Strona główna Region ZAATAKOWAŁ NOŻEM ŻONĘ I ZNAJOMEGO. KOBIETA ZMARŁA

ZAATAKOWAŁ NOŻEM ŻONĘ I ZNAJOMEGO. KOBIETA ZMARŁA

50-latek z powiatu sieradzkiego został zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o zabicie żony oraz usiłowanie zabójstwa znajomego. Do tragedii doszło w mieszkaniu małżonków w gminie Błaszki podczas libacji alkoholowej. 50-latek miał zaatakować nożem swoją żonę oraz znajomego. Niestety kobieta zmarła. Podejrzanemu grozi dożywocie.

– 18 października, po godzinie 21.00, dyżurny sieradzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w gminie Błaszki, mężczyzna zaatakował nożem swoją żonę – informuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowa policji w Sieradzu.

Pod wskazany adres natychmiast ruszyli policjanci, powiadomiono również służby medyczne.

W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze zastali leżącą na łóżku kobietę z widocznymi ranami  brzucha.  Był  tam również zgłaszający, który posiadał obrażenia klatki piersiowej. Napastnik przebywał w kuchni, gdzie policjanci ujawnili zakrwawione noże.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, pracowali błaszkowscy policjanci wspierani przez śledczych z sieradzkiej komendy oraz technika kryminalistyki. W mieszkaniu przeprowadzono oględziny, zabezpieczono szereg śladów oraz przedmiotów, w tym noże kuchenne, którymi prawdopodobnie posłużył się sprawca.

– Podczas libacji alkoholowej pomiędzy jej uczestnikami doszło do awantury. Nagle 50-latek zadał nożem kilka ciosów swojej  żonie, po czym zaatakował również znajomego – relacjonuje przedstawicielka policji.

48-letnia kobieta oraz 41-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Niestety, mimo starań lekarzy, kobieta zmarła. Ranny mężczyzna nadal przebywa pod opieką medyczną.

50-letni sprawca został zatrzymany i przewieziony do komendy. Badanie stanu trzeźwości wskazało w jego organizmie 2,7 promila alkoholu.

– Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa – podaje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Decyzją sądu, po uwzględnieniu wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Mężczyzna był notowany przez policję.

fot.: archiwum policji

Komenatrze

Polecamy!

NA FERIACH ROZMAWIALI O BEZPIECZENSTWIE NAJMŁODSZYCH

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie również podczas ferii prowadzili działania prewencyjne wśród najmłodszych. Odwiedzili Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie (gm. Galewice), gdzie...

NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

Zespół „Trębaczewianie” wystawił na licytację litografię znanego malarza i rzeźbiarza, Wojciecha Siudmaka. Artysta podarował swoje dzieło wiedząc, że po sprzedaży, wesprze zbiórkę dla Jasia...

BUDOWA IDZIE W EKSPRESOWYM TEMPIE

W Czerkiesach  powstaje świetlica wiejska. W odróżnieniu od innych sołectw, które decydują się zazwyczaj na skromne drewniane altany, tutejsi mieszkańcy postanowili zbudować murowany, solidny...

ARESZT DLA MŁODEGO OSZUSTA

W ubiegłą środę (25 stycznia) dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 92-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Zmanipulowany przez przestępców mężczyzna spakował...

PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach doszło do niecodziennego zdarzenia. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ