Strona główna Strzelce Wielkie JEST NOWY SKARBNIK. Z RATUSZA DO URZĘDU GMINY

JEST NOWY SKARBNIK. Z RATUSZA DO URZĘDU GMINY

Małgorzata Nowak, po 11 latach, zrezygnowała z funkcji skarbnika gminy Strzelce Wielkie. Od 1 października zastąpi ją Ewa Gałecka, która do tej pory szefowała Referatowi Księgowości Budżetowej, Wymiaru Podatków i Opłat w Urzędzie Miejskim w Pajęcznie.

Podczas posiedzenia, 28 września, radni Strzelec Wielkich odwołali poprzednią skarbniczkę i powołali jej następczynię.

– Dziękuję za wieloletnią współpracę, profesjonalizm oraz dbanie o kondycję finansową gminy –  zwrócił się do Małgorzaty Nowak przewodniczący rady gminy, Eugeniusz Kowalski.

– Zawsze mogliśmy liczyć na pani pomoc i merytoryczne wsparcie. Życzymy wszelkiej pomyślności, pogody ducha i realizowania się w nowym miejscu pracy.

Wtórował mu wójt, Marek Jednak.

– 11 lat to jest szmat życia jak i pracy zawodowej, myślę, że ogromne doświadczenie i chęć samodoskonalenia, bo pani skarbnik bardzo chętnie uczestniczyła w kursach i innych formach doskonalenia zawodowego, to jest ogromny kapitał, który zgromadziła –  przypominał, zaznaczając, że sam najpierw jako radny, a potem wójt wiele się od Nowak o finansach  dowiedział.

Z sentymentem  wspominał sprawy, które wspólne załatwiali w Urzędzie Marszałkowskim, Urzędzie Wojewódzkim czy RIO. Jak sądzi, pani skarbnik trzymała gminną kasę żelazną ręką.

Ustępująca skarbnik podkreślała, że swoje umiejętności wykorzystywała jak mogła najlepiej.

– Myślę, że wspólnie działaliśmy dla dobra naszej gminy i dobra finansów, nieraz podejmowaliśmy niełatwe decyzje, zawsze starałam się dawać z siebie wszystko, rzetelnie prowadzić finanse i próbowałam jasno przedstawić stan budżetu – podkreślała Nowak.

Ewa Gałecka, która z początkiem października zajmie gabinet skarbnika gminy Strzelce Wielkie przez wiele lat była związana z Urzędem Miejski w Pajęcznie.

– Dziękuję za zaufanie i powierzenie mi tak odpowiedzialnego stanowiska, zwłaszcza w dzisiejszych czasach – zwróciła się do samorządowców Gałecka.

– Sami państwo widzą, że te zwyżki cen, drożyna potocznie mówiąc, inflacja, nam doskwiera. Nie jest to prosta sprawa, wszyscy na tym cierpimy, ale myślę, że poradzimy wszystkiemu. Będę chciała, żaby ta współpraca z państwem nie była przynajmniej gorsza niż z panią Małgosią – żartowała.

Wójt Jednak nie krył, że nowa skarbnik dostaje duży kredyt zaufania.

– Mam nadzieję, że korzystając z ogromnego doświadczenia, czyli sprawowanie funkcji kierowniczej w urzędzie miasta Pajęczno wykorzysta pani i sprosta pani nowemu wyzwaniu, czego pani serdecznie życzę  – zaznaczał.

Komenatrze

Polecamy!

KŁUSOWNICY ZATRZYMANI. ZDRADZIŁY ICH… ŚLADY BUTÓW!

W minioną sobotę (3 grudnia) bełchatowska policja otrzymała informację o sarnie uwięzionej we wnykach. Zdarzenie miało miejsce w jednym z lasów na terenie gminy...

NIE WYHAMOWAŁ NA AUTOSTRADZIE. UDERZYŁ CIĘŻARÓWKĄ W POJAZDY STOJĄCE W KROKU

Na remontowanym odcinku A1 w pobliżu miejscowości Pytowice kierowca jadący ciężarówką nie dostosował stylu jazdy do warunków panujących na drodze i uderzył w stojące...

ODDALI KREW DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI

Pajęczańscy policjanci oraz mieszkańcy powiatu pajęczańskiego 6 grudnia wzięli udział w akcji ,,Mikołajkowa zbiórka krwi”. O tym, że ratowanie życia jest priorytetem dla policjantów, udowodnili...

INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO KONTROLUJE BUSY WIELUŃSKIEJ KOMUNIKACJI / komentarz

Gdy burmistrz zlecił obsługę komunikacji miejskiej nowej firmie, która zamiast autobusów używa do transportu busów, w mieście zawrzało. Szybko okazało się, że busy nie...

W ŚRODKU NOCY SPALIŁA SIĘ OSOBOWA TOYOTA

Hybrydowa toyota camry spłonęła w nocy z 6 na 7 grudnia w Konopnicy. Do zdarzenia doszło ok. 23:30. Wtedy to na miejsce zostali wezwani strażacy....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ