Strona główna Bez kategorii ZABAWA DLA DWÓCH POKOLEŃ

ZABAWA DLA DWÓCH POKOLEŃ

Babcie, dziadkowie oraz ich wnuki mieli okazję wspólnie pobawić się na imprezie zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rychłocicach. W niedzielę, 22 stycznia, w remizie OSP odbyła się niezła balanga.

Jak zaznacza Jolanta Mitka z KGW Rychłocice, część członkiń organizacji doczekała się już swoich wnuków. Pewnie stąd sentyment do święta.

– Mam siedmioro wnuków, więc jestem bardzo doświadczoną babcią – śmieje się Mitka.

– Najstarsza wnuczka ma 14 lat. Ten pierwszy raz, kiedy zostałam babcią jednak najbardziej pamiętam, tak samo jak wszystkie uczucia i emocje. Byłam zresztą w szpitalu za każdym razem, kiedy moje wnuki przychodziły na świat. Czy rodziły synowe czy córka. Za ścianą, ale uczestniczyłam i zawsze czekałam. Czasami to czekanie było dłuższe, czasami krótsze, najważniejsze, że wszystko się zawsze kończyło szczęśliwie i wszystkie dzieci zdrowe – wspomina szczęśliwa babcia.

Na sali w Rychłocicach pojawiło się sporo mieszkańców, a także goście spoza wsi. Organizatorki zapewniły najmłodszym atrakcję w postaci dmuchanego zamku. Dziadkowie i wnuki chętnie też korzystały z fotobudki. Na wszystkich czekały przekąski, gofry, popcorn i słodka wata. A koleżanki gospodyń z KGW Wrońsko oferowały najmłodszym tatuażae.

– Bardzo nam miło, że dość licznie tutaj uczestnicy się pojawili, aby spędzić czas z nami. Postanowiłyśmy wszystkich ugościć, a Dzień Babi i Dzień Dziadka to doskonała okazja, także do tego aby wypróbować sprzęt, który niedawno nabyłyśmy, czyli gofrownicę i maszynę do waty cukrowej – podaje Mitka.

Miłość do wnuków i duma biła z niejednych oczu.

– To jest po prostu wspaniałe uczucie, to jest ogromna miłość, bezgraniczna ale zupełnie inna niż do własnych dzieci – tak o byciu babcią opowiada Edyta Gibka.

– I łatwiej rozpieszczać wnuki, czasami nawet za bardzo je rozpieszczam – przyznaje babcia.

– A przebywam z dwójką wnuków, z wnukiem i wnuczką, na co dzień, kiedy dzieci pracują, więc można powiedzieć, że jestem  babcią na pełen etat. Trzeci wnuk mieszka trochę dalej, w Bełchatowie, ale odwiedza babcię, dziś tu jest – dodaje.

Z podobnym zaangażowaniem o ukochanych wnuczkach opowiada Bożena Wierzbicka.

– Nie spodziewałam się, że to bycie babcią jest takie piękne, a to wspaniałe uczucie  – twierdzi babcia trzech dziewczynek.

– Mam trzy wnuczki, dwie są trochę starsze, a trzeciej, malutkiej, tutaj nie ma i oczywiście jestem babcią, która rozpieszcza – przyznaje.

– Wydaje mi się, że dziadek rozpieszcza jeszcze bardziej – dodaje ze śmiechem.

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ