Strona główna Wieluń Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Pracownica lokalu gastronomicznego zatrzymała jednego z klientów. 25-latkę zaniepokoił fakt, że mężczyzna, od którego czuła woń alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu i chciał odjechać. Kobieta postanowiła uniemożliwić mu podróż.

Dyżurny wieluńskiej komendy 9 listopada o godz. 11:15 otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu pijanego kierowcy przy ul. Kopernika w Wieluniu.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pracownica lokalu gastronomicznego zwróciła uwagę na jednego z klientów, od którego wyczuła woń alkoholu – informuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.
– Kobietę zaniepokoił fakt, że mężczyzna po wyjściu z lokalu wsiadł za kierownicę forda fiesty i zamierzał odjechać. Widząc to, 25-latka zareagowała natychmiast. Wykorzystała sytuację, kiedy mężczyzna zatrzymał się, aby włączyć się do ruchu na ul. Kopernika. Podbiegła do samochodu i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 40-latka. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

– Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania 25-latce za obywatelską postawę. Być może jej interwencja zapobiegła tragedii na drodze – dodaje Grela.

Każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

 

Komenatrze

Polecamy!

Jak przywieźli, tak leży

Pracownicy Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sobotę, 4 grudnia, przewieźli elementy  lodowiska. Na razie jednak nie ma szans na uruchomienie instalacji. Nie pozwala...

38-latka z trzema promilami i za kierownicą

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kierującej doszło 7 grudnia po godz. 20:00 na ul. Rynek w Wieruszowie. Kobieta miała w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Z...

Dzieci cały rok były grzeczne, dostały prezenty

Święty Mikołaj, jak nakazuje tradycja, odwiedził 6 grudnia przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Raduckim Folwarku. Maluchy przyjęły go radośnie. Jak podają nauczycielki z Raduckiego Folwarku,...

TOMOGRAF JUŻ PRZYJECHAŁ. PIERWSZE BADANIA JESZCZE W TYM ROKU

Do wieluńskiego szpitala właśnie dotarł nowy tomograf komputerowy. Szpital otrzymał ten sprzęt nieodpłatnie, z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Specjalnego przygotowania wymagały pomieszczenia, w...

Wojska Polskiego 5 Kompleksowe usługi pod jednym adresem

Pod jednym adresem, dokładnie przy ulicy Wojska Polskiego 5 w Wieluniu, można znaleźć gabinet kosmetyczny oraz gabinet fizjoterapii i masażu. Jest to idealne miejsce...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ