Strona główna Wiadomości z regionu Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Pracownica lokalu gastronomicznego zatrzymała jednego z klientów. 25-latkę zaniepokoił fakt, że mężczyzna, od którego czuła woń alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu i chciał odjechać. Kobieta postanowiła uniemożliwić mu podróż.

Dyżurny wieluńskiej komendy 9 listopada o godz. 11:15 otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu pijanego kierowcy przy ul. Kopernika w Wieluniu.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pracownica lokalu gastronomicznego zwróciła uwagę na jednego z klientów, od którego wyczuła woń alkoholu – informuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.
– Kobietę zaniepokoił fakt, że mężczyzna po wyjściu z lokalu wsiadł za kierownicę forda fiesty i zamierzał odjechać. Widząc to, 25-latka zareagowała natychmiast. Wykorzystała sytuację, kiedy mężczyzna zatrzymał się, aby włączyć się do ruchu na ul. Kopernika. Podbiegła do samochodu i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 40-latka. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

– Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania 25-latce za obywatelską postawę. Być może jej interwencja zapobiegła tragedii na drodze – dodaje Grela.

Każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

 

Komenatrze

Polecamy!

NA FERIACH ROZMAWIALI O BEZPIECZENSTWIE NAJMŁODSZYCH

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie również podczas ferii prowadzili działania prewencyjne wśród najmłodszych. Odwiedzili Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie (gm. Galewice), gdzie...

NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

Zespół „Trębaczewianie” wystawił na licytację litografię znanego malarza i rzeźbiarza, Wojciecha Siudmaka. Artysta podarował swoje dzieło wiedząc, że po sprzedaży, wesprze zbiórkę dla Jasia...

BUDOWA IDZIE W EKSPRESOWYM TEMPIE

W Czerkiesach  powstaje świetlica wiejska. W odróżnieniu od innych sołectw, które decydują się zazwyczaj na skromne drewniane altany, tutejsi mieszkańcy postanowili zbudować murowany, solidny...

ARESZT DLA MŁODEGO OSZUSTA

W ubiegłą środę (25 stycznia) dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 92-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Zmanipulowany przez przestępców mężczyzna spakował...

PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach doszło do niecodziennego zdarzenia. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ