Reklama

Kobieta pod wpływem narkotyków zajmowała się dwulatkiem

Ta historia mogła mieć tragiczne zakończenie. 29-letnia kobieta, będąc pod wpływem narkotyków, zajmowała się swoim 2-letnim dzieckiem. Zgłoszenie świadków sprawiło, że na miejsce szybko dotarły policjantki, które przerwały tę niebezpieczną sytuację.

Do zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie, 10 kwietnia, na terenie powiatu kluczborskiego. Z informacji przekazanych służbom wynikało, że kobieta może znajdować się pod wpływem środków odurzających, mając pod opieką małe dziecko. Na miejsce natychmiast skierowano patrol ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariuszki, które jako pierwsze dotarły na miejsce, potwierdziły zgłoszenie.

- W trakcie interwencji przeprowadziły wobec 29-latki test na obecność narkotyków w organizmie, który dał wynik pozytywny. Kobieta przyznała się do zażywania środków odurzających. Podczas dalszych czynności mieszkanka powiatu dobrowolnie wydała posiadane substancje. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu - komentuje st. asp. Krystyna Chmielewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Reklama

29-latka usłyszała już zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd. Sprawą zajmie się również sąd rodzinny, który przeanalizuje sytuację opiekuńczo-wychowawczą w rodzinie. Dwuletnie dziecko oraz jego dwoje starszego rodzeństwa zostały objęte opieką ojca i dziadków.

- Przypominamy, że każdy sygnał dotyczący zagrożenia życia lub zdrowia dziecka jest traktowany priorytetowo. Reakcja świadków w takich sytuacjach ma kluczowe znaczenie i może zapobiec tragedii - dodaje st. asp. Krystyna Chmielewska.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości