Strona główna Wieluń WYPEŁNIA DIETETYCZNĄ MISJĘ

WYPEŁNIA DIETETYCZNĄ MISJĘ

Marta Ciapczyńska w marcu uzyskała tytuł ,,Najlepszego Dietetyka sieci DOBRY DIETETYKSM w Polsce 2022”. W swojej pracy stawia na to, by pacjenci czerpali radość z jedzenia, a jej motto brzmi: ,,odpowiednie odżywanie to recepta na zdrowie”. Na konsultacje zaprasza m.in. do przychodni Alamed w Wieluniu.

Marta Ciapczyńska to absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka oraz dwóch kierunków: studiów podyplomowych Uniwersytetu Rzeszowskiego w zakresie managera jakości produktów spożywczych i żywienia człowieka, a także dietetyki, gastronomii i żywienia. Posiada również dyplom Łódzkiej Akademii Dietetyki w zakresie żywienia osób zdrowych i chorych w podeszłym wieku i dzieci oraz osób z otyłością, nadwagą i niedowagą. Zdobyła także praktyczne umiejętności w zakresie postępowania dietetycznego w chorobach.

– Każdego dnia chcę pomagać kobietom i mężczyznom w odzyskaniu radości z życia, co wiąże się z czerpaniem radości z jedzenia – podkreśla mgr inż. Marta Ciapczyńska, dietetyk kliniczny.

– Do każdego pacjenta mam indywidualne podejście. W prowadzeniu pacjentów i układaniu jadłospisów kieruję się zasadą, aby diety były proste w przygotowaniu, a produkty dostępne w każdym sklepie. Dbam o to, aby dla każdego pacjenta przygotować indywidualny plan żywieniowy zarówno dla tych, którzy cenią sobie prostotę oraz tych bardziej wymagających masterchefów kuchennych. Największą motywacją dla mnie są sukcesy moich pacjentów, ich uśmiechy na twarzy, a także ich lepsze samopoczucie i oczywiście mniejsze rozmiary. Swoich pacjentów motywuję słowami, że człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.

Marta Ciapczyńska prowadzi gabinety w Zduńskiej Woli, Sędziejowicach i w Wieluniu przy ul. Wojska Polskiego 5 oraz przy ul. Szkolnej 6 w Przychodni Rehabilitacyjnej Alamed. Jak sama przyznaje 90 proc. pracy spędza w gabinetach ze swoimi pacjentami, by pomóc im zrzucić zbędne kilogramy, poprawić wyniki badań oraz odzyskać zdrowie.

– Prowadzona przeze mnie poradnia dietetyczna należy do ogólnopolskiej sieci placówek poradnictwa dietetycznego DOBRY DIETETYKSM. Nasza sieć jest obecnie największą i najbardziej renomowaną grupą poradni żywieniowych w Polsce – zaznacza Marta Ciapczyńska.

– To, co nas wyróżnia na tle innych gabinetów dietetycznych to przede wszystkim bardzo zindywidualizowany system opieki nad pacjentem i bardzo wysoka jakość świadczonych usług.

Wszystkie opracowane programy dietetyczne są zawsze indywidualnie dostosowywane do potrzeb i oczekiwań pacjentów. Przy ich układaniu brane są pod uwagę rozmaite czynniki, takie jak stan zdrowia, budowa ciała, poziom aktywności ruchowej, wyniki badań laboratoryjnych, upodobania smakowe, zdolności kulinarne, nietolerancje pokarmowe itp. Nie brakuje także współpracy z lekarzami i specjalistami innych dziedzin medycyny, którzy pomagają rozwiązywać bardziej złożone problemy.

– Nie tylko rozpisuję jadłospisy i analizuję nawyki żywieniowe, ale również wdrażam w nowe zasady, pomagam wejść na nowe tory, a także wspierać swoich pacjentów w trudnych momentach i kryzysach. Swoim optymizmem potrafię zarazić nawet najbardziej zatwardziałych pesymistów – dodaje dietetyczka.

Marta Ciapczyńska dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą również jako nauczyciel w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach. Prowadzi wykłady i warsztaty w ramach projektu unijnego ,,Powrót do aktywności – program rehabilitacji dla mieszkańców powiatu wieluńskiego”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. We współpracy z SED – Stowarzyszeniem Edukacji Diabetologicznej czynnie uczestniczy w działaniach edukacyjnych, skierowanych do pacjentów z cukrzycą oraz ich rodzin i opiekunów. Bliska jest jej również edukacja dzieci, stąd projekty ,,Zdrowa klasa”, realizowane w szkołach w województwie łódzkim.

Dotychczasowa praca skutecznej dietetyczki została doceniona na arenie ogólnopolskiej. 18 marca Marta Ciapczyńska odebrała tytuł  ,,Najlepszego Dietetyka sieci DOBRY DIETETYKSM  w Polsce 2022”. Nagroda, o którą co roku walczy blisko 200 dietetyków, przyznawana jest za świetne wyniki terapeutyczne, zaangażowanie zawodowe oraz promocję marki Dobry Dietetyk.

– Moje motto brzmi ,,odpowiednie odżywanie to recepta na zdrowie”. Dietetyka to moja pasja, pomoc innym jest priorytetem, a zawód dietetyk to moja misja – podsumowuje Marta Ciapczyńska.

Komenatrze

Polecamy!

WIĘCEJ KASY DLA OSIEDLI, POMIMO OPORU BURMISTRZA

Budżety wieluńskich osiedli wzrosły czterokrotnie – z kwoty 5 do 20 tys. zł rocznie. Aby dopiąć swego, zarządy osiedli musiały stoczyć w tej sprawie...

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ