ZACISZE NA MAJÓWKĘ

0
739

Poszerzenie oferty turystycznej województwa łódzkiego nie byłoby możliwe bez dofinansowania z Funduszy Europejskich, to one wspierają i rozwijają turystykę aktywną. Atrakcje na terenie powiatu wieluńskiego z pewnością przyciągają nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. W miejscowości Konopnica rozbudowano Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny „Zacisze”. Nowe miejsca hotelowe w atrakcyjnej okolicy przyczyniły się do rozwoju turystyki weekendowej oraz wzmocnienia lokalnej i regionalnej gospodarki turystycznej powiatu.

Nad samym brzegiem rzeki Warty wybudowano owe apartamenty oraz deptak prowadzący bezpośrednio na plażę. Ośrodek w swojej ofercie ma organizacje spływów kajakowych, spływów pontonowych, organizację obozów i kolonii sportowych.

WIELUŃSKIE USTRONIE

Przez Konopnicę przepływa rzeka Warta, co nadaje okolicy letniskowy charakter. Malowniczo rozciągające się tereny oczarowują osoby spragnione spokoju i odpoczynku na łonie natury. Niedaleko „Zacisza” znajduje się historyczne Grodzisko, zwane potocznie Zamczyskiem. Powstało w VIII wieku przed naszą erą. Rozciąga się z niego widok na lewobrzeże rzeki. Uznawane jest za jedno z największych i najciekawszych Średniowiecznych założeń obronnych w centralnej Polsce. Przez Konopnicę przebiegał również historyczny szlak bursztynowy. W tej urokliwej okolicy powstał Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny „Zacisze”, gdzie można zaplanować weekendowy wypad we dwoje, rodzinny urlop na łonie natury albo zorganizować spotkanie biznesowe lub konferencję. Dzięki rozbudowanemu kompleksowi hotelowemu i atrakcyjnej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

ZACISZE ZAPRASZA

Celem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich był rozwój usług turystycznych świadczonych przez Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny „Zacisze”. Rozbudowano obiekt gastronomiczny o część hotelową oraz postawiono budynek letniskowy wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Stworzono w ten sposób nową atrakcję turystyczną regionu o walorach unikalnych w skali całego województwa. Ośrodek oferuje atrakcyjny i aktywny sposób spędzenia wolnego czasu organizując wycieczki rowerowe szlakami i trasami rowerowymi po okolicy, przejażdżki konne, turnusy relaksacyjne i wiele innych form rozrywki. Podczas rozbudowy oferty rekreacyjnej pojawiły się nowe atrakcje turystyczne w postaci spływów kajakowych, spływów pontonowych, obozów i kolonii sportowych, a także zwiększenia skali działalności gastronomicznej. Aktualnie ośrodek oferuje kuchnie opierającą na lokalnych produktach i tradycyjnych smakach z akcentem kuchni śródziemnomorskiej. W ten sposób promuje atrakcyjne i zdrowe posiłki bazujące na specjalnie wyselekcjonowanych, ekologicznych produktach regionalnych. Oferta noclegowa jest Urozmaicona i każdy gość znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb i oczekiwań. Ośrodek organizuje również pobyty w czasie świąt, kiedy przystosowuje specjalne menu. Aktualnie zaprasza do spędzenia długiego weekendu majowego nad Wartą. Można tam odprężyć się w SPA oraz skorzystać z całej gamy atrakcji, w tym rowerów, grilla, bilardu, siłowni oraz różnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich zapewniono dogodne warunki do rozwoju turystyki i promocji regionu. Wartość projektu to ponad 3,1 mln zł, w tym dofinansowanie wyniosło pond 1,5 ml zł. Rozbudowa Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego „Zacisze” wpłynęła na podniesienie jakości i atrakcyjności oferty turystycznej powiatu wieluńskiego oraz całego województwa łódzkiego.

Komenatrze