Strona główna Wiadomości z regionu Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Pracownica lokalu gastronomicznego zatrzymała jednego z klientów. 25-latkę zaniepokoił fakt, że mężczyzna, od którego czuła woń alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu i chciał odjechać. Kobieta postanowiła uniemożliwić mu podróż.

Dyżurny wieluńskiej komendy 9 listopada o godz. 11:15 otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu pijanego kierowcy przy ul. Kopernika w Wieluniu.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pracownica lokalu gastronomicznego zwróciła uwagę na jednego z klientów, od którego wyczuła woń alkoholu – informuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.
– Kobietę zaniepokoił fakt, że mężczyzna po wyjściu z lokalu wsiadł za kierownicę forda fiesty i zamierzał odjechać. Widząc to, 25-latka zareagowała natychmiast. Wykorzystała sytuację, kiedy mężczyzna zatrzymał się, aby włączyć się do ruchu na ul. Kopernika. Podbiegła do samochodu i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 40-latka. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

– Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania 25-latce za obywatelską postawę. Być może jej interwencja zapobiegła tragedii na drodze – dodaje Grela.

Każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

 

Komenatrze

Polecamy!

OGIEŃ POJAWIŁ SIĘ NA PODDASZU. STRATY TO OK. 60 TYS. ZŁ

30 strażaków walczyło z pożarem poddasza w domu jednorodzinnym w Bieniądzicach pod Wieluniem. Straty oszacowano na 60 tys. zł. Do zdarzenia doszło w piątek, 30...

67-LATKA PRZYGNIÓTŁ CIĄGNIK. ROLNIK NIE ŻYJE

Mężczyzna zginął podczas prac polowych w Woli-Chojnata, w gminie Biała Rawska (woj. łódzkie). Ciągnik, którym kierował, przewrócił się i przygniótł go. Rolnik zmarł na...

UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW. NOWA METODA „NA WĘGIEL”

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy....

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY

Każdego dnia policyjne patrole zatrzymują kolejne osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze powiatowej Słok – Bełchatów. Tym razem...

USZKODZIŁ SAMOCHÓD SĄSIADCE. GROZI MU PIĘĆ LAT WIĘZIENIA!

Sąsiedzkie konflikty mają przeróżne odsłony. W Złoczewie policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który kosząc trawnik, celowo uderzył kosą spalinową w przedni zderzak zaparkowanego auta swojej sąsiadki, z...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ