Strona główna Wiadomości Z SIEKIERĄ W RĘCE GROZIŁ, ŻE ZABIJE 13 i 23-LATKA. AGRESOR Z...

Z SIEKIERĄ W RĘCE GROZIŁ, ŻE ZABIJE 13 i 23-LATKA. AGRESOR Z WIELUNIA JEST JUŻ W ARESZCIE

38-latek z Wielunia z siekierą w ręce groził pozbawieniem życia 13 i 23-latkowi. Agresywny awanturnik zdemolował drzwi jednego z mieszkań. Mężczyznę zatrzymała policja. Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

A rzecz się działa w Wieluniu, w czwartek, 27 października, dyżurny wieluńskiej komendy został powiadomiony o mężczyźnie, który dobija się do drzwi jednego z mieszkań na terenie miasta.

– Natychmiast na miejsce skierowano patrol – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

– Mundurowi w rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili, że nieznany im mężczyzna uderzał siekierą w drzwi mieszkania, powodując ich uszkodzenie. W środku w tym czasie przebywał 23-latek. Mężczyzna obawiając się o swoje życie i zdrowie nie wyszedł na klatkę. Po pewnym czasie na miejscu pojawił się zamieszkujący w tym lokalu 13-latek. Młody człowiek na korytarzu przed drzwiami spotkał tego samego agresywnego mężczyznę, który wymachiwał siekierą oraz groził pozbawieniem życia zarówno 13, jak i 23-latkowi. Oboje pokrzywdzeni obawiając się agresywnego awanturnika pospiesznie opuścili blok mieszkalny. Wezwani na miejsce mundurowi natychmiast zaczęli sprawdzać budynek poszukując sprawcy. Na klatce schodowej napotkali mężczyznę odpowiadającego jego rysopisowi, który na ich widok chciał uciec. Policjanci natychmiast go zatrzymali. Ponadto w trakcie przeszukania przy 38-latku zabezpieczyli siekierę. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. 38-latek osadzony został w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych w stosunku do pokrzywdzonych oraz zniszczenia mienia. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy.
Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ