Strona główna Pajęczno ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2022

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2022

To już IX edycja! Od 7 do 9 października w całej Polsce, również w województwie łódzkim, odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022. Koordynatorem wydarzenia jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pokazujemy, ile zrealizowano ważnych projektów i jak, dzięki obecności w Unii Europejskiej zmieniło się nasze województwo. Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdują się koncerty, warsztaty, webinaria, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji. 

W tym roku wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak unijne dotacje zmieniły Waszą najbliższą okolicę, region i województwo, koniecznie odwiedźcie nas stacjonarnie albo dołączcie on-line na stronie  www.dniotwarte.eu. Podczas DOFE 2022 każdy znajdzie coś dla siebie!

Zobacz więcej dzięki DOFE

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022 to trzy dni pełne imprez. Różnorodne wydarzenia i atrakcje to doskonała okazja do zaprezentowania tego, jak region rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat. DOFE to też czas, by spotkać się z beneficjentami Funduszy Europejskich, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, a niektórzy pokażą swoje projekty „od kuchni”. Na stronie www.dniotwarte.eu znajdują się zaproszenia od beneficjentów, którzy otwierają swoje drzwi dla zwiedzających. A są to: instytucje społeczne, sportowe, kulturalne czy turystyczne.

DOFE muzycznie

O to, by wspomnienia z weekendu zostały z nami na wiele miesięcy, zadbają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W całym województwie odbędą się fantastyczne koncerty. Każdy z nich to potężna dawka pozytywnych emocji. Już 7 października w Sieradzkim Centrum Kultury zaśpiewa Krystian Ochman, a w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim – Sound’n’Grace. 8 października na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach pojawi się Ania Dąbrowska. Tego samego dnia fani zespołu LemON będą mogli posłuchać koncertu swojego idola w Miejskim Ośrodku Kultury „Stary Młyn” w Zgierzu. Na zakończenie DOFE, 9 października, w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli wystąpi Paweł Domagała, a w Bełchatowie Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Chcecie znaleźć się na widowni? Wystarczy, że weźmiecie udział w konkursach ogłoszonych na facebookowym profilu Zmieniamy Łódzkie.

Fundusze w powiecie wieluńskim

Efekty wsparcia Funduszy Europejskich widać na każdym kroku. Unijnym dofinansowaniom zawdzięczamy realizację tysięcy projektów poprawiających jakość życia lokalnych społeczności. Warto na przykład wybrać się na rajd Szlakiem Wieluńskiej Kolejki Wąskotorowej, Wieluń-Mokrsko-Praszka-Olesno, by przekonać się na własne oczy, jaką metamorfozę przeszło to miejsce. Zbudowano tam miejsca obsługi turystów, zamontowano wiaty, stoły, stojaki na rowery i latarnie. Dzięki wsparciu unijnemu trasa jest doskonałym miejscem nie tylko do uprawiania aktywności fizycznej, ale również do zapoznania się z historią Wieluńskiej Kolejki Wąskotorowej. Zmiany są świetnym dowodem na to, jaką moc mają unijne dotacje. Sprawdź, jakie atrakcje, czekają na Ciebie w najbliższej okolicy podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2022.

Komenatrze

Polecamy!

POLICJA ZNALAZŁA NARKOTYKI W JEGO AUCIE I DOMU

Działoszyńscy policjanci podczas patrolowania terenu w pobliżu stadionu piłkarskiego w Lipniku, w gminie Siemkowice, wylegitymowali 24-latka, w samochodzie którego znaleźli szklany słoik z marihuaną....

DILER ZATRZYMANY. MIAŁ PRZY SOBIE M.IN. MEFEDRON I METAMFETAMINĘ

Kryminalni z sieradzkiego wydziału narkotykowego wpadli na trop 30–latka, którego podejrzewali o nielegalny handel środkami psychoaktywnymi. Kierowca BMW przyjeżdżał na teren powiatu poddębickiego, gdzie...

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ