Strona główna Bez kategorii Za kradzież grozi jej od trzech miesięcy do pięciu lat

Za kradzież grozi jej od trzech miesięcy do pięciu lat

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, Jolanta Szkilnik, do Sądu Rejonowego w Wieluniu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Anecie J. Został jej postawiony zarzut czynu kradzieży rzeczy ruchomych w postaci artykułów drogeryjnych łącznej wartości 639,26 zł. J. do końca marca była dyrektorką Miejskiego Żłobka w Wieluniu, straciła posadę w związku z oskarżeniami.

Tuż przed Bożym Narodzeniem, policja informowała o 49-latce, która 17 grudnia została przyłapana na kradzieży kosmetyków i artykułów higienicznych.

– Jej łupem padł towar o łącznej wartości ponad 600 złotych – podawała st. asp. Katarzyna Grela.

– Podczas jednej z kradzieży została ujęta przez ochronę sklepu i przekazana policjantom. Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

St. asp. Grela relacjonowała, że dyżurny wieluńskiej policji otrzymał zgłoszenie, iż w jednej z drogerii na terenie Wielunia, została ujęta kobieta, która ukradła kosmetyki. Podczas skanowania produktów jeden z nich miała od razu anulować z paragonu, jednak go spakowała.

– Okazało się, że kobieta w tym sklepie kradła już wcześniej, rozpoznał ją pracownik ochrony. Jak ustalili mundurowi 49-latka w okresie od lipca do 17 grudnia 2021 roku wielokrotnie pojawiała się w sklepie i korzystając z kasy samoobsługowej sama decydowała za który towar zapłaci, a który ukradnie – podawała policjantka.

17 grudnia nie zdążyła jednak opuścić sklepu, ujęta przez czujnego ochroniarza.

Szybko tajemnicą Poliszynela stała się informacja, że chodzi o dyrektorkę Miejskiego Żłobka. Po medialnych publikacjach, na początku stycznia, burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa, odsunął ją od pełnienia obowiązków. Nie straciła jednak uposażenia, a zachowała prawo do wynagrodzenia w takiej wysokości, jak gdyby znajdowała się na urlopie. Do kierowania placówką została zatrudniona Bożena Żurek, emerytowana dyrektorka SP nr 5.

Sama Aneta J. miała interweniującym w  drogerii policjantom przyznać się do kradzieży, potem jednak zmieniła zdanie. Całą sprawę tłumaczyła stresem, związanym z prowadzeniem placówki w okresie pandemii.

„Przez długi okres czasu funkcjonowałam w dużym stresie i w stanie wyczerpania nerwowego, co prawdopodobnie wpłynęło na moje zachowanie. Prawdą jest, że nie nabiłam na kasę samoobsługową jednego z artykułów w drogerii, co zostało wychwycone przez jej pracownika. Pod wpływem stresu wywołanego tą sytuacją i przyjazdem policji złożyłam zeznania, które zostały później przedstawione w lokalnej prasie. Zapewniam, że jako osoba nie mająca nigdy żadnych problemów z prawem lub kontaktów z Policją znajdowałam się wtedy w stanie największego w moim dotychczasowym życiu zdenerwowania i napięcia emocjonalnego, a złożone wtedy przeze mnie zeznania były tego odzwierciedleniem.”

Zebrane dowody świadczyły jednak najwidoczniej przeciw Anecie J., bowiem prokuratura wniosła oskarżenie do sądu. Burmistrz Okrasa zdecydował o rozwiązaniu umowy  o pracę, choć J. nie została jeszcze skazana i w świetle prawa pozostaje niewinna.  Jego zdaniem jednak utraciła nieposzlakowaną opinię.

 

Komenatrze

Polecamy!

ON ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW, ONA ZA HANDEL NIMI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który miał przy sobie narkotyki. Zatrzymali również 41-letnią kobietę, która mu je sprzedawała. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o...

PACJENCI JUŻ ROZGOŚCILI SIĘ W NOWYM SKRZYDLE ZOLU-U

Pierwsi pacjenci już pojawili się w nowym skrzydle Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, działającym przy pajęczańskim SP ZOZ-ie. Oddział wzbogacił się o dodatkowe sześć sal, 12 miejsc....

PLANY NA BOISKO MUSZĄ (NA RAZIE) ODEJŚĆ DO LAMUSA

Samorządowcy z Ostrówka zdecydowali o zmniejszeniu zakresu zadania przy boisku UMKS-u „Ostrowii” Ostrówek. Jak podkreśla wójt, Ryszard Turek, powstanie obiekt z zapleczem administracyjno-sanitarnym. Póki...

ZAATAKOWAŁA STARSZĄ KOBIETĘ. TRAFIŁA DO ARESZTU

44-latka pod wpływem alkoholu pobiła swoją 86-letnią teściową, po czym zabrała jej telefon komórkowy i uciekła. Starsza pani o sprawie powiadomiła stróżów prawa. Do...

61-LATEK MIAŁ PONAD 2 PROMILE I KIEROWAŁ

Do ujęcia pijanego kierowcy, 61-latka, doszło 29 stycznia w Wieluniu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek zdarzenia. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem. Około godziny 19:00...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ