Strona główna Wieruszów WYRZUCIŁ ODPADY POD PŁOT WYSYPISKA. POLICJA JUŻ NAMIERZYŁA ŚMIECIARZA

WYRZUCIŁ ODPADY POD PŁOT WYSYPISKA. POLICJA JUŻ NAMIERZYŁA ŚMIECIARZA

Okropny bałagan mieszkańcom Teklinowa, w gminie Wieruszów, zafundował mężczyzna z powiatu kępińskiego. Pozbył się on sterty folii przemysłowej, gąbek i kartonów, zrzucając je przed Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych właśnie w Teklinowie. Za swoje podłe zachowanie został ukarany mandatem karnym.

O wyrzuconych śmieciach wieruszowscy mundurowi poinformowani zostali we wtorek, 14 lutego.

– Przybyli na miejsce dzielnicowi znaleźli folie przemysłowe, gąbki oraz kartony z naklejonymi listami przewozowymi – informuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. – Dzięki wnikliwie przeprowadzonej przez nich interwencji, sprawca został namierzony.

Okazał się nim mieszkaniec powiatu kępińskiego, który zamiast wywieźć śmieci do PSZOK-u, pozostawił je pod jego ogrodzeniem. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo musiał uprzątnąć wysypane śmieci i doprowadzić miejsce do poprzedniego stanu.

Wyrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych to niewątpliwie duży problem. Dzieje się to niemal każdego dnia. Niestety, prawdziwą plagą stało się już też wyrzucanie śmieci przez okna aut.

– Wieruszowscy policjanci podczas codziennych patroli i służb monitorują takie karygodne zachowania osób, które permanentnie łamią prawo i pozostawiają po sobie śmieci w miejscach publicznych – podkreśla Piotr Siemicki. – Dlatego apelujemy do mieszkańców oraz osób podróżujących o niezaśmiecanie jakichkolwiek terenów, a w szczególności właśnie miejsc publicznych. Informujemy, że w wielu miejscach funkcjonują urządzenia rejestrujące takie naganne zachowania w postaci tak zwanych fotopułapek. Wiele dróg powiatu wieruszowskiego również jest monitorowana pod kątem zaśmiecania. Dlatego wieruszowscy policjanci nie będą stosowali żadnej taryfy ulgowej w przypadku ujawnienia takich zachowań.

Rzecznik przypomina, że za zaśmiecanie grozi grzywna w drodze mandatu karnego lub grzywna przed sądem nawet do pięciu tysięcy złotych.

Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ