Strona główna Sulmierzyce ZIELONA PRACOWNIA JUŻ DZIAŁA

ZIELONA PRACOWNIA JUŻ DZIAŁA

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogumiłowicach korzystają już z napowietrznej ekopracowni, urządzonej dzięki dotacji, pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ubiegły piątek, 24 września, oficjalnie oddano ją do użytku szkolnej społeczności.

O środki na realizację zadania, placówka ubiegała się już w 2019 roku. W ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie” organizowanego przez WIOŚiGW, uzyskano dofinansowanie w kwocie 46 tys. zł, co stanowiło 90 proc. kosztów. Pozostałe 10 proc., jako wkład własny, wyłożył organ prowadzący, czyli Urząd Gminy w Sulmierzycach.

– W ramach projektu zagospodarowaliśmy teren przed budynkiem szkoły. Postawiliśmy altanę z wyposażeniem. Urządziliśmy ogródek warzywny i skalniak – mówi Gabriela Najgebaur, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogumiłowicach.

Prócz tego, na szkolnym podwórku stanęła stacja meteorologiczna, zegar słoneczny i wiatrak. Jest też część petrologiczna (nauka badająca pochodzenie i właściwości skał).

– Oprócz tego do obserwacji i badań, zostały zakupione pomoce naukowe – uzupełnia dyrektorka.

Ekopracownia ma służyć uczniom i przedszkolakom podczas zajęć dydaktycznych. Gabriela Najgebaur podkreśla duże zaangażowanie rodziców i dzieci w realizację projektu.

– Dzieci sadziły tam roślinki i je pielęgnowały. A rodzice aktywnie pomagali, na każdym etapie realizacji projektu – chwali szefowa bogumiłowickiej placówki.

W czasie oficjalnego otwarcia nie mogło zabraknąć części artystycznej, związanej z ekologią. Zaproszeni goście byli pod dużym wrażeniem.

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

Komenatrze

Polecamy!

RECYDYWISTA POD WPŁYWEM ALKOHOLU ZATRZYMANY PRZEZ DROGÓWKĘ

To miała być rutynowa procedura. Sieradzka drogówka zatrzymała do kontroli 26-letniego bełchatowianina. Sprawdzenie danych kierowcy w policyjnym rejestrze wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary....

NIETRZEŹWA KIERUJĄCA UCIEKŁA Z MIEJSCA KOLIZJI

Kolejna nietrzeźwa osoba siedząca za kółkiem była uczestnikiem kolizji drogowej. Tym razem doszło do niej na wieruszowskim rynku, w piątek 30 września, przed godz....

UKRADŁ PIŁĘ SPALINOWĄ I WSTAWIŁ JĄ DO LOMBARDU

44-latek ukradł pilarkę spalinową z ciągnika rolniczego. Skradziony sprzęt o wartości 2500 złotych, zlodziej wstawił do lombardu. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskana...

PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Działoszynie ostrzegają przed oszustami. Do urzędników docierają informacje od mieszkańców, którym podejrzana „fundacja” ma oferować pomoc w wypełnieniu wniosków o...

PRZYWITALI NOWY ROK KONCERTOWO

W czwartek, 29 września, w wieluńskim Kino-Teatrze Syrena odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku, działającego przy Wieluńskim Domu Kultury. Otwarcie zimowego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ