Strona główna Region ZAATAKOWAŁ NOŻEM ŻONĘ I ZNAJOMEGO. KOBIETA ZMARŁA

ZAATAKOWAŁ NOŻEM ŻONĘ I ZNAJOMEGO. KOBIETA ZMARŁA

50-latek z powiatu sieradzkiego został zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o zabicie żony oraz usiłowanie zabójstwa znajomego. Do tragedii doszło w mieszkaniu małżonków w gminie Błaszki podczas libacji alkoholowej. 50-latek miał zaatakować nożem swoją żonę oraz znajomego. Niestety kobieta zmarła. Podejrzanemu grozi dożywocie.

– 18 października, po godzinie 21.00, dyżurny sieradzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w gminie Błaszki, mężczyzna zaatakował nożem swoją żonę – informuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowa policji w Sieradzu.

Pod wskazany adres natychmiast ruszyli policjanci, powiadomiono również służby medyczne.

W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze zastali leżącą na łóżku kobietę z widocznymi ranami  brzucha.  Był  tam również zgłaszający, który posiadał obrażenia klatki piersiowej. Napastnik przebywał w kuchni, gdzie policjanci ujawnili zakrwawione noże.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, pracowali błaszkowscy policjanci wspierani przez śledczych z sieradzkiej komendy oraz technika kryminalistyki. W mieszkaniu przeprowadzono oględziny, zabezpieczono szereg śladów oraz przedmiotów, w tym noże kuchenne, którymi prawdopodobnie posłużył się sprawca.

– Podczas libacji alkoholowej pomiędzy jej uczestnikami doszło do awantury. Nagle 50-latek zadał nożem kilka ciosów swojej  żonie, po czym zaatakował również znajomego – relacjonuje przedstawicielka policji.

48-letnia kobieta oraz 41-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Niestety, mimo starań lekarzy, kobieta zmarła. Ranny mężczyzna nadal przebywa pod opieką medyczną.

50-letni sprawca został zatrzymany i przewieziony do komendy. Badanie stanu trzeźwości wskazało w jego organizmie 2,7 promila alkoholu.

– Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa – podaje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Decyzją sądu, po uwzględnieniu wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Mężczyzna był notowany przez policję.

fot.: archiwum policji

Komenatrze

Polecamy!

Jak przywieźli, tak leży

Pracownicy Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sobotę, 4 grudnia, przewieźli elementy  lodowiska. Na razie jednak nie ma szans na uruchomienie instalacji. Nie pozwala...

38-latka z trzema promilami i za kierownicą

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kierującej doszło 7 grudnia po godz. 20:00 na ul. Rynek w Wieruszowie. Kobieta miała w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Z...

Dzieci cały rok były grzeczne, dostały prezenty

Święty Mikołaj, jak nakazuje tradycja, odwiedził 6 grudnia przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Raduckim Folwarku. Maluchy przyjęły go radośnie. Jak podają nauczycielki z Raduckiego Folwarku,...

TOMOGRAF JUŻ PRZYJECHAŁ. PIERWSZE BADANIA JESZCZE W TYM ROKU

Do wieluńskiego szpitala właśnie dotarł nowy tomograf komputerowy. Szpital otrzymał ten sprzęt nieodpłatnie, z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Specjalnego przygotowania wymagały pomieszczenia, w...

Wojska Polskiego 5 Kompleksowe usługi pod jednym adresem

Pod jednym adresem, dokładnie przy ulicy Wojska Polskiego 5 w Wieluniu, można znaleźć gabinet kosmetyczny oraz gabinet fizjoterapii i masażu. Jest to idealne miejsce...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ