowej na szczeblu powiatowym. Do eliminacji gminnych w niedzielę, 15 stycznia, przystąpiło sześć...

DWÓCH HAL SPORTOWYCH NIE BĘDZIE. CO DALEJ Z PROMESĄ?

Samorządowcy z Białej uruchomili karuzelę pomysłów. Chodzi o zrealizowanie promesy z rządowego programu „polski ład”. Pierwotnie środki w wysokości 7,65 mln zł miały zostać...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ