Strona główna Bez kategorii Za kradzież grozi jej od trzech miesięcy do pięciu lat

Za kradzież grozi jej od trzech miesięcy do pięciu lat

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, Jolanta Szkilnik, do Sądu Rejonowego w Wieluniu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Anecie J. Został jej postawiony zarzut czynu kradzieży rzeczy ruchomych w postaci artykułów drogeryjnych łącznej wartości 639,26 zł. J. do końca marca była dyrektorką Miejskiego Żłobka w Wieluniu, straciła posadę w związku z oskarżeniami.

Tuż przed Bożym Narodzeniem, policja informowała o 49-latce, która 17 grudnia została przyłapana na kradzieży kosmetyków i artykułów higienicznych.

– Jej łupem padł towar o łącznej wartości ponad 600 złotych – podawała st. asp. Katarzyna Grela.

– Podczas jednej z kradzieży została ujęta przez ochronę sklepu i przekazana policjantom. Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

St. asp. Grela relacjonowała, że dyżurny wieluńskiej policji otrzymał zgłoszenie, iż w jednej z drogerii na terenie Wielunia, została ujęta kobieta, która ukradła kosmetyki. Podczas skanowania produktów jeden z nich miała od razu anulować z paragonu, jednak go spakowała.

– Okazało się, że kobieta w tym sklepie kradła już wcześniej, rozpoznał ją pracownik ochrony. Jak ustalili mundurowi 49-latka w okresie od lipca do 17 grudnia 2021 roku wielokrotnie pojawiała się w sklepie i korzystając z kasy samoobsługowej sama decydowała za który towar zapłaci, a który ukradnie – podawała policjantka.

17 grudnia nie zdążyła jednak opuścić sklepu, ujęta przez czujnego ochroniarza.

Szybko tajemnicą Poliszynela stała się informacja, że chodzi o dyrektorkę Miejskiego Żłobka. Po medialnych publikacjach, na początku stycznia, burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa, odsunął ją od pełnienia obowiązków. Nie straciła jednak uposażenia, a zachowała prawo do wynagrodzenia w takiej wysokości, jak gdyby znajdowała się na urlopie. Do kierowania placówką została zatrudniona Bożena Żurek, emerytowana dyrektorka SP nr 5.

Sama Aneta J. miała interweniującym w  drogerii policjantom przyznać się do kradzieży, potem jednak zmieniła zdanie. Całą sprawę tłumaczyła stresem, związanym z prowadzeniem placówki w okresie pandemii.

„Przez długi okres czasu funkcjonowałam w dużym stresie i w stanie wyczerpania nerwowego, co prawdopodobnie wpłynęło na moje zachowanie. Prawdą jest, że nie nabiłam na kasę samoobsługową jednego z artykułów w drogerii, co zostało wychwycone przez jej pracownika. Pod wpływem stresu wywołanego tą sytuacją i przyjazdem policji złożyłam zeznania, które zostały później przedstawione w lokalnej prasie. Zapewniam, że jako osoba nie mająca nigdy żadnych problemów z prawem lub kontaktów z Policją znajdowałam się wtedy w stanie największego w moim dotychczasowym życiu zdenerwowania i napięcia emocjonalnego, a złożone wtedy przeze mnie zeznania były tego odzwierciedleniem.”

Zebrane dowody świadczyły jednak najwidoczniej przeciw Anecie J., bowiem prokuratura wniosła oskarżenie do sądu. Burmistrz Okrasa zdecydował o rozwiązaniu umowy  o pracę, choć J. nie została jeszcze skazana i w świetle prawa pozostaje niewinna.  Jego zdaniem jednak utraciła nieposzlakowaną opinię.

 

Komenatrze

Polecamy!

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ