Strona główna Wieluń ZOSTAWIŁA TELEFON NA PÓŁCE. PRZYWŁASZCZYŁ GO 17-LATEK

ZOSTAWIŁA TELEFON NA PÓŁCE. PRZYWŁASZCZYŁ GO 17-LATEK

Policjanci z wieluńskiej komendy wytropili 17-latka, który przywłaszczył pozostawiony w sklepie telefon komórkowy. Udało się odzyskać telefon, a nastolatek usłyszał już zarzut przywłaszczenia znalezionego cudzego mienia.

Pod koniec stycznia 2023 roku do wieluńskich mundurowych zgłosiła się kobieta, która poinformowała o utracie telefonu Motorola w jednym z wieluńskich sklepów.

– 43-latka przeglądając towar w sklepie, na chwilę odłożyła telefon na półkę sklepową i poszła do kasy – relacjonuje asp. szt. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– Kiedy po kilku minutach zorientowała się, że go nie ma, wróciła w miejsce,  gdzie go zostawiła. Telefonu jednak już tam nie było. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 600 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci, którym zebrane dowody i informacje pomogły ustalić sprawcę tego przestępstwa. Okazało się, że związek z tym zdarzeniem ma 17-letni mieszkaniec Wielunia. Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczony telefon komórkowy.

– 16 marca nastolatek usłyszał zarzut przywłaszczenia znalezionego mienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przywłaszczenie znalezionej cudzej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do roku – informuje Grela.

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ