Strona główna Wiadomości z regionu Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Pracownica lokalu gastronomicznego zatrzymała jednego z klientów. 25-latkę zaniepokoił fakt, że mężczyzna, od którego czuła woń alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu i chciał odjechać. Kobieta postanowiła uniemożliwić mu podróż.

Dyżurny wieluńskiej komendy 9 listopada o godz. 11:15 otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu pijanego kierowcy przy ul. Kopernika w Wieluniu.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pracownica lokalu gastronomicznego zwróciła uwagę na jednego z klientów, od którego wyczuła woń alkoholu – informuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.
– Kobietę zaniepokoił fakt, że mężczyzna po wyjściu z lokalu wsiadł za kierownicę forda fiesty i zamierzał odjechać. Widząc to, 25-latka zareagowała natychmiast. Wykorzystała sytuację, kiedy mężczyzna zatrzymał się, aby włączyć się do ruchu na ul. Kopernika. Podbiegła do samochodu i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 40-latka. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

– Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania 25-latce za obywatelską postawę. Być może jej interwencja zapobiegła tragedii na drodze – dodaje Grela.

Każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

 

Komenatrze

Polecamy!

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...

PRZYSZŁE MAMY WYSŁUCHAŁY WIELU CIEKAWYCH WYKŁADÓW

Po raz drugi z inicjatywy rezydentek pracujących na wieluńskiej ginekologii odbyła się konferencja „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”. 1 czerwca przyszłe mamy w salonie „Terjan”...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ