Strona główna Błaszki ZŁODZIEJ BUTLI GAZOWYCH ZATRZYMANY

ZŁODZIEJ BUTLI GAZOWYCH ZATRZYMANY

Włamywał się na prywatne posesje i kradł butle z gazem. Później sprzedawał je znajomemu, a zarobione pieniądze wydawał na alkohol. 58-letni mieszkaniec gminy Błaszki został zatrzymany pod zarzutem kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku listopada błaszkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch włamaniach do stojaka z butlami gazowymi, który znajdował się na prywatnej posesji w Błaszkach. Złodziej każdorazowo niszczył kłódkę zabezpieczającą stojak. Mężczyzna łącznie ukradł 6 butli z gazem o wartości 1600 zł.

Mundurowi szybko przeanalizowali zebrane w tej sprawie dowody, w tym zapis z okolicznych kamer. To pozwoliło funkcjonariuszom wpaść na trop sprawcy. Gdy policjanci przyjechali przesłuchać podejrzanego mężczyznę, ten był kompletnie pijany.

Badanie alkomatem wskazało, że miał on w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się do włamań. Po wytrzeźwieniu 58-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że butle sprzedał swojemu znajomemu – komentuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Na terenie jego posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzione butle. Jak udało nam się ustalić – sprawca już wcześniej wchodził w konflikty z prawem. Nie wykluczone także, że nabywca nielegalnych butli usłyszy zarzut paserstwa.

fot. KPP Sieradz
fot. KPP Sieradz

Komenatrze

Polecamy!

POLICJA ZNALAZŁA NARKOTYKI W JEGO AUCIE I DOMU

Działoszyńscy policjanci podczas patrolowania terenu w pobliżu stadionu piłkarskiego w Lipniku, w gminie Siemkowice, wylegitymowali 24-latka, w samochodzie którego znaleźli szklany słoik z marihuaną....

DILER ZATRZYMANY. MIAŁ PRZY SOBIE M.IN. MEFEDRON I METAMFETAMINĘ

Kryminalni z sieradzkiego wydziału narkotykowego wpadli na trop 30–latka, którego podejrzewali o nielegalny handel środkami psychoaktywnymi. Kierowca BMW przyjeżdżał na teren powiatu poddębickiego, gdzie...

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ