Strona główna Wieluń (AKTUALIZACJA) ZNOWU POTRĄCENIE NA PASACH

(AKTUALIZACJA) ZNOWU POTRĄCENIE NA PASACH

AKTUALIZACJA

45-letni mężczyzna, przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych na ul. Młodzieżowej w Wieluniu, został potrącony przez 41-latkę kierującą citroenem. Zdarzenie to miało miejsce w środę, 1 lutego, około kwadrans po 20.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, ale na szczęście obrażenia poszkodowanego nie były poważne i nie wymagał on hospitalizacji. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna byli trzeźwi.

Sprawczyni potrącenia za popełnione wykroczenie dostała mandat karny w wysokości trzech tysięcy złotych.

To kolejne takie zdarzenie, jakie miało miejsce w ostatnim czasie w mieście. W piątek, 27 stycznia, na ul. Piłsudskiego na pasach potrącona została 54-letnia kobieta.

– Przypominamy, że każdy kierowca, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach oraz wchodzącemu na nie – kolejny raz zwraca na to uwagę asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. – Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie. Z kolei pieszym przypominamy o tym, aby każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia, upewnili się, że bezpiecznie mogą na nie wejść. Kiedy zapada zmrok i poruszamy się pieszo, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym, stosujmy elementy odblaskowe. Zadbajmy o to, aby być lepiej widocznym dla kierujących.

                                                                ***

Dziś (środa, 1 lutego) na oznakowanym przejściu dla pieszych, na ulicy Młodzieżowej w Wieluniu, doszło do potrącenia mężczyzny. To kolejne takie zdarzenie, jakie miało miejsce w ostatnim czasie w mieście. Przypomnijmy, że w piątek 27 stycznia, na ul. Piłsudskiego, na pasach potrącona została 54-letnia kobieta.

Więcej informacji na temat dzisiejszego zdarzenia podamy wkrótce.

Fot.: Elżbieta Wodecka

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ