Strona główna Sulmierzyce Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

W Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach czekano na niego z tortem i gratulacjami. Dzieci i młodzież z sekcji młodzieżowej „10” bili brawo zasłużonemu koledze. Mowa o Wiktorze Bladzie, 22-latku z Wolicy, w gminie Kleszczów.

Od prawie 10 lat strzela z pistoletu pneumatycznego w klubie „10 Radomsko”. Jest wielokrotnym mistrzem Polski młodzików i juniorów. Od trzech lat bierze udział w zawodach rangi mistrzostw Europy i świata. Dotychczas jego drużyna zdobywała szóste miejsca podczas kwalifikacji. W tym roku drużyna udowodniła, że jest mocna i sięgnęła po medale.

Polscy juniorzy: Wiktor Blada, Wiktor Kopiwoda i Maciej Zygmuntowski pokonali zespół z Niemiec wynikiem  17 do 9.

– Jest to też zasługa trenera klubowego Sławka Dziegiecia i trenerów kadrowych, z którymi pracowałem i przede wszystkim rodziców. Były takie sytuacje, że gdyby nie rodzice, to pewnie porzuciłbym ten sport już kilka lat temu – wspomina Wiktor Blada.

A jak przyznaje młody zawodnik, strzelectwo sportowe to nie jest łatwy sport.

– Trzeba mieć dużą wytrzymałość fizyczną, aby utrzymać pistolet, żeby jak najmniej się ruszał, podczas trzymania w rejonie. Po drugie trzeba mieć wytrzymałość psychiczną, bo żeby zdobywać medale, konieczne jest wyłączenie się od całego świata i skupienie się na tym co jest tu i teraz – mówi Wiktor Blada i dodaje, że największą trudność sprawia mu na ten moment właśnie opanowanie stresu.

Jak mówi Sławomir Dziegieć, Strzelnica Sportowa w Sulmierzycach zdobywa miano miejsca, w której ćwiczą mistrzowie. Odbywało się tu już kilka zgrupowań kadry narodowej karabiniarzy, pistoleciarzy. Kierownik strzelnicy nie ukrywa dumy, że właśnie tu w Sulmierzycach juniorzy polskiej reprezentacji trenowali tuż przed wyjazdem do Tallina, skąd przywieźli medale.

– Warto tu ćwiczyć. Strzelnica w Sulmierzycach jest bardzo dobra pod kątem parametrów strzeleckich, optyki, światła, funkcjonalności – podkreśla Dziegieć.

Kierownik Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach nie ma wątpliwości, że „uczeń przerósł mistrza”, ale cieszy się z tego i czuje dumę.

 

Komenatrze

Polecamy!

REMONT REMIZY W DĘBOWCU

W sobotę, 27 maja, rozpoczęły się prace modernizacyjne w strażnicy należącej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu. Swoją pomoc zaoferowało wielu druhów, a także...

OKŁADAŁ 39-LATKA DREWNIANĄ BELKĄ. ODPOWIE ZA CIĘŻKIE USZKODZENIE CIAŁA

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednej z ulic w Sokolnikach zaatakował 39-latka. Kilka razy uderzał go po całym ciele drewnianą belką. Napastnik już...

SAMORZĄDOWCY RYWALIZOWALI W STRZELECTWIE SPORTOWYM

W piątek, 26 maja, w Gminnej Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach odbyła się Spartakiada Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego w strzelectwie sportowym, której organizatorem jest Wojewódzkie...

PĘDZIŁ BMW, NIE WYROBIŁ NA ZAKRĘCIE I UDERZYŁ W INNY POJAZD

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątek, 26 maja, na drodze w Sadowcu Wrzosach. Zderzyły się tutaj osobowe BMW oraz dostawczy bus mercedes. Na...

UKRADŁ SAMOCHÓD… BO NIE CHCIAŁ WRACAĆ PIESZO. BYŁ PIJANY!

W minioną niedzielę (21 maja) policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie interweniowali w sprawie 23-latka, który według zgłoszenia miał przyjechać samochodem na jedną z...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ