Strona główna Sulmierzyce ZIELONA PRACOWNIA JUŻ DZIAŁA

ZIELONA PRACOWNIA JUŻ DZIAŁA

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogumiłowicach korzystają już z napowietrznej ekopracowni, urządzonej dzięki dotacji, pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ubiegły piątek, 24 września, oficjalnie oddano ją do użytku szkolnej społeczności.

O środki na realizację zadania, placówka ubiegała się już w 2019 roku. W ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie” organizowanego przez WIOŚiGW, uzyskano dofinansowanie w kwocie 46 tys. zł, co stanowiło 90 proc. kosztów. Pozostałe 10 proc., jako wkład własny, wyłożył organ prowadzący, czyli Urząd Gminy w Sulmierzycach.

– W ramach projektu zagospodarowaliśmy teren przed budynkiem szkoły. Postawiliśmy altanę z wyposażeniem. Urządziliśmy ogródek warzywny i skalniak – mówi Gabriela Najgebaur, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogumiłowicach.

Prócz tego, na szkolnym podwórku stanęła stacja meteorologiczna, zegar słoneczny i wiatrak. Jest też część petrologiczna (nauka badająca pochodzenie i właściwości skał).

– Oprócz tego do obserwacji i badań, zostały zakupione pomoce naukowe – uzupełnia dyrektorka.

Ekopracownia ma służyć uczniom i przedszkolakom podczas zajęć dydaktycznych. Gabriela Najgebaur podkreśla duże zaangażowanie rodziców i dzieci w realizację projektu.

– Dzieci sadziły tam roślinki i je pielęgnowały. A rodzice aktywnie pomagali, na każdym etapie realizacji projektu – chwali szefowa bogumiłowickiej placówki.

W czasie oficjalnego otwarcia nie mogło zabraknąć części artystycznej, związanej z ekologią. Zaproszeni goście byli pod dużym wrażeniem.

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

Komenatrze

Polecamy!

ON ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW, ONA ZA HANDEL NIMI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który miał przy sobie narkotyki. Zatrzymali również 41-letnią kobietę, która mu je sprzedawała. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o...

PACJENCI JUŻ ROZGOŚCILI SIĘ W NOWYM SKRZYDLE ZOLU-U

Pierwsi pacjenci już pojawili się w nowym skrzydle Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, działającym przy pajęczańskim SP ZOZ-ie. Oddział wzbogacił się o dodatkowe sześć sal, 12 miejsc....

PLANY NA BOISKO MUSZĄ (NA RAZIE) ODEJŚĆ DO LAMUSA

Samorządowcy z Ostrówka zdecydowali o zmniejszeniu zakresu zadania przy boisku UMKS-u „Ostrowii” Ostrówek. Jak podkreśla wójt, Ryszard Turek, powstanie obiekt z zapleczem administracyjno-sanitarnym. Póki...

ZAATAKOWAŁA STARSZĄ KOBIETĘ. TRAFIŁA DO ARESZTU

44-latka pod wpływem alkoholu pobiła swoją 86-letnią teściową, po czym zabrała jej telefon komórkowy i uciekła. Starsza pani o sprawie powiadomiła stróżów prawa. Do...

61-LATEK MIAŁ PONAD 2 PROMILE I KIEROWAŁ

Do ujęcia pijanego kierowcy, 61-latka, doszło 29 stycznia w Wieluniu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek zdarzenia. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem. Około godziny 19:00...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ