Strona główna Czarnożyły Ziemniak bohaterem festynu

Ziemniak bohaterem festynu

W niedzielę, 5 września, w Czarnożyłach królem został okrzyknięty… ziemniak. Stowarzyszenie „Aktywni Razem” zorganizowało na placu rekreacyjno-sportowym imprezę dedykowaną rolnikom, a na cześć bohatera festynu nazwaną szumnie “Świętem ziemniaka” w Czarnożyłach.

Uczestników ziemniaczanej imprezy przywitała Regina Wojtuniak, prezes stowarzyszenia “Aktywni Razem”. A wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele samorządu gminnego, duchowieństwa, Ochotniczej Straży Pożarnej, Kół Gospodyń Wiejskich z Wydrzyna, Opojowic, Gromadzic, Mokrska i Nietuszyny oraz rolnicy z gminy Czarnożyły.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i konkursów dla uczestników biesiady. Oprawą muzyczną zapewnił zespół muzyczny “Reaktywacja”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach.

Specjalnie na tę okoliczność panie przygotowały tradycyjne dania ziemniaczane. Nie obyło się także bez domowego ciasta i świeżo parzonej kawy.

Komentarze

Polecamy!

Festyn KGW Walków

Koło Gospodyń Wiejskich z Walkowa zaprasza na festyn rodzinny w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, który rozpocznie się już jutro (18 września) od godz. 10:00. Oprócz...

Jesienne propozycje KRUS dla dzieci i młodzieży

Uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny.  W związku z tym Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowała dla młodych mieszkańców wsi propozycje, dzięki którym można będzie wykazać...

Wsparcie na modernizację gospodarstw

Do 20 września o pomoc w ramach PROW 2014-2020 mogą ubiegać się rolnicy zainteresowani modernizacją swoich gospodarstw. Wnioski można składać we wszystkich pięciu obszarach wsparcia. Biura...
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ