Strona główna Sulmierzyce ZIELONA PRACOWNIA JUŻ DZIAŁA

ZIELONA PRACOWNIA JUŻ DZIAŁA

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogumiłowicach korzystają już z napowietrznej ekopracowni, urządzonej dzięki dotacji, pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ubiegły piątek, 24 września, oficjalnie oddano ją do użytku szkolnej społeczności.

O środki na realizację zadania, placówka ubiegała się już w 2019 roku. W ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie” organizowanego przez WIOŚiGW, uzyskano dofinansowanie w kwocie 46 tys. zł, co stanowiło 90 proc. kosztów. Pozostałe 10 proc., jako wkład własny, wyłożył organ prowadzący, czyli Urząd Gminy w Sulmierzycach.

– W ramach projektu zagospodarowaliśmy teren przed budynkiem szkoły. Postawiliśmy altanę z wyposażeniem. Urządziliśmy ogródek warzywny i skalniak – mówi Gabriela Najgebaur, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogumiłowicach.

Prócz tego, na szkolnym podwórku stanęła stacja meteorologiczna, zegar słoneczny i wiatrak. Jest też część petrologiczna (nauka badająca pochodzenie i właściwości skał).

– Oprócz tego do obserwacji i badań, zostały zakupione pomoce naukowe – uzupełnia dyrektorka.

Ekopracownia ma służyć uczniom i przedszkolakom podczas zajęć dydaktycznych. Gabriela Najgebaur podkreśla duże zaangażowanie rodziców i dzieci w realizację projektu.

– Dzieci sadziły tam roślinki i je pielęgnowały. A rodzice aktywnie pomagali, na każdym etapie realizacji projektu – chwali szefowa bogumiłowickiej placówki.

W czasie oficjalnego otwarcia nie mogło zabraknąć części artystycznej, związanej z ekologią. Zaproszeni goście byli pod dużym wrażeniem.

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

fot.: archiwum ZSP w Bogumiłowicach

Komenatrze

Polecamy!

WIĘCEJ KASY DLA OSIEDLI, POMIMO OPORU BURMISTRZA

Budżety wieluńskich osiedli wzrosły czterokrotnie – z kwoty 5 do 20 tys. zł rocznie. Aby dopiąć swego, zarządy osiedli musiały stoczyć w tej sprawie...

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ